Aktualności

12.06.2005

Para MOS Wola F.Drzyzga - P.Podolak na drugim miejscu na Mazowszu

W mistrzostwach Mazowsza kadetów, rozgrywanych na Moczydle , jedna para MOS Wola uzyskała awans do mistrzostw Polski, zajmując drugie miejsce. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły pary KS Metro.

 • Dekoracja najlepszych par na Mazowszu. Z lewej zwycięzcy ,z prawej para MOS Wola.
  Dekoracja najlepszych par na Mazowszu. Z lewej zwycięzcy ,z prawej para MOS Wola.
 • Para MOS Wola F.Drzyzga - P.Podolak
  Para MOS Wola F.Drzyzga - P.Podolak
 • Para MOS-u Iliński -Kostrzewa odpadła po porażce z parą Metra
  Para MOS-u Iliński -Kostrzewa odpadła po porażce z parą Metra
 • Mecze pólfinałowe: para Mosu wygrała , na drugim boisku trwa mecz drużyn Metra
  Mecze pólfinałowe: para Mosu wygrała , na drugim boisku trwa mecz drużyn Metra
 • Mecz finałowy o I miejsce
  Mecz finałowy o I miejsce
 • Para Metra wygrała zdecydowanie mecz finałowy
  Para Metra wygrała zdecydowanie mecz finałowy

W mistrzostwach Mazowsza kadetów, rozgrywanych na Moczydle , jedna para MOS Wola - Fabian Drzyzga z Piotrem Podolakiem , uzyskała awans do mistrzostw Polski, zajmując drugie miejsce w województwie. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły pary KS Metro.

W turnieju wystartowało 11 par kadetów. MOS Wola wystawił pięć par (cztery pary kadetów i jedna młodzików).
Z naszych par najlepiej spisał się duet Fabian Drzyzga i Piotr Podolak, który z samymi zwycięstwami awansował do czwórki najlepszych drużyn na Mazowszu. Po drodze nasza para pokonała m.in. dobre duety jak parę MDK Warszawa Kaczorowski -  Godlewski 23:21 oraz duet Metra Wróbel- Mikołajczak 21:14. To zwycięstwo naszej pary w ćwierćfinale sprawiło, iż dwie pary Metra musiały ze sobą grać w półfinale.

Dobrze wypadła para młodzików MOS Wola  P.Pszczoła - G.Pszczoła , która była blisko awansu do pierwszej czwórki, ale przegrała decydujący mecz o wejściu 18:21 z parą z UKS Halinów Szymczak - Cabaj.

W meczach półfinałowych spotkały się ze sobą dwie pary Metra oraz para MOS Wola z parą UKS Halinów. Organizatorzy zadecydowali , ze mecze w pierwszej czwórce grane będa do dwóch wygranych setów.
W bratobójczym meczu dwóch par Metra 2:0 wygrali A. Wrona - J. Radomski. W drugim półfinale para MOS-u F. Drzyzga - P. Podolak wygrała również 2:0 z parą UKS Halinów Szymczak-Cabaj.
Największym rozczarowaniem turnieju o mistrzostwo Mazowsza były ostatnie pojedynki. Chyba niezbyt dobrym posunięciem było granie decydujących meczów do dwóch setów oraz najpierw granie meczu o III miejsce , a potem dopiero o I miejsce , zamiast równocześnie na dwóch boiskach.
Najlepsze pary przebywały przez siedem godzin na Moczydle, gdzie nie ma co zjeść. Przy sporym zimnie w decydujących meczach nie prezentowały już dobrego poziomu ani należytego zaangażowania.
W meczu o III miejsce para Metra Łukasz Wróbel - Paweł Mikołajczak zdecydowanie pokonała parę z Halinowa Szymczak - Cabaj. Już na początku meczu jednego z graczy z Halinowa zaczęły łapać skurcze i mimo przerw, masaży i  ambicji para z Halinowa praktycznie nie podjęła żadnej walki i statystowała na placu.
W meczu o I miejsce również poziom był kiepski, ze względu na bardzo słabą grę naszej pary. Zziębnięci i bez należytej mobilizacji nasi zawodnicy nie podjęli żadnej walki z parą Metra. Wszystkie zagrywki zawodnicy Metra Andrzej Wrona i Jakub Radomski kierowali na P. Podolaka, a ten nie mógł sobie zupełnie poradzić z przyjęciem. Przykre, że słabą formę w meczu finałowym nasi zawodnicy próbowali zatuszować błazenadą, bo tylko tak można nazwać niewłaściwe zachowanie naszego duetu. Szkoda, bo w ciągu całego turnieju prezentowali dobrą formę i właściwą postawę.

Trzy pierwsze pary z Mistrzostw Mazowsza awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski, których organizatorem będzie woj. Lubelskie.

Wyniki mistrzostw Mazowsza 2005 - KADECI


1.      Wrona Andrzej , Radomski Jakub         -  KS Metro Warszawa

2.      Drzyzga Fabian , Podolak Piotr              -  UMKS MOS Wola

3.      Wróbel Łukasz , Mikołajczak Paweł      -  KS Metro Warszawa

4.   Szymczak Kamil , Cabaj Przemysław        -  UKS Halinów

5-6.Pszczoła Grzegorz , Pszczoła Piotr            -  UMKS MOS Wola

      Zwierz Maciej , Talacha Janusz                 -  UKS Halinów

7-8.Godlewski Mariusz , Kaczorowski Łukasz – MKS MDK Warszawa

       Sokołowski Paweł , Mądrzak Paweł         -  KS Zawkrze Mława

9-11. Kostrzewa Konrad , Iliński Robert         -  UMKS MOS Wola

         Jonak Konrad , Łukasik Igor                  -  UMKS MOS Wola

         Strzeżek Patryk , Marchwicki Mateusz  -  UMKS MOS Wola

                                                                    dodała : gosia paduch
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy