Aktualności

23.05.2005

Kadeci MOS Wola (1989) wygrali w Czechach turniej "ASICS CUP 2005 Kladno"

Drużyna kadetów MOS Wola wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce w turnieju w Kladnie. Fabian Drzyzga został wybrany najlepszym zawodnkiem turnieju, a Igor Łukasik - najlepszym atakującym. Nasi siatkarze zwiedzili stolicę Czech.

  • Zwycięska drużyna kadetów MOS Wola w Kladnie
    Zwycięska drużyna kadetów MOS Wola w Kladnie
Kadeci MOS Wola uczestniczyli w turnieju kadetów (rocznik 1989) w Kladnie koło Pragi. Nasza drużyna spisała sie bardzo dobrze , wygrała wszystkie mecze i wywalczyła pierwsze miejsce, zdobywając główną nagrodę - Puchar "ASICS - CUP  Kladno 2005".

Turniej odbył się w Kladnie, miejscowości oddalonej o 25 km od stolicy Czech. Klub Sportowy VK Kladno to mistrz Czech seniorów, opiekujący się sekcjami młodzieżowymi z Pragi i okolic.
W turnieju rocznika 1989 wystartowało 5 drużyn z czołówki czeskiej i nasz MOS Wola.
W grupie eliminacyjnej MOS Wola pokonał 2:0 VK Kladno i 2:0 VO Pribram, zajmując I miejsce w grupie.
W półfinale nasi siatkarze pokonali 3:1 Slavię Liberec. W finale spotkaliśmy się ponownie z VO Pribram ( a właściwie była to reprezentacja województwa Staroćesky Kraj).

W meczu finałowym nasza drużyna zagrała bardzo dobrze i nie dała szans rywalom .
W meczu o I miejsce; MOS Wola Warszawa - VO Pribram 3:0
w meczu o III miejsce USK Slavia Plzen - Slavia Liberec 3:1
w meczu o V miejsce SC Liżiny Praha - VK Kladno 3:2

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju - Fabian Drzyzga MOS Wola
Najlepszy rozgrywający - Roman Pekarek Pribram
Najlepszy atakujący - Igor Łukasik MOS Wola
Najlepszy blokujący - Filip Revesz Lużiny Praha

Nasza drużyna trenera Krzysztofa Zimnickiego grała w turnieju w następującym składzie: F.Drzyzga, I.Łukasik, B.Kaczmarek, J.Fryłow,  W.Pawlewicz, R.Iliński , K.Jonak (libero) oraz M.Marchwicki, K.Kostrzewa, P.Strzeżek, A.Walerzak.
Zdaniem trenera nasz zespół rozegrał dobry turniej, a w meczu finałowym zagraliśmy bardzo dobrze.
W piątek , dnia 20 maja , przy pięknej , słonecznej pogodzie, nasza ekipa miała możliwość zwiedzania Pragi. Byliśmy na Hradczanach (zamek królewski), przeszliśmy słynnym mostem Karola, byliśmy na starym mieście oraz na głównym placu stolicy Czech - Vaclavskim Namiesti.

Wkrótce  fotoreportaż z pobytu naszej ekipy w Pradze.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy