09.03.2014

Młodzicy MOS Wola nie awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski.

Drużyna młodzików MOS Wola trenera Mateusza Jaworskiego, grająca w Kielcach w 1/4 Mistrzostw Polski, przegrała 0:2 ostatni, decydujący mecz z Feniksem Leżajsk i niestety, nie awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików.

• Młodzicy nie awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski
    Młodzicy nie awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski

W meczu finałowym o awans:

MOS Wola Warszawa - Feniks Leżajsk 0:2

w dniu 8-9 III 2014 Młodzicy rozgrywali turniej cwiercfinałowy Mistrzostw Polski w Kielcach. W podgrupie pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzem turnieju PLAS Kielce. Wygraliśmy to spotkanie 2:0. Mecz był kontrolowany przez cały pierwszy set, jednak w końcówce przyszła dekoncentracja i przeciwnik doszedł nas i wyrównał na 24:24. Jednak dzieki skutecznej grze w ataku w końcówce seta Pawła Borowskiego, wygraliśmy 27:25. Drugi  set był kontrolowany od początku do końca już bez niespodzianek, pewna wygrana do 13. Spotkanie zakończyło sie 2:0 i moglismy sie koncentrowac na kolejnym spotkaniu z Tempo Chełm, który decydował o pierwszym miejscu w podgrupie.

Spotkanie rozpoczeło sie udanie dla nas, pierwszego seta wygraliśmy do 10.Dzieki dobrej zagrywce oraz skutecznej grze w ataku Michała Skibińskiego oraz Naszych środkowych Mikołaja Ostrowskiego oraz Adriana Tomaszewskiego. Niestety Nasz zespół uśpiła tak wysoka wygrana i 2 seta przegraliśmy do 17. O wszystkim decydował tie break, który wygraliśmy pewnie do 9. Dzieki temu zwyciestwu zajelismy 1 miejsce w podgrupie i naszym przeciwnikiem nastepnego dnia o wejście do półfinałów Mistrzostw Polski był LTS Feniks Leżajsk.

Niestety mecz ten nie układał sie od początku po naszej myśli, spora ilośc błędów własnych oraz mała skutecznośc w ataku spowodowała kilkupunktowa przewage przeciwnika. Cieżko było nam odrobic tak znaczącą przewage, mimo tego że graliśmy  ,,punkt za punkt" coraz lepiej ostatecznie przegraliśmy do 20. Podobna historia zdarzyła sie nam w drugim secie, równiez przegranego do 20 i tym samym odpadliśmy z dalszej rywalizacji.