Aktualności

08.05.2014

Kadeci MOS Wola wygrali pierwszy mecz na turnieju finałowym Mistrzostw Polski, po pięciosetowym horrorze.

Drużyna kadetów MOS Wola wygrała 3:2 z Resovią II Rzeszów, sprawiając piękny prezent urodzinowy trenerowi Konradowi Copowi, w pierwszym meczu na turnieju finałowym MP w Nowym Tomyślu. Wszystkie pięć setów tego dramatycznego widowiska zakończyło się na przewagi.Kluczem do zwycięstwa była świetna gra blokiem i ogromna waleczność.

  • Dramatyczny, ale wygrany mecz z Resovią
    Dramatyczny, ale wygrany mecz z Resovią
  • Wszystkie zespoły na otwarciu Mistrzostw Polski
    Wszystkie zespoły na otwarciu Mistrzostw Polski
  • Mecz był bardzo zacięty i często zmieniało się prowadzenie
    Mecz był bardzo zacięty i często zmieniało się prowadzenie

Oto relacja z pierwszego dnia Mistrzostw Polski ze strony PZPS:

Za nami pierwszy dzień finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetów. Zwycięstwa odniosły Exact Systems Norwid Częstochowa, BKS Chemik Bydgoszcz, UMKS MOS Wola Warszawa oraz AT Jastrzębski Węgiel.

Zawody rozpoczęły się od meczu grupy A pomiędzy KPS Progress Września, a Exact Systems Norwid Częstochowa. Lepsi okazali się częstochowianie, którzy wygrali po czterech setach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tomasz Polczyk.

KPS Progress Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 17:25)

W drugim spotkaniu grupy A AZS UWM Wojmex Olsztyn podejmował BKS Chemik Bydgoszcz. Mecz był zdecydowanie jednostronnym widowiskiem, w którym dominowali bydgoszczanie. Mistrzowie Świata Szkół Gimnazjalnych pewnie pokonali gracze z Warmii 3:0. MVP: Kamil Droszyński.

AZS UWM Wojmex Olsztyn – BKS Chemik Bydgoszcz 0:3 (9:25, 10:25, 17:25)

Wielkich emocji dostarczył pierwszy mecz grupy B pomiędzy AKS Resovią Rzeszów II a UMKS MOS Wola Warszawa. Mecz pełen był zwrotów akcji i długich i ciekawych wymian. Każdy set kończył się na przewagi. W tie-breaku zasłużone zwycięstwo odnieśli zawodnicy ze stolicy, którzy pokonali jednego z głównych faworytów do medalu 16:14. MVP: Adrian Kacperkiewicz.

AKS Resovia Rzeszów II – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (25:23, 23:25, 25:27, 28:26,14:16)

W drugim meczu grupy B AT Jastrzębski Węgiel pokonał AKS Resovię Rzeszów I 3:0. Podopieczni trenera Kubiaka przez całe spotkanie dyktowali warunki gry i nie dali rywalom ani na moment dojść do głosu. MVP: Bartosz Kwolek.

AKS Resovia Rzeszów I – AT Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 13:25)   

źródło:pzps     

A na stronie Młodej Ligi tak napisano o meczu naszych siatkarzy:

Sensacja na dzień dobry!

07.05.2014

W pierwszym dniu finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetów, który odbywa się w Nowym Tomyślu, byliśmy świadkami ogromnej sensacji – otóż po niezwykle emocjonującym meczu, jeden z głównych pretendentów do złotego medalu… drugi zespół rzeszowskiego AKS uległ - po tie-breaku -zespołowi MOS Wola Warszawa!

Drużyna stołecznych kadetów już po raz szesnasty bierze udział w finałach mistrzostw Polski. Jednak do Wielkopolski przyjechała raczej po naukę – większość siatkarzy jest z rocznika 1998, a w grupie... Jastrzębski Węgiel i dwa zespoły z Rzeszowa.
Teoretycznie ten silniejszy, przyjechał z Mateuszem Masłowskim, Jakubem Ziobrowskim i Łukaszem Kozubem na czele!

Z kolei trener Konrad Cop zabrał do Nowego Tomyśla ekipę w następującym składzie:
Maciej Kuć, Dominik Grot, Adrian Kacperkiewicz, Daniel Grzymała, Wiktor Siewierski (kapitan), Mateusz Rećko, Dominik Jaglarski,  Mateusz Laskowski, Kacper Żabicki, Szymon Jarzynka, Paweł Borowski, Rafał Prokopczuk, Mateusz Laskowski, Kacper Goździkiewicz.

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy