Zwycięstwo 3:1 siatkarzy MOS Wola w meczu na szczycie z Hajnówką. Siatkarze z Woli po raz pierwszy w historii wygrali rozgrywki II ligi mężczyzn.

W hali przy ul.Rogalińskiej siatkarze MOS Wola, przy nadkomplecie publiczności, pokonali w meczu na szczycie zespół Hajnówki 3:1(31:29)(15:25)(25:16)(25:23). Goście postawili bardzo twarde warunki gry i mecz był wyrównany, a momentami dramatyczny. Siatkarze MOS Wola po raz pierwszy w historii wygrali rozgrywki II ligi mężczyzn i teraz powalczą w turniejach o awans do I ligi. Gratulujemy!

MOS Wola Warszawa - SKS Hajnówka 3:1 (31:29)(15:25)(25:16)(25:23)

UMKS MOS Wola Warszawa:

Piotr Cichocki, Jakub Filip, Rafał Obermeler, Jakub Monkiewicz, Paweł Sęk, Adam Sobolewski, Patryk Bujniak (libero) oraz Kajetan Kulik, Szymon Gregorowicz, Konrad Nassalski, Cezary Rudzki, Mateusz Kańczok

SKS Hajnówka: Rafał Kuźma, Artur Żyliński, Łukasz Bernatowicz, Janusz Ignaciuk, Daniel Saczko, Bartosz Małachowski, Marcin Mołs (libero) oraz Łukasz Piekarski (libero), Łukasz Kruk, Daniel Andrzejewski, Erik Mikulski

MVP spotkania: Piotr Cichocki

Relacje z meczu przy Rogalińskiej nadała TVP Warszawa w Wiadomościach Sportowych (od 59 sek do 2,24 min):

Mecz dwóch najlepszych drużyn walczących o pierwsze miejsce w IV grupie II ligi mężczyzn wywołał ogromne zainteresowanie. W hali MOS-u przy Rogalińskiej zabrakło miejsc. Przybyło wielu znakomitych gości, przyjaciół MOS Wola i sportu warszawskiego, dopisali kibice i młodzież wolskiego ośrodka sportowego.

Na meczu byli m.in: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Michał Szczerba, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Grażyna Orzechowska - Mikulska, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola Paweł Pawlak, Dyrektor OSiR Wola Bartosz Kusior i wielu innych gości. Byli także przedstawiciele sponsorów naszych siatkarzy drugoligowych, z Tramwajów Warszawskich i Siłowni Crosshause. Była atmosfera wielkiego meczu i świetnego widiwiska, jak zwykle na meczach naszej drużyny było losowanie pamiątek MOS Wola, a nad całością nadzór organizacyjny sprawowali dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski i prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki.

W czasie przerw publicznośc podziwiała i nagradzała zasłużonymi brawami występy młodziutkich, utytułowanych tancerzy (jednocześnie siatkarzy MOS-u) braci Kuleszów z partnerkami.

Oto link do fotorelacji, która znajduje sie na naszej  stronie MOS Wola na facebooku:

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej fotogalerii z meczu autorstwa Anny Klepaczko, Firma LUMIKA, Fotografia Sportowa

Oto relacja z meczu red. Katarzyny Ambroziak z portalu SiatkaNews:

II liga mężczyzn, grupa IV: MOS Wola Warszawa mistrzem!

Dziś, w środowy wieczór 12 marca, doszło do spotkania dwóch dotychczas najlepszych drużyn w grupie IV – MOS-u Wola Warszawa oraz SKS-u Hajnówka. Mecz już od dłuższego czasu zapowiadany był jako hit sezonu, bowiem obie ekipy walczyły dziś o tytuł mistrza w swojej grupie.

Spotkanie od początku zapowiadało się ciekawie dla kibiców – mimo przewagi warszawskiej drużyny, zespół z Hajnówki zdołał odrobić straty i nawiązać walkę w końcówce partii, która ze względu na wynik zmieniający się jak w kalejdoskopie, nazwana została przez osoby oglądające widowisko jako dramatyczna. Premierowa odsłona meczu zakończyła się szczęśliwie dla gospodarzy, którzy zwyciężyli 31:29.

Kolejne dwa sety to zmienna gra obu drużyn – w drugiej partii to przyjezdni dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła – od bloku aż po zagrywkę, która w tej części spotkania była ich największym atutem. Druga odsłona zakończyła się wynikiem 15:25 dla zespołu Hajnówki i całym spotkaniu wynik został wyrównany na 1:1. Trzeci set to ponowna skuteczna gra, lecz tym razem drużyny MOS-u Wola. Gospodarze wypracowali sobie pięciopunktową przewagę już w pierwszej fazie partii (7:2) i skutecznie ją powiększali nie dając wyrwać ekipie SKS-u swojego ciężko wypracowanego prowadzenia. Dzięki zwycięstwu w trzeciej odsłonie 25:16, drużyna prowadzona przez Krzysztofa Wójcika w całym spotkaniu wygrywała już 2:1 i tylko jeden set dzielił ją od zdobycia tytułu mistrza grupy IV.

Czwarta odsłona od początku układała się po myśli zespołu z Hajnówki. To oni, od pierwszego gwizdka w partii prowadzili twarde warunki gry. Przy stanie 12:17 dla przyjezdnych, nastąpił jednak przełom w grze warszawian. Kiedy na zagrywkę wszedł kapitan zespołu Piotr Cichocki, wynik został przez niego zmieniony w sposób diametralny. Liczne punktowe zagrywki oraz utrudniające przyjęcie piłki wprowadziły do zespołu na nowo ducha walki oraz wiarę, że tego seta można jeszcze wygrać. Nie stało się też inaczej. W czwartej odsłonie meczu zespół MOS-u Wola Warszawa zwyciężył 25:23 i to on triumfował w całym spotkaniu 3:1.

Dzisiejszy dzień wyjaśnił sprawę zajęcia fotela lidera – MOS Wola Warszawa został Mistrzem grupy IV w drugiej lidze mężczyzn. Warto wspomnieć, że siatkarze stołecznej drużyny po raz pierwszy w historii uzyskali taki tytuł.

MVP spotkania został wybrany Piotr Cichocki.

Spotkanie krótko podsumował atakujący warszawskiego zespołu, Paweł Sęk:

Mecz wyglądał dość podobnie do tego rozegranego kilka tygodni temu w Hajnówce, gdzie na zmianę dominowała jedna lub druga drużyna. Tym razem to my okazaliśmy się lepsi, co bardzo nas cieszy. Było sporo mankamentów, które musimy poprawić. Nie będę wchodził w szczegóły, bo zwycięzców się nie ocenia, a na wnioski przyjdzie odpowiedni moment. Teraz cieszymy z mistrzostwa. Z drużyną SKS-u Hajnówka spotkamy się w półfinałowym turnieju o awans do 1. ligi, a to dzisiejsze zwycięstwo daje nam psychologiczną przewagę, tym bardziej że mamy jeszcze sporo niewykorzystanego potencjału. Jesteśmy mistrzami ligi, dla mnie i pewnie dla większości chłopaków z drużyny jest to jedno z ważniejszych osiągnięć w karierze siatkarskiej. Kto by pomyślał, że drużyna która z powodu braku funduszy mogła nie wystartować w sezonie wygra ligę? Dlatego chciałbym podziękować sponsorom, którzy nas wspierają i uwierzyli w nas i nasze umiejętności. Teraz mamy kilka dni wolnego i od poniedziałku zaczynamy przygotowania do dalszej części rozgrywek.”

---------------

Portal Siatkarski Strefa Siatkówki też napisał o sukcesie naszych siatkarzy. Red. Tomasz Tadrała napisał:

MOS WOLA WYGRYWA GRUPĘ

" Historycznego wyczynu dokonali siatkarze MOS-u Wola Warszawa. Zespół Krzysztofa Wójcika na trzy kolejki przed zakończeniem rundy o miejsca 1-5 w II lidze mężczyzn zapewnili sobie zwycięstwo triumf w grupie 4. Wszystko dzięki wygranej z SKS-em Hajnówka.

Stołeczni stanęli przed szansą zapewnienia sobie 1. miejsca w kolejnej rundzie o miejsca 1-5 w grupie 4 i ją wykorzystali. Siatkarze z warszawskiej Woli, aby triumfować musieli za trzy punkty pokonać sąsiada w tabeli SKS Hajnówka, jednak wygrana łatwo im nie przyszła. Już pierwszy set pokazał, że zarówno jeden, jak I drugi zespół nie zamierza odpuszczać, a prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Ostatecznie lepsi okazali się miejscowi, wygrywając na przewagi 31:29.

Niezrażeni goście z wysokiego “C” rozpoczęli drugą odsłonę meczu, kontrolując wydarzenia od pierwszej od ostatniej piłki. MOS Wola Warszawa błyskawicznie otrząsnął się po oddanym bez walki drugim secie, wygrywając trzecią i czwartą partię. - Zagraliśmy kolejny dobry mecz i myślę, że zasłużenie wygraliśmy to spotkanie jak i całą ligę – powiedział po meczu Krzysztof Wójcik. - Udało nam się w tym meczu przetrwać momenty bardzo dobrej gry rywali i odpowiedzieć za chwilę swoimi akcjami na najwyższym poziomie dzięki czemu wygraliśmy dwie trudne końcówki setów, w których prowadzili goście. Czeka nas jeszcze jeden mecz Augustowie, ale na razie mamy kilka dni przerwy kiedy możemy nacieszyć się pierwszym w historii MOS-u triumfem rozgrywkach II ligi. Później zaczynamy przygotowania do turnieju półfinałowego i jeśli zagramy tak jak w ostatnich meczach możemy sprawić tam jakąś niespodziankę – dodał."

źródło: siatka.org