Aktualności

11.08.2014

II-ligowa Wolska Fabryka Siatkówki - artykuł na portalu www.warszawa.pl

Na portalu Warszawa.pl ukazał się artykuł red. Katarzyny Ambroziak o II-ligowej drużynie siatkarzy MOS Wola.

  • Drugoligowa drużyna siatkarzy MOS Wola w sezonie 2013/2014
    Drugoligowa drużyna siatkarzy MOS Wola w sezonie 2013/2014
  • Tramwaje Warszawskie - sponsor główny drużyny siatkarzy MOS Wola w II lidze
    Tramwaje Warszawskie - sponsor główny drużyny siatkarzy MOS Wola w II lidze

Oto link do artykułu o naszych siatkarzach:

http://www.warszawa.pl/sport/ii-ligowa-wolska-fabryka-siatkowki/

4 maja, wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego, zakończył się sezon dla drugoligowej drużyny MOS Wola Warszawa. 4 sierpnia drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu 2014/2015

Mimo tego, że siatkarze nie awansowali do turnieju głównego o awans do pierwszej ligi, nie można powiedzieć o nich złego słowa. Wykonali w stu procentach plan zakładany przed sezonem i sprawili niemałą niespodziankę wszystkim osobom związanym z klubem zdobywając tytuł Mistrza II Ligi Grupy IV.

Dzięki udanemu sezonowi większość zawodników dostała propozycje z innych klubów na kontynuowanie swojej kariery i rozwijanie swoich umiejętności w miejscowych ośrodkach sportowych. Wielu z nich ma również szanse na „pierwszą szóstkę”.

Zawodnicy, którzy pożegnali się z UMKS MOS Wola to: Piotr Cichocki, Rafał Obermeler, Paweł Sęk, Adam Sobolewski, Mateusz Kańczok, Jakub Filip, Patryk Kozdroń, Grzegorz Kowalczyk oraz Szymon Gregorowicz.   

Szkoleniowiec siatkarzy, Krzysztof Wójcik, krótko podsumował sezon 2013/2014:

Postawiliśmy sobie przed sezonem zadanie utrzymania się w II lidze. Udział w rozgrywkach i jego wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkich związanych z UMKS MOS Wola. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc każdy z nas po cichu liczył na dobry wynik w spotkaniach o awans do I ligi. Tak się jednak nie stało i nikt nie ma nikomu tego za złe. Cieszymy się, że dzięki dobrej grze zespołu tak wielu zawodników zostało zakontraktowanych w wyższych ligach.

UMKS MOS WOLA - Logo
UMKS MOS WOLA – Logo
fot. UMKS MOS WOLA

4 sierpnia, punktualnie o godzinie 9:00, rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie zawodników UMKS MOS Wola Warszawa aby zacząć przygotowania do sezonu 2014/2015. W pierwszym dniu treningów zawodnicy z warszawskiej Woli, oprócz ciężkiej pracy na siłowni, doskonalili również techniki odbić piłki.

Ze składu mistrzowskiego II ligi w grupie IV pozostali następujący zawodnicy: Jakub Monkiewicz, Patryk Bujniak, Bartosz Poros, Kajetan Kulik oraz Cezary Rudzki. Można więc śmiało stwierdzić, iż drużyna jak i atmosfera w niej panująca będzie budowana od fundamentów, co przekłada się na długą i ciężką pracę całego sztabu szkoleniowego na sezon 2014/2015.

Trener Wójcik mówi, że:

Nowy sezon z pewnością będzie dużo trudniejszy, bo łatwiej jest coś wygrać pierwszy raz niż powtórzyć wcześniejszy sukces. Skład będzie całkowicie nowy, więc czeka nas ciężkie zadanie. Będziemy chcieli się utrzymać w lidze i być może uda się nam kogoś wypromować tak jak miało to miejsce w ostatnim sezonie.

Do składu na sezon 2014/2015 dołączyli: Bartosz Załęcki, Damian Siuta, Dawid Daraszkiewicz, Marcin Wojtulewicz oraz Maciej Mata. Zespół będzie uzupełniany również o najbardziej utalentowanych juniorów trenera Krzysztofa Felczaka.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy