POLSKA MISTRZEM EUROPY KADETÓW

W finałowym meczu mistrzostw Europy kadetów w Rydze reprezentacja Polski pokonała Francję 3:2.

Wygraną polskiej reprezentacji kadetów 3:2 z Francją zakończył się mecz finałowy Mistrzostw Europy w Rydze. Polacy złotymi medalistami Mistrzostw Europy!!

W meczu zawodnicy na znak żałoby po zmarłym Janie Pawle II wystąpili w strojach z żałobną opaską.

Przez pierwsze dwa sety na boisku nieprzerwanie królowali Polacy. Dwa pierwsze wygrane sety rokowały nadzieję na łatwe zwycięstwo.
Jednak w trzecim secie coś się w grze naszych reprezentantów zacięło. Francuzi stopniowo zdobywali przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili z trzypunktową stratą (5:8), po drugiej - przewaga przeciwnika wzrosła do czterech punktów. W efekcie trzecia partia zakończyła się porażką biało – czerwonych.

Początek czwartego seta rozpoczął się fatalnie. Polacy na pierwsza przerwę techniczną schodzili ze stratą siedmiu punktów. Trener zaczął dokonywać zmian w składzie Łomacz wszedł za Kaczmarka, a Gorzewski za Jarosza . Po drugiej przerwie technicznej (16:6 dla Francji) trener dokonał kolejnych zmian: Sarnecki za Kurka, Chaberek za Kamińskiego. Polakom nie udaje się odrobić straconych punktów . Przegrywamy do 13.

Piątą partię kadeci rozpoczęli w wyjściowym składzie. Cały czas trwal wyrównen walk punk za punkt. Po zmianie stron Francuzi prowadzili tylko jednym punktem (8:7). Trener Gogol dokonał zmiany za Jarosza wszedł Gorzewski.
Piąty set zakończył się wygraną Polaków! Nasi kadeci mistrzami Europy!!!

Polska-Francja 3:2 (25:23, 25:23, 21:25, 13:25, 15:12)
Wyjściowy skład: Kaczmarek, Kamiński, Jarosz,Janeczek, Kurek,Bartman, Stańczak (libero) oraz Chaberek, Łomacz, Gorzewski, Sarnecki