Aktualności

20.04.2005

Delegacja z Nadrenii - Westfalii w Warszawie

Na zaproszenie m.st.Warszawy i Szkolnego Związku Sportowego przybyła do Warszawy kilkunastoosobowa delagacja działaczy sportu szkolnego organizacji "Sportjugend" NW. Od 15 lat trwa wspólpraca pomiędzy SZS i Sportjugend...

  • Wspólne zdjęcie siatkarzy Everswinkel i MOS Wola. Niemcy 2003.
    Wspólne zdjęcie siatkarzy Everswinkel i MOS Wola. Niemcy 2003.
  • Logo zaprzyjażnionego klubu z Everswinkel
    Logo zaprzyjażnionego klubu z Everswinkel

Na zaproszenie m.st.Warszawy i Szkolnego Związku Sportowego przybyła do Warszawy kilkunastoosobowa delagacja działaczy sportu szkolnego organizacji "Sportjugend" NW.

Od 15 lat trwa wspólpraca pomiędzy Szkolnym Związkiem Sportowym  Warszawy i Sportjugend Landu Nadrenia- Westfalia.

Jest już tradycją, że najlepsi młodzi sportowcy Warszawy ,w nagrodę za znaczące osiągnięcia sportowe, wyjeżdżają na wymianę sportową do Niemiec.

Nasza sekcja siatkówki chłopców MOS Wola ,w nagrodę za medale w mistrzostwach Polski ,już kilkakrotnie brała udział w wymianie m.in. z klubami siatkarskimi w Xanten, Marl, Münster i Everswinkel.

W ostatnich latach nasz klub ściśle współpracuje z klubem Everswinkel. W 2003 roku nasi siatkarze byli przez 8 dni w gościnie w Niemczech. W 2004 roku z rewizytą była u nas 20-osobowa grupa siatkarek i siatkarzy z niemieckiego klubu. Wspólnie spędziliśmy 2 tygodnie na obozie w Stręgielku na Mazurach.

W składzie delegacji niemieckiej przebywającej aktualnie w Warszawie są , dobrze znani naszej młodzieży, przedstawiciele klubu z Everswinkel pani Maria Sokolowski i Karl Stelthove.

Dzisiaj w siedzibie Centrum Sportu Młodzieżowego  "Agrykola" odbyło się spotkanie delgacji niemieckiej z działaczami sportowymi Warszawy na czele z dyrektorem Biura Sportu m.st. Warszawy panem Arturem Piłką, szefami SZS Warszawy panami J.Dorosiewiczem i  Piotrem Foksem. W spotkaniu uczestniczył dyrektor MOS Wola pan Krzysztof Zimnicki.
Omawiano zasady dalszej współpracy pomiędzy młodzieżowymi organizacjami sportowymi Nadrenii-Westfalii i Warszawy.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy