Aktualności

09.06.2005

Koniec wieku juniora - absolwenci MOS Wola wybierają kluby seniorskie

Waldemar Świrydowicz ("Rysiu"), rocznik 1986, mierzący 205 cm środkowy bloku z MOS Wola przechodzi do Moderatora Hajnówka (Liga I B)...

  • Waldemar Świrydowicz
    Waldemar ŚwirydowiczOto informacja z oficjalnej strony klubu Moderator Hajnówka:

W dniu dzisiejszym został podpisany kontrakt z zawodnikiem Waldemarem Świrydowiczem reprezentującym barwy MOS Wola Warszawa. Jest to zawodnik młody i utytułowany. Z MOS-em Wola zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski juniorów. Umiejętności tegoż zawodnika mogliśmy poznać w ostatnim meczu Moderatora z Politechniką Warszawa (19 maja). Waldemar na pewno będzie wzmocnieniem dla naszej drużyny.

- To zawodnik młodego pokolenia, ale ma predyspozycje do gry na wysokim poziomie - wyjaśnia trener Wesołowski. - Ma szanse już w najbliższym sezonie stanowić o sile naszej ekipy. Testowaliśmy go w meczu sparingowym z Politechniką Warszawską, bez najmniejszych kompleksów atakował oraz blokował znacznie starszych rywali. Miał kilka innych propozycji w tym z klubu Polskiej Ligi Siatkówki, ale zdecydował się podpisać kontrakt z nami.


Na ten sam temat w Gazecie Wyborczej - BIAŁYSTOK ukazał sie artykuł pt.
Moderator Hajnówka pozyskał nowego siatkarza.

Oto fragmenty tego artykułu:

(...) 19-letni środkowy MOS-u Wola Warszawa Waldemar Świrydowicz od wtorku jest zawodnikiem Moderatora. - W najbliższym sezonie może być pełnowartościowym uzupełnieniem składu - mówi Jacek Wesołowski, trener hajnowian .(...).
(...) Aby pozyskiwać młode talenty, Moderator nawiązał współpracę z MOS-em Wola. Na zasadzie porozumienia obu klubów do Hajnówki oprócz Świrydowicza doszło dwóch innych zawodników warszawskiego klubu: Kamil Skrzypkowski (19 lat, wychowanek Oriona Bielsk Podlaski) i Bartosz Zrajkowski (19 lat, pochodzący z Białegostoku). W zamian do MOS-u trafi 17-letni Błażej Woźniak, wychowanek Promienia Mońki, który ostatni sezon spędził w drużynie kadetów Moderatora (...).

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy