Aktualności

03.06.2014

Wywiad z trenerem Krzysztofem Wójcikem na portalu STREFA SIATKÓWKI

Na portalu Strefa Siatkówki redaktor Tomasz Tadrała rozmawia z naszym trenerem Krzysztofem Wójcikem o drugoligowym zespole MOS Wola Warszawa. Wywiad nosi tytuł: Krzysztof Wójcik: Nasz cel? Rozwój młodych talentów.Zapraszamy do lektury.

  • Trener Krzysztof Wójcik
    Trener Krzysztof Wójcik
  • W czasie przerwy dla odpoczynku z zespołem II ligi MOS Wola.
    W czasie przerwy dla odpoczynku z zespołem II ligi MOS Wola.

Krzysztof Wójcik: Nasz cel? Rozwój młodych talentów

 

Praca u podstaw - to nadrzędny cel jaki stawiają sobie przy Rogalińskiej w Warszawie. Po udanym sezonie MOS Wolę opuści kilku zawodników, po których już rozpoczęto poszukiwania wzmocnień. - Cieszymy się z tego, taka jest nasza rola - mówi trener Wójcik.

 

Sezon dla zespołu był bardzo udany, co musiało zwrócić uwagę nie tylko drugoligowych rywali, ale i zespołów wyżej notowanych.

Krzysztof Wójcik: - Praktycznie co roku ktoś zwracał na siebie uwagę i dobry sezon w MOS-ie już dla wielu skończył się transferem do lepszego zespołu, czy wyższej ligi. W tym roku wygraliśmy rozgrywki II ligi, więc zainteresowanie jest jeszcze większe. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy, ale na dzień dzisiejszy wygląda na to, że spełniliśmy swoją rolę i kilku zawodników pójdzie grać wyżej.

Poza Piotrem Cichockim możemy mówić o konkretach?

- Niestety. Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić.

Trzon zespołu uda się chociaż po części zachować?

- Na tę chwilę można powiedzieć, że raczej nie. Nie wiemy jeszcze jak potoczą się rozmowy transferowe w kilku przypadkach, ale niektórzy jak Piotrek Cichocki są już w innych klubach. Od razu chcę dodać, że nie zamierzamy się tym martwić, a wręcz przeciwnie, uznajemy to za kolejny sukces. Taka po prostu jest nasza rola, nie mamy za cel awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, a właśnie rozwój młodych zawodników, żeby mogli po sezonie czy dwóch spędzonych w MOS-ie pójść grać do lepszych zespołów i wyższej ligi.

Zatem zespół zostanie uzupełniony zawodnikami z grup młodzieżowych, czy też prowadzicie nabory i rekrutacje?

- Prowadzimy oczywiście nabory, szukamy kolejnych młodych zawodników, którzy wybierają się na studia do Warszawy, a przy okazji chcą się rozwijać siatkarsko i być może kiedyś pójść w ślady starszych kolegów, którzy też zaczynali poważną karierę od II ligi w MOS-ie jak chociażby Michał Żurek, który obecnie będzie zawodnikiem Resovii Rzeszów.

- Za państwa pośrednictwem chciałbym serdecznie zaprosić na najbliższy termin treningu testowego. Będzie to sobota, 7 czerwca o godzinie 11.00. Można się zgłosić wysyłając wcześniej siatkarskie CV na adres krzysztof_wojcik@wp.pl.

Zainteresowanie grą w MOS-ie Wola jest duże?

- Co roku dostajemy kilkadziesiąt zgłoszeń. W tym sezonie jest podobnie, chociaż mamy świadomość, że z niektórymi klubami nie jesteśmy w stanie rywalizować z powodów finansowych. Jednak mam nadzieję, że zbudujemy ciekawy zespół. Niestety nie płacimy stypendiów za grę. Mamy za to możliwość pomocy w studiowaniu w Warszawie dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Menedżerską.

Planuje pan oprzeć się na bardzo młodej drużynie, czy też MOS Wola Warszawa będzie budowany jako mieszanką rutyny i doświadczenia?

- Plan jest taki, jak przez ostatnie lata. Drużyna będzie młoda i mam nadzieję z dużym potencjałem. Z jednej strony jesteśmy ograniczeni finansowo więc na transfery zawodników z doświadczeniem ligowym nie możemy sobie pozwolić, z drugiej jak wcześniej wspomniałem, taki jest jeden z naszych celów, żeby gra i treningi w MOS-ie przybliżały młodych zawodników do gry w lepszych zespołach. Zawsze też staramy się wprowadzić do zespołu seniorów najzdolniejszych juniorów. Tak też będzie w nadchodzącym sezonie.

źródło: siatka.org

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy