Aktualności

07.05.2014

Artykuł o naszych kadetkach na stronie PZPS

Na stronie PZPS ukazał się artykuł o kadetkach MOS Wola i rozpoczynających się Mistrzostwach Polski w Tucholi pt."Apetyt rośnie w miarę jedzenia". Zachęcamy do lektury.

  • Kadetki MOS Wola
    Kadetki MOS Wola

Oto link do artykułu:

http://www.pzps.pl/Apetyt-rosnie-w-miare-jedzenia.html

UMKS MOS Wola Warszawa w mistrzostwach Polski kadetek uczestniczył dziesięć razy, a w 1985 roku w Trzebnicy zdobył złoty medal. W rozpoczynającym się w środę czempionacie w Tucholi zespół będzie należał do faworytów.

- Jedziemy z takimi samymi celami jak pozostałych siedem drużyn – mówi trener stołecznej drużyny, Stanisław Lizińczyk. – Przed rozpoczęciem rywalizacji chcieliśmy awansować do najlepszej ósemki. Teraz jesteśmy w krajowej elicie i apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Apetyty warszawskich siatkarek są jak najbardziej uzasadnione. W składzie mają pięć zawodniczek z SMS PZPS Sosnowiec – Izabellę Trocińską, Adriannę Adamek, Martę Krajewską, Zuzannę Gnas oraz Ingę Bocheńską. Dwie pierwsze oraz Katarzyna Jędrzejewska grały w drużynie, która na początku kwietnia w Kętrzynie zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorek.

- Na pewno mamy swoje atuty. Strefa medalowa jest w naszym zasięgu, ale wszystko zweryfikuje boisko. Mocne zespoły mają Malbork, Gdańsk, Bydgoszcz czy Tomaszów Mazowiecki. Drużyny, których nie zalicza się do grona faworytów, nie mają nic do stracenia i będą walczyć – podkreśla Stanisław Lizińczyk.

źródło:pzps

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy