Aktualności

07.01.2014

Juniorki MOS Wola wygrały 20. Międzynarodowy Turniej "O kristalovou vazu" w Czechach

W terminie 3 - 5 stycznia juniorki i młodsze kadetki MOS Wola uczestniczyły w międzynarodowym turnieju w Ostrawie, którego organizatorem był klub TJ Ostrava. Seniorki tego klubu grają w czeskiej ekstraklasie,a w jego barwach gra absolwentka MOS Wola, Aleksandra Przepiórka. Juniorki MOS Wola wygrały ten wielki turniej, w którym uczestniczyło 20 drużyn z Czech, Słowacji i Polski i zdobyły kryształową wazę.

 • Juniorki MOS Wola wygrały turniej w Ostrawie w Czechach Fot: ze strony TJ Ostrava
  Juniorki MOS Wola wygrały turniej w Ostrawie w Czechach Fot: ze strony TJ Ostrava
 • Radość siatkarek MOS Wola po wygraniu meczu finałowego w Ostrawie
  Radość siatkarek MOS Wola po wygraniu meczu finałowego w Ostrawie
 • Trener Artur Wójcik prowadzi nasze juniorki
  Trener Artur Wójcik prowadzi nasze juniorki
 • Wyróżnione siatkarki MOS Wola: Ola Grzeszczak i Iza Szyjka
  Wyróżnione siatkarki MOS Wola: Ola Grzeszczak i Iza Szyjka

 

JUNIORKI WYGRAŁY XX Międzynarodowy Turniej "O kristalovou vazu" w Czechach!

 

W dniach 3-5.01.2014r nasze juniorki i młodsze kadetki uczestniczyły w turnieju w Ostrawie, którego organizatorem był Volejbalovy klub TJ Ostrava. Seniorki tego klubu grają w Czeskiej ekstralidze, a w jego barwach gra absolwentka MOSu Wola Aleksandra Przepiórka.

Turniej zakończył się dużym sukcesem naszych juniorek trenera Artura Wójcika, które wygrały imprezę, zwyciężając we wszystkich meczach ! Wygrana i zdobycie kryształowej wazy cieszy tym bardziej, iż w turnieju brało udział wiele renomowanych zespołów jak juniorki VK AGEL PROSTĚJOV, czy reprezentacja narodowa Czech kadetek i wiele innych czołowych zespołów Czech i Słowacji.

Nasze juniorki zagrały bardzo dobry turniej, a do tego pokazały „wolski” charakter wygrywając tie-breaki i to jeszcze na przewagi: półfinał 16:14 z reprezentacją Czech i finał 18:16 z juniorkami VK AGEL PROSTĚJOV.

Nie obyło się również bez nagród indywidualnych dla zawodniczek MOS Wola: MVP turnieju została uznana Aleksandra Grzeszczak, a najlepszą libero Izabella Szyjka.

 

W turnieju uczestniczyło 20 zespołów kadetek i juniorek z Czech, Słowacji i Polski. Najpierw walka w grupach, a następnie brutalna faza pucharowa.

W grupie nasze juniorki odniosły komplet zwycięstw, bez straty seta, z zespołami: Nový Jičín, Prostějov (kadetki), Reprezentacja Czech Kadetek II i znalazły się w ósemce turnieju.

Nasze młodsze kadetki grały w kratkę, ale walczyły dzielnie: 1:2 z MOSM Tychy, 2:1 z Happy Opava i 0:2 z gospodyniami TJ Ostrava. Zajęły 3 miejsce w grupie i zostały skazane na grę o miejsca 9-16.

Juniorki w ¼ pokonały SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 2:0 (26:24, 25:15), następnie w półfinale Reprezentację kadetek Czech 2:1 (25:23, 19:25, 16:14), a w finale VK AGEL PROSTĚJOV 2:1 (22:25, 25:19, 18:16)

 

Młodsze kadetki zakończyły turniej na 13 miejscu:

0:2 (15:25, 19:25) z Považská Bystrica,

2:0 (25:22, 25:23) z kadetkami TJ Ostrava

2:0 (25:21, 25:19) z kadetkami VK AGEL PROSTĚJOV

 

Podsumowując turniej trener Artur Wójcik powiedział: 

 - Był to bardzo potrzebny i pożyteczny sprawdzian dla naszych zawodniczek przygotowujących się do finałów wojewódzkich na Mazowszu. Dużo grania na wysokim poziomie, zwycięstwa po strasznej walce w końcówkach i huśtawka nastrojów zakończona ogromną radością. To na pewno będzie procentować w przyszłości. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół !

Juniorki MOS Wola zagrały w składzie: A.Grzeszczak, I. Szyjka, A.Karcz, M.Latos, L.Drzewiecka, Z.Prus, P.Jastrzębska, M.Lubiak, A. Świercz.

Młodsze kadetki: A. Hamuda, A.Pawłowska, W.Brzuzy, N.Joszczuk, W.Trzpioła, P.Uszyńska, K.Wesołowska, W.Antosiak, M.Waligóra, A.Uszyńska, D.Staniaszek, P.Szóstkiewicz.

Zdjęcia ze strony: Volejbalovego klubu TJ Ostrava

Końcowa kolejność w 20. Turnieju O Kryształową Wazę 2014 w Ostarwie:

1. MOS WOLA Warszawa
2.Prostějov JKY
3.RD 98 modré
4. Přerov JKY
5.Ostrava JKY
6.ELBA Prešov
7.Sokol F-M
8.RD 98 červené
9.Považská Bystrica
10.Bílovec JKY
11.MUKS Plock
12.Happy Opava
13.MOS Warszawa II
14.Prostějov KKY
15.MOSM Tychy
16Ostrava KKY
17.Bratislava Bilíkova
18.Bílovec KKY
19.Sokol Šternberk
20.Nový Jičín
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy