Aktualności

04.07.2014

Reprezentacja Mazowsza dziewcząt ze złotym medalem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu

Mazowsze zdobyło złoty medal OOM 2014, a w zwycięskim zespole grało sześć zawodniczek MOS Wola: Ada Adamek, Inga Bocheńska, Weronika Brzuzy, Marta Krajewska, Natalia Kurpiewska i Ania Pawłowska. Drużynę naszego województwa prowadził duet trenerski MOS Wola: Stanisław Lizińczyk i Małgorzata Gogołek. Gratulacje!

  • Reprezentacja Mazowsza dziewcząt ze złotym medalem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu
    Reprezentacja Mazowsza dziewcząt ze złotym medalem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu
  • Mecz finałowy Mazowsze - Pomorze 3:1. Fot: Tomasz Walków /Wrocław pl./
    Mecz finałowy Mazowsze - Pomorze 3:1. Fot: Tomasz Walków /Wrocław pl./
  • W akcji drużyna Mazowsza. Fot: Tomasz Walków (Wrocław pl.)
    W akcji drużyna Mazowsza. Fot: Tomasz Walków (Wrocław pl.)

OOM WROCŁAW 2014

Sześć zawodniczek UMKS MOS Wola Warszawa złotymi medalistkami XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu !!!

 

Wspaniały sukces odniosła reprezentacja Mazowsza w piłce siatkowej kadetek (rocznik 1998) zdobywając dla naszego województwa złote medale na finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu.

Znaczący wkład w to osiągnięcie mieli przedstawiciele naszego klubu. W składzie zwycięskiego zespołu występowało 6 zawodniczek UMKS MOS Wola: Ada Adamek, Inga Bocheńska, Weronika Brzuzy, Marta Krajewska, Natalia Kurpiewska i Ania Pawłowska, a zespół złotych medalistek prowadzili nasi trenerzy: Stanisław Lizińczyk i Małgorzata Gogołek.

W drużynie, która tak skutecznie walczyła we Wrocławiu znalazły się jeszcze przedstawicielki 5 innych klubów Mazowsza:

Zuzia Kostecka (Wrzos Międzyborów)

Kasia Niderla (Rosario Lubowidz)

Paulina Niedźwiecka (Nike Ostrołęka)

Ola Rasińska (LTS Legionovia Legionowo)

Basia Zakościelna (GLKS Nadarzyn)

 

Droga do sukcesu nie była łatwa. Po eliminacyjnych zawodach, które rozgrywane były w dniach 5-8 czerwca w Nowej Rudzie, nasze dziewczęta zajęły II miejsce w swojej grupie, przegrywając w ostatnim meczu z bardzo silnym (uznawanym przez ekspertów za głównego faworyta całych rozgrywek) zespołem Śląska 1:3. Wcześniej w stosunku 3:0 Mazowszanki pokonały gospodynie - zespół Dolnego Śląska oraz województwo świętokrzyskie.

Do finałowych zawodów trenerzy mogli przygotować swój zespół bardzo starannie. Dzięki funduszom uzyskanym z Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej ekipa mogła udać się na czterodniowe zgrupowanie do Proszowic, gdzie wspólnie z zespołem z Małopolski trenerzy pracowali głównie nad zgraniem drużyny, poprzez rozgrywanie spotkań sparingowych i doskonalenie taktyki we fragmentach gry. Do stolicy Dolnego Śląska ekipa Mazowsza wyjechała z pełnym szacunkiem do przeciwniczek a jednocześnie przekonana o własnej sile i wartości.

W grupie rywalkami naszych siatkarek były zespoły województw: łódzkiego, małopolskiego i pomorskiego i w tej kolejności nasze dziewczęta przystępowały do pojedynków. Bardzo ważne było udane rozpoczęcie turnieju i tak też się stało, gdyż rywalki z Łodzi w trzech rozegranych setach zdobyły odpowiednio 10, 22 i 15 punktów. Dużo trudniejszymi przeciwniczkami były "dobre znajome" ze zgrupowania w Proszowicach - kadetki z Małopolski. Jednak i tu ostatnie słowo należało do naszych zawodniczek (Mazowsze - Małopolska 3:1 [23, 15, -20, 19]). Te wygrane, przy również dwóch zwycięstwach zespołu z Pomorza, dawały awans do pierwszej czwórki, a zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu między Mazowszem a Pomorzem pozwalało w meczu o finał ominąć dominujące w drugiej grupie województwo Śląskie. To spotkanie jednak naszym dziewczętom "nie wyszło" i mimo ambitnej walki uznały wyższość zespołu znad Bałtyku przegrywając 1:3. Ten słabszy występ zdarzył się jednak we właściwym momencie. Później już było wręcz wspaniale. W spotkaniu z faworyzowanym Śląskiem nasze kadetki zagrały koncertowo, paraliżując tym przeciwniczki i zbierając po meczu zasłużone gratulacje od licznych obserwatorów i kibiców: Mazowsze - Śląsk 3:0 !!!

W czwartkowym finale nadarzała się okazja do rewanżu, gdyż zespół z pomorskiego zwyciężył 3:1 województwo lubelskie i ponownie stanął na drodze naszych zawodniczek, tym razem w walce o pełną pulę. Mecz finałowy był niezwykłym przeżyciem dla uczestniczących w nim drużyn. Wielkie słowa uznania dla Organizatorów, którzy na jego rozegranie wyznaczyli Halę Stulecia we Wrocławiu, obiekt na którym za dwa miesiące będą rywalizować najlepsze męskie zespoły w Mistrzostwach Świata. Ogrom hali, atmosfera, oprawa, profesjonalna spikerka, cały ceremoniał, duża liczba kibiców, nie zdeprymowały zespołu z Mazowsza. Trener Lizińczyk przed spotkaniem długo perswadował swoim zawodniczkom, aby starały się skoncentrować na grze, a nie na oprawie zawodów i to się w pełni udało. Zacięta, stojąca na bardzo wysokim poziomie gra, toczyła się przez trzy sety, z czego pierwszy i trzeci wygrało Mazowsze. Set czwarty to już zdecydowana dominacja Mazowszanek, które wygrywają tę partię do 12. Olbrzymia radość całej ekipy - złote medale dla Mazowsza!

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE 3 - 1 WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

[23, -19, 23, 12]

Ceremonia zakończenia niezwykle uroczysta i niezwykle radosna dla całego zespołu. Indywidualne nagrody nie ominęły drużyny mazowieckiej.

Najlepiej przyjmującą (oczywiście zagrywkę) wybrano Anię Pawłowską (UMKS MOS Wola !!!)

Najlepiej rozgrywającą Martę Krajewską (UMKS MOS Wola !!!)

MVP Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Adę Adamek (UMKS MOS Wola !!!)

 

Chyba piękniejsze zakończenie sezonu dla naszego klubu trudno sobie wyobrazić!!!

Mecz o VII miejsce:
Warmińsko-Mazurskie - Kujawsko-Pomorskie 3:0

Mecz o V miejsce:
Łódzkie - Małopolskie 3:1

Mecz o III miejsce:
Śląskie - Lubelskie 3:1

Finał o złoto:
Mazowieckie - Pomorskie 3:1

inf. własna MG

A oto relacja z OOM, która ukazała sie na portalu Wirtualnej Polski: http://sport.wp.pl/kat,1040587,wid,16731949,martykul.html?ticaid=113065#.U7XZ_OjnDd8.facebook

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy