Aktualności

08.04.2014

Trener Artur Wójcik prezentuje swoje srebrne dziewczęta - wicemistrzynie Polski 2014

Poprosiliśmy trenera juniorek MOS Wola ARTURA WÓJCIKA, aby zaprezentował swoje srebrne dziewczęta, które wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski juniorek 2014 i zdobyły 29. medal dla MOS Wola w siatkarskich mistrzostwach Polski.

 • Srebrne medalistki, wicemistrzynie Polski na podium mistrzostw w Kętrzynie.
  Srebrne medalistki, wicemistrzynie Polski na podium mistrzostw w Kętrzynie.
 • Dziewczęta wspaniale walczyły o każdą piłkę. Broni Ada Adamek, z lewej Paulina Bałdyga, w głębi Malwina Smarzek
  Dziewczęta wspaniale walczyły o każdą piłkę. Broni Ada Adamek, z lewej Paulina Bałdyga, w głębi Malwina Smarzek
 • Trener Artur Wójcik i jego dziewczyny wychodzą na mecz
  Trener Artur Wójcik i jego dziewczyny wychodzą na mecz
 • Malwinę Smarzek stanowiła wielką zaporę dla rywalek
  Malwinę Smarzek stanowiła wielką zaporę dla rywalek
 • Blok w wykonaniu Izy Trocińskiej i Kasi Jędrzejewskiej
  Blok w wykonaniu Izy Trocińskiej i Kasi Jędrzejewskiej
 • Zawodniczki rezerwowe cały czas wspomagały grające koleżanki
  Zawodniczki rezerwowe cały czas wspomagały grające koleżanki
 • Szczęśliwy trener Artur Wójcik z medalem mistrzostw Polski
  Szczęśliwy trener Artur Wójcik z medalem mistrzostw Polski

 

 

Artur Wójcik: – juniorki to wspaniała drużyna, wspaniałe dziewczyny, „do tańca i do różańca”, aż szkoda że ten sezon już się skończył. Każdemu trenerowi mógłbym życzyć pracy z taką ekipą. Ogromne zaangażowanie w trening, stworzenie super atmosfery w drużynie. Mam nadzieję, że taki klimat pozostanie na następne sezony w MOS-ie ....

 

Przedstawię dziewczęta według numerów na koszulkach.

1. Izabella  Szyjka – libero – 177 cm – ogromne serce do walki, bez błędów w przyjęciu, w obronie nie ma piłek nie do wyjęcia czy piłek za mocnych. Niczego się nie boi. Wystawia jak Sergio!!! Myślę, ze przed nią jeszcze duża przyszłość siatkarska. Wyróżniona MVP meczu z MKS MOS Wieliczka, który dał naszym siatkarkom awans do strefy medalowej Mistrzostw Polski.

2. Aleksandra Grzeszczak – rozgrywająca – 174 cm – prawdziwy kapitan drużyny na boisku i poza boiskiem, dziecko MOS-u jak o sobie mówi sama i podobnie jak Iza Szyjka od dziewięciu lat, od mini-siatkówki, w naszym klubie Szybkie rozegranie, doskonale realizuje założenia taktyczne, trudna zagrywka i dobra obrona. Doskonale uzupełniały się z Pauliną Bałdygą. Otrzymała wyróznienie MVP meczu wygranego z Gedanią Gdańsk w fazie grupowej.

4. Paulina Jastrzębska – 178 cm – atakująca – bardzo ambitna, obowiązkowa, 100% frekwencji na treningach, atut w lewej ręce, duża różnorodność zagrań w ataku.

5. Monika Lubiak – 185 cm – przyjmująca – duży zasięg w ataku, coraz większa wszechstronność w ataku i coraz lepsze przyjęcie, dysponuje trudną zagrywką.

6. Luiza Drzewiecka – 182 cm – przyjmująca – potrafi zagrać super akcję, a za chwilę zepsuć prostą,. Jeśli ustabilizuje swój poziom na akcjach dobrych, będzie mocnym punktem w przyszłym sezonie. Jest kopalnią wiedzy na temat wszystkich dyscyplin sportu.

7. Magdalena  Bratman – 184 cm – środkowa – niestety w tym sezonie wyeliminowała ją kontuzja, ale mam nadzieję że jeszcze będzie przeżywać radosne chwile związane z siatkówką.

8. Aleksandra Świercz – 182 cm – środkowa/przyjmująca – wszechstronna zawodniczka pomagała drużynie jak mogła i na środku i na przyjęciu cierpliwie znosząc decyzje trenera. Ambitna, z konkretnymi planami co do swojej przyszłości osoba. Oby się zrealizowały!

9. Zuzanna Prus – 183 cm  – środkowa – bardzo dobry sezon, wywalczyła miejsce w „szóstce” i była jej jasnym punktem, trudna zagrywka, spektakularne „czapy i gwoździe”, sympatyczna młoda osoba.

10. Anna  Karcz – 186 cm - środkowa – niestety kontuzja nie pozwoliła pokazać pełni możliwości, ale do końca wspierała zespół, mam nadzieję że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o siatkówkę.

11. Adriana Adamek – 178 cm – przyjmująca/Libero – „zawodniczka do zadań specjalnych”, bardzo dobra obrona i przyjęcie, ogromny charakter do walki.

12. Małgorzata  Szustak – 182 cm  – środkowa – przez długą część sezonu borykała się z kontuzją, ale mimo to nie opuściła treningu, jak nie mogła skakać to trenowała na rozegraniu. Bardzo zaangażowana i bardzo interesująca się siatkówką.

13. Magda Latos – 182cm – środkowa/atakująca – dobry duch drużyny, wiele umiejętności z różnych dziedzin życia („kobieta skarb”), robiąca ciągłe postępy siatkarskie.

15. Katarzyna Jędrzejewska – 180 cm – przyjmująca – ciągle rozwijająca się zawodniczka, coraz lepsze przyjęcie i robi się „profesorem” w grze na punkty (obicie bloku rywalek, przebicie oburącz),

16. Malwina  Smarzek  – 190 cm – atakująca, a może grać na przyjęciu! – wielka przyszłość przed nią. Otrzymała nagrodę MVP Mistrzostw Polski i wyróżnienie jako najlepsza atakująca całego turnieju finałowego . Zawodniczka, z którą graliśmy na czterech turniejach, a tak sympatyczna i skromna, że cały zespół i sztab trenerski nie mógł się z nią rozstać po finałach. Będziemy śledzić z zaciekawieniem jej dalszą karierę, mam nadzieję, ze w pierwszej reprezentacji narodowej seniorek.

17. Izabella Trocińska – 190 cm – środkowa, ale próbowana również na ataku – bardzo trudna zagrywka, dobry blok, zawodniczka robiąca ciągłe postępy.

18. Paulina Bałdyga – 175 cm – rozgrywająca – zawodniczka ciągle robiąca postępy, pomimo niedużego stażu na rozegraniu, jedna z najciekawszych młodych zawodniczek na tej pozycji w kraju. Mistrzyni Europy kadetek w roku 2013. Fantastyczna motoryka i charakter do wygrywania.

 

Sztab trenerski:

Trener II: Jacek Banasik

Trener II:  Piotr Najmowicz

Masażysta: Bartosz Pater

WIELKIE DZIĘKI DLA SZTABU TRENERSKIEGO!!! Za pomoc i za stworzenie super atmosfery!!!

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy