Aktualności

23.11.2013

Paulina Bałdyga - reprezentantka Polski z MOS Wola udzieliła wywiadu portalowi SIATKAnews.com

Paulina Bałdyga - reprezentantka Polski, która aktualnie z drugą zawodniczką MOS Wola, Izabellą Trocińską gra w reprezentacji narodowej w Mistrzostwach Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji - udzieliła wywiadu portalowi siatkarskiemu SIATKAnews.com.

 • Paulina Bałdyga
  Paulina Bałdyga

 

Oto wywiad, który przeprowadziła red. Katarzyna Ambroziak z portalu SIATKAnews.com

 

W dniu dzisiejszym rozpoczął się turniej Mistrzostw Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji w piłce siatkowej juniorek (EEVZA). Nasz kraj w tym roku reprezentują kadrowiczki z rocznika 1996 oraz 1997. Jedną z nich jest kapitan drużyny oraz m.in. złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy – Paulina Bałdyga, która udzieliła wywiadu specjalnie dla czytelników www.SIATKAnews.com!

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Po pierwsze gratuluję zwycięstwa nad Łotwą oraz Estonią. Spełniłyście w stu procentach swoje założenia taktyczne?

Paulina Bałdyga: Dziękujemy bardzo. W obu meczach nie miałyśmy postawionych konkretnych założeń taktycznych, miałyśmy zagrać swoją siatkówkę i nie popełniać własnych błędów – takie cele postawił nam trener przed meczami.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Nie da się ukryć, że zespół z Łotwy jest o klasę niższy niż Wasz. Jak podchodzicie do takich – wydawałoby się – łatwych pojedynków?

Paulina Bałdyga: Łotwa to zespół na pewno mniej doświadczony niż my. Można powiedzieć, że ich siatkówka jest troszkę nieobliczalna i szalona. Z takimi zespołami mimo wszystko gra się trudno, dlatego do meczu podeszłyśmy w pełni skoncentrowane i zmotywowane. Nie zlekceważyłyśmy przeciwniczek.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Co, Twoim zdaniem, należałoby zmienić w drużynie?

Paulina Bałdyga: Trudne pytanie. Z mojego punktu widzenia ciężko mi to oceniać. Myślę, że jako zespół powinnyśmy częściej się uśmiechać i bawić się siatkówką, bo to co robimy powinno przede wszystkim sprawiać nam radość, a po za tym uważam że wszystko jest w porządku.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jutro zagracie mecz z Rosjankami. Jak nastawiacie się do tego spotkania?

Paulina Bałdyga: Rosjanki są zespołem z wyższej półki niż  nasze dzisiejsze rywalki, dlatego do meczu podejdziemy jeszcze bardziej zmobilizowane. Będziemy chciały się im zrewanżować, gdyż w tamtym roku przegrałyśmy z nimi w dość słabym stylu.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Na co musicie zwrócić uwagę w jutrzejszym spotkaniu?

Paulina Bałdyga: Na pewno musimy skupić się na przyjęciu zagrywki, gdyż dziewczyny z Rosji zagrywają bardzo trudno i regularnie. Jeśli poradzimy sobie z tym elementem , myślę że wszystko pójdzie po naszej myśli.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jakie są Wasze największe atuty w zespole, a jakie wady?

Paulina Bałdyga: Wielkim atutem jest to, że wszystkie się bardzo lubimy i wspieramy nie tylko na boisku ale także i poza nim.  Jesteśmy trochę w eksperymentalnym składzie, dlatego też ciężko mówić mi o wadach, gdyż na razie ich nie dostrzegam.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): W składzie na ten turniej znalazło się wiele nowych twarzy, których wcześniej nie widziano w koszulkach reprezentacji Polski. Czym jest to spowodowane?

Paulina Bałdyga: Jest to idealny turniej, w którym mogą sprawdzić się dziewczyny, które jeszcze w reprezentacji nie grały lub miały miej szans do grania. Trener chciał dać szanse innym, aby mogły zaprezentować się na kadrowym turnieju.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jak wygląda temat kontuzji w kadrze?

Paulina Bałdyga: Jak na razie na tym turnieju, na całe szczęście, nie ma jakichś większych kontuzji.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jak się Wam gra w Krośnie? Miałyście mało czasu na aklimatyzację na tej hali – zaledwie dwa treningi przed rozpoczęciem turnieju.

Paulina Bałdyga: Gra nam się dość dobrze, hala nam się podoba, myślę że mimo krótkiego czasu zaaklimatyzowałyśmy się w Krośnie.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Wiele z Was na co dzień rozgrywa mecze w I bądź II lidze. Czy ma to jakiś wpływ na jakość Waszej gry?

Paulina Bałdyga: Ma to ogromny wpływ na naszą grę, dzięki meczom w I lub II lidze zdobywamy ogromne doświadczenie, które przydaje się później w meczach w reprezentacyjnych.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Co możesz powiedzieć o atmosferze panującej w drużynie?

Paulina Bałdyga: Atmosfera jest wspaniała, bardzo dobrze dogadujemy się między sobą, a z trenerami mamy również dobry kontakt.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jak udaje Ci się pogodzić na raz grę reprezentacyjną, klubową oraz edukację?

Paulina Bałdyga: Jak na razie dobrze, nie mam z tym większego problemu. Wiadomo, że są czasami gorsze dni, ale dzięki wsparciu rodziców i koleżanek udaje się to wszystko pogodzić.

 • Katarzyna Ambroziak (SIATKAnews.com): Jak daleko sięgają Twoje ambicje sportowe?

Paulina Bałdyga: Jak na razie skupiam się na szkole i grze w I lidze. Uważam, że na wszystko przyjdzie czas i nie myślę nad tym, gdzie będę grać po ukończeniu SMS-u. Nie warto wybiegać w przyszłość. Wychodzę z założenia, że trzeba maksymalnie myśleć nad tym co jest w danej chwili i realizować krok po kroku założenia, które się sobie postawiło, a dojdzie się do wymarzonego celu.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy