Aktualności

31.03.2014

Wywiad z trenerem Arturem Wójcikem dla portalu Siatkanews: "Dziewczyny zdają sobie sprawę ze swojej wartości".

Portal siatkarski SiatkaNews zamieścił wywiad z trenerem Arturem Wójcikiem przed Turniejem Finałowym o Mistrzostwo Polski Juniorek.Redaktor Katarzyna Ambroziak przeprowadza rozmowę z trenerem na temat startu w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorek.

 • Trener Artur Wójcik
  Trener Artur Wójcik

Oto link do wywiadu:http://siatkanews.com/2014/03/31/artur-wojcik-dla-siatkanews-com-dziewczyny-zdaja-sobie-sprawe-ze-swojej-wartosci/

Artur Wójcik dla SIATKAnews.com: „Dziewczyny zdają sobie sprawę ze swojej wartości”

Już od najbliższej środy 2 kwietnia do niedzieli, odbywać się będą finały Mistrzostw Polski juniorek, rozgrywane w tym roku w Kętrzynie. Grupy zostały podzielone na A i B – w pierwszej znalazły się zespoły MOS-u Wola Warszawa, Gedanii Gdańsk, Silesii Volley Mysłowice oraz MOS-u Wieliczki, podczas gdy w drugiej dojdzie do pojedynku drużyn PTPS-u Piła, KS Pałacu Bydgoszcz, Orła Malbork oraz MKS-u Świdnica. W dniu dzisiejszym odbył się sparing MOS-u Wola Warszawa z Nike Węgrów, który gospodynie przegrały 1:2 (34:32, 21:25, 20:25) po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce o każda piłkę. Specjalnie dla naszego portalu, o przygotowaniu swoich podopiecznych, założeniach na finały oraz atmosferze w drużynie, opowiedział szkoleniowiec drużyny ze stolicy – trener Artur Wójcik.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jak ocenia trener formę swoich zawodniczek?

Artur Wójcik: Formę oceniam dobrze, trochę niepokojące jest tylko to, że zawsze przed turniejami graliśmy słabo a tutaj jest na odwrót, ale myślę, że to jest ten etap gdzie forma jest w porządku, więc jeżeli dojdzie jeszcze tak troszeczkę zaangażowania, mobilizacji w końcówkach i zachowywania zimnej krwi, to wszystko powinno pójść dobrze.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Pierwszy mecz zagracie z Mysłowicami. Jak przygotowujecie się do tego spotkania?

Artur Wójcik: Mieliśmy kilka odpraw, widzieliśmy ten zespół i troszeczkę się przygotowywaliśmy pod kątem tego zespołu, ale głównie zwracamy uwagę na naszą grę i ciągle próbuję to dziewczynom uświadomić, żeby uwierzyły w swoją wartość i nie patrzyły na to kto jest po drugiej stronie siatki, żebyśmy zagrali tak jak potrafimy to najlepiej. Jeżeli uda nam się nie zwracać uwagi na nazwę zespołu z którym gramy, tylko zmobilizować się i skupić na swojej dobrej grze plus oczywiście spełnianiu swoich założeń taktycznych, to wszystko powinno być dobrze.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): A jak trener ocenia finałową obsadę turnieju?

Artur Wójcik: Większość najmocniejszych zespołów znalazła się tam, gdzie powinna – czyli w finałach. Jest mistrz Polski z zeszłego roku, wicemistrz oraz cała czołówka z kadetek poprzedniego sezonu, także wszyscy najsilniejsi są.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Podczas półfinałów w Bydgoszczy pierwsze dwa mecze MOS wygrał dość gładko, po czym w ostatnim dniu przyszło Wam się zmierzyć z ekipą Pałacu. Po przegranym w dość słabym stylu meczu, mimo wszystko awansowaliście do rozgrywek w Kętrzynie. Czy taka porażka pomogła dziewczynom w czymś, czy wręcz przeciwnie?

Artur Wójcik: Myślę, że dziewczyny zdały sobie z tego sprawę czemu przegrały, co było tam takiego innego w podejściu do tego meczu niż do innych, ale z mojej strony to wyglądało tak, że Pałac nas tak jakby troszeczkę uśpił, ponieważ grał słabo w dwóch swoich spotkaniach, natomiast w trzecim wyszedł jako zupełnie inny zespół pod względem grania i mobilizacji. My zagraliśmy najsłabszy mecz, chyba troszeczkę odetchnęliśmy i zeszło z nas to napięcie związane z awansem do finałów, co przełożyło się na troszeczkę słabszą grę niż tak naprawdę potrafimy.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Na co liczy MOS w turnieju finałowym?

Artur Wójcik: Zawsze jak się jedzie na finały, to się liczy na maksymalny wynik. Co wyjdzie to zobaczymy, bo jest to sport. Jesteśmy przygotowani i zdrowi, brakuje nam tylko trochę ogrania, bo te zespoły które są mistrzami bądź wicemistrzami, są drużynami które grają też w ekstraklasie i  drugich ligach, a nasza drużyna gra tylko w rozgrywkach młodzieżowych oprócz kilku zawodniczek z SMS-u występujących w pierwszej lidze. Dlatego potrzebne są nam takie sparingi jak ten dzisiejszy, gdzie można się trochę nauczyć oraz zobaczyć tę różnicę pomiędzy siatkówką młodzieżową a już bardziej doświadczoną, którą zaprezentowały nam tu dzisiaj dziewczyny z Węgrowa.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Kto według trenera ma największe szanse na zaistnienie w seniorskiej siatkówce w ORLEN Lidze?

Artur Wójcik: Nie chciałbym tutaj personalnie wymieniać jeszcze przed finałami, ponieważ nie chciałbym kogoś urazić, natomiast uważam że kilka dziewczyn na pewno ma szansę gdzieś wyżej zagrać. Nie sądzę, żeby ekstraklasa to był najlepszy pomysł dla wszystkich, niektóre dziewczyny rok czy dwa powinny jeszcze sobie pograć w niższych ligach, aby się ogrywać. Jest zawsze taka sytuacja na tego typu turniejach, że przyjeżdżają osoby z różnych klubów i poszukują nowych zawodniczek, a jeśli się one im spodobają to rosną ich szanse na występy w przyszłości w ORLEN Lidze bądź w Młodej Lidze, o ile taka powstanie w damskiej siatkówce.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jak wygląda atmosfera w drużynie?

Artur Wójcik: Myślę, że atmosfera jest fajna. Po ogłoszeniu losowania nie było narzekania, że jest to grupa śmierci i że się nie da z niej wyjść – dziewczyny podeszły do tego optymistycznie i zdają sobie sprawę ze swojej wartości, bo cały czas im o tym powtarzamy. Atmosfera jest dobra, nie znam szczegółów ale do tej pory wygrywaliśmy i awansowaliśmy do kolejnych etapów Mistrzostw Polski, a nawet jak coś się dzieje wśród zespołu, to z pewnością takie zwycięstwa tuszują wszelkie nieporozumienia w drużynie. Nie ma siły, aby wśród tylu dziewcząt które rywalizują ze sobą o miejsce w składzie lub też o coś poza boiskiem, żeby była cudowna atmosfera i wszystkie szczerze się kochały. Natomiast celem nas wszystkich są finały MP i tutaj wszyscy do tego dążymy, inne sprawy trzeba odstawić na bok i mam nadzieję, że o tym będziemy pamiętać – o walce i odpowiedniej atmosferze.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): W takim razie życzę powodzenia na podczas walki o złoty medal i dziękuję za wywiad.

Artur Wójcik: Dziękuję bardzo.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy