Aktualności

20.06.2014

Zawodnicy drugoligowej drużyny MOS Wola podsumowują udany sezon.

Siatkarze MOS Wola po spotkaniu z okazji zakończenia sezonu 2013/2014 podsumowali rozgrywki, a ich wypowiedzi zebrała red. Katarzyna Ambroziak, która przez cały sezon pisała relacje z wszystkich meczów naszej drużyny w II lidze. Dziękujemy za udany sezon i prezentujemy wypowiedzi naszych siatkarzy.

 • Radość siatkarzy MOS Wola po wygranym meczu
  Radość siatkarzy MOS Wola po wygranym meczu
 • Kapitan MOS Wola Piotr Cichocki podpisał na przyszły sezon kontrakt z I-ligowym Pekpolem Ostrołęka
  Kapitan MOS Wola Piotr Cichocki podpisał na przyszły sezon kontrakt z I-ligowym Pekpolem Ostrołęka
 • Trener Krzysztof Wójcik w czasie przerwy z zespołem
  Trener Krzysztof Wójcik w czasie przerwy z zespołem
 • Tramwaje Warszawskie - główny sponsor naszej drugoligowej drużyny siatkarzy,
  Tramwaje Warszawskie - główny sponsor naszej drugoligowej drużyny siatkarzy,
 • Na mecze naszego zespołu przychodziło wielu kibiców i często był nadkomplet w hali przy Rogalińskiej
  Na mecze naszego zespołu przychodziło wielu kibiców i często był nadkomplet w hali przy Rogalińskiej
 • Po zwycięskim meczu - taniec radości. Tak było bardzo wiele razy w tym sezonie.
  Po zwycięskim meczu - taniec radości. Tak było bardzo wiele razy w tym sezonie.
 • Gra blokiem była jedną z najsilniejszych broni naszego zespołu.
  Gra blokiem była jedną z najsilniejszych broni naszego zespołu.
 • Radość naszych siatkarzy po udanej akcji i radość na trybunach.
  Radość naszych siatkarzy po udanej akcji i radość na trybunach.
 • Kilka razy na Rogalińską przyjeżdżały zorganizowane grupy kibiców z innych miast.
  Kilka razy na Rogalińską przyjeżdżały zorganizowane grupy kibiców z innych miast.
 • Bęben był nieodzownym wyposażeniem kibiców MOS Wola
  Bęben był nieodzownym wyposażeniem kibiców MOS Wola

5 czerwca w sali pamiątek klubowych MOS Wola przy ul. Rogalińskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia udanego sezonu przez siatkarzy z warszawskiej Woli, którzy wygrali, po raz pierwszy w historii, II ligę mężczyzn. Na spotkaniu obecni byli zawodnicy mistrzowskiej drużyny oraz komplet sztabu szkoleniowego pracującego z nimi przez cały, bardzo udany sezon.

 

 

Zawodnicy MOS-u Wola Warszawa podsumowali zakończony niedawno sezon. Oto ich wypowiedzi:

 

Patryk Kozdroń:

 

W ostatnim sezonie w MOS-ie stworzyliśmy naprawdę zgraną paczkę, która się dogadywała na boisku i poza nim. Cieszę się, że mogłem poznać tych chłopaków i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś z nimi zagram.”

 

Piotr Cichocki – kapitan drużyny:

 

Miniony sezon był dla nas bardzo udany, co pokazuje zainteresowanie innych klubów naszymi zawodnikami. Cieszę się, że w tak dobrym sezonie to ja byłem kapitanem drużyny. To bardzo fajne doświadczenie na przyszłość. Dziękuję wszystkim za te bardzo owocne dla mnie dwa lata spędzone w MOS-ie.”

 

Grzegorz Kowalczyk:

 

„Podsumowując kolejny sezon w MOS-ie, mogę powiedzieć, że ten rok był dla mnie niesamowitym przeżyciem i patrząc z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że wynik który osiągnęliśmy, wiąże się z tym, jaką mieliśmy drużynę i atmosferę. Chciałbym podziękować naszym trenerom, którzy wykonali również kawał dobrej roboty oraz osobom, które wspierały nas w tym sezonie i były obecne na każdym naszym meczu.”

 

Jakub Filip:

 

Sezon spędzony w MOS-ie uważam za udany. Bardzo się cieszę, że mogłem bezpośrednio przyczynić się do zwycięstwa naszej drużyny w grupie IV. Pozostaje lekki niedosyt po słabym w naszym wykonaniu turnieju w Spale, nie mniej jednak, cel zakładany przed sezonem został osiągnięty i to z nadwyżką. Współpraca zarówno z kolegami na treningach jak i z władzami klubu była bezproblemowa i zawsze będę miło ją wspominał.”

 

Patryk Bujniak:

 

Ten sezon był wspaniałym sezonem ze względu na nasze relacje w drużynie. Stanowiliśmy niesamowicie zgrany zespół nie tylko na boisku.”

 

Szymon Gregorowicz:

W drużynie był team spirit. Dziękuję chłopakom, że tworzyliśmy taki team, bo to była wyjątkowa drużyna. Dziękuję również kierownikowi drużyny, ponieważ dzięki niemu zawsze wszystko było na miejscu.

Rafał Obermeler:

Mimo młodego wieku oraz braku większego doświadczenia sportowego, potrafiliśmy wspólnie stworzyć ciekawy kolektyw, który w połączeniu z ambicją i zapałem do pracy oraz ciekawą atmosferą, która w całym sezonie panowała w drużynie pozwoliła nam osiagnąć sukces, jakim niewątpliwie było wygranie naszej drugoligowej grupy. Chciałbym na zakończenie podziękować całemu sztabowi, trenerom oraz zawodnikom za ten sukces oraz cały rok pracy. Cieszę się, że mogłem w tym wszystkim uczestniczyć.”

Jakub Monkiewicz:

Udany sezon.”

Mateusz Kańczok:

Jestem bardzo zadowolony, że wywalczyliśmy Mistrzostwo II ligi. Pozytywnie oceniam wykonaną przeze mnie pracę i efekty, jakie przyniosła.”

Kajetan Kulik:

Cały ten sezon był najbardziej udanym w mojej karierze. Cieszę się, że mogłem pomóc drugoligowej drużynie i rozwijać swoje umiejętności. Mam nadzieję, że swoją grą udowodniłem, że w przyszłym roku będę mógł być ważną postacią w następnym sezonie.”

Adam Sobolewski:

Sezon 2013/2014 był pod wieloma względami był niezwykły i zanim jeszcze się rozpoczął dostarczał nam wiele emocji, chociażby tym, że do samego końca nie było wiadomo czy wystartujemy w rozgrywkach. Dzięki naszym sponsorom udało się wystartować, a my w ramach podziękowania dokonaliśmy czegoś czego nikt w MOS-ie do tej pory nie dokonał - wygraliśmy rozgrywki II ligi w naszej grupie. Wydaje mi się, że kluczem do tego sukcesu było nasze zgranie zarówno na boisku jak i poza nim, tworzyliśmy naprawdę świetny kolektyw typu 'jeden za wszystkich, wszyscy za jednego'. Na zakończenie chciałbym podziękować trenerom za te wspaniałe dwa lata ciężkiej pracy, wsparcia i wiary zarówno we mnie jak i całą drużynę.”

Paweł Sęk:

Miniony sezon był jednym z lepszych, jakie do tej pory zagrałem. I nie chodzi tu tylko o względy sportowe. Stworzyliśmy niesamowicie zgraną ekipę nie tylko na boisku, ale także poza nim. Wydaje mi się, że to właśnie dobra atmosfera w połączeniu z dobrymi treningami była kluczem do sukcesu, jaki został osiągnięty w tym sezonie.”

Bartosz Poros:

Ostatni sezon w MOS-ie był dla mnie nowym doświadczeniem. Pomimo kontuzji, która wykluczyła mnie z treningów na dwa miesiące, był to dla mnie najlepszy sezon. Atmosfera w drużynie była bardzo dobra, co z pewnością miało wpływ na tak dobry wynik naszej drużyny. Mam nadzieję, że następny sezon będzie równie dobry.”

Cezary Rudzki:

Po tym sezonie nie spodziewałem się aż tak wielkiego sukcesu, jakim było wygranie drugiej ligi mężczyzn. Jako najmłodszy z zawodników czuje się niesamowicie wyróżniony i bardzo dziękuję trenerowi Wójcikowi za szanse, jakie mi dał aby się pokazać z jak najlepszej strony. Czekam na kolejny sezon.”

Spotkanie pożegnalne było bardzo wyjątkowe, gdyż był to czas gdzie wszyscy widzieli się oficjalnie w tym składzie po raz ostatni. Większość zawodników MOS-u Wola z sezonu 2013/2014 wybrało oferty z innych klubów i zagrają oni w wyższych klasach rozgrywkowych bądź w innych drugoligowych drużynach. Najcięższe zadanie stanęło właśnie przed sztabem szkoleniowym, ponieważ muszą oni stworzyć całkowicie nową ekipę i budować atmosferę oraz ducha drużyny z powrotem od podstaw. Wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, że będzie bardzo ciężko powtórzyć zarówno wyniki jak i zgranie zespołu, jakie było w zakończonym właśnie sezonie. Mówią również, że mimo tego iż sezon był bardzo ciężki i długi, mile będą wspominać nowo poznane osoby oraz czas spędzony w klubie.

Drugoligowcy oraz sztab szkoleniowy MOS Wola Warszawa dziękują wszystkim kibicom oraz sympatykom klubu za wspomaganie ich w sezonie 2013/2014.


 

K.A.


 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy