Drugi zespół kadetów MOS Wola uległ Czarnym Radom w I lidze mazowieckiej.

Drugi zespół kadetów MOS Wola przegrał 1:3 z zespołem Czarnych Radom w I lidze mazowieckiej, ale nasi zawodnicy dzielnie walczyli z silniejszym rywalem.

Dwa oblicza drugiej drużyny kadetów w meczu z Czarnymi Radom.

W sobotę 16.11.2013r. o godz. 13.00 nasza druga drużyna kadetów podejmowała u siebie zespół Czarnych Radom. Mimo znacznej przewagi doświadczenia i umiejętności po stronie rywala, nasza drużyna (poza pierwszym setem) tanio skóry nie sprzedała.

UMKS MOS Wola Warszawa – RCS Czarni Radom 1:3 (-13,-19,22,-22)

MOS: Cecot, Kuik, Jaroszek, Jarzynka, Mamla, Kołodziejczyk oraz Goździkiewicz (l), Paciorek (l), Maicki, Bielski, Kowalski.

Początek meczu wskazywał na bardzo szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo drużyny gości, jednak z czasem drużyna trenera Piotra Najmowicza, mimo krótkiego stażu treningowego, pokazała, że ich praca nie idzie na marne i przeciwstawiła się silnej drużynie z Radomia. Szkoda tylko czwartego seta, w którym nasi chłopcy prowadzili bardzo wyrównaną walkę z rywalem i byli o krok od doprowadzenia do tie-breaka. Mecz, mimo słabszych momentów, mógł się podobać publiczności.

Po meczu trener Piotr Najmowicz powiedział: „Z wyniku niestety nie jesteśmy zadowoleni, bo przegrana nie jest niczym przyjemnym. Jednak w naszej grze można było doszukać się wielu pozytywnych elementów. Jednym z nich był sam fakt, że chłopcy potrafili się podnieść po dotkliwej lekcji skuteczności i pokory w pierwszym secie. Kolejną pozytywną rzeczą jest to, że nasza drużyna jest bardzo mało doświadczona, a mimo to zaczynamy nawiązywać walkę nawet z czołowymi drużynami Mazowsza. Warto odnotować też osiągnięcia indywidualne. Dużą odpornością i odwagą wykazał się Damian Maicki – zawodnik trenujący siatkówkę od sierpnia – z długą przerwą na kontuzję kostki. W swoim debiucie na pozycji atakującego (tylko 2 treningi) pokazał się z dobrej strony. Wartościowe zmiany dał też Krzysiek Kowalski i Piotrek Bielski. Brakuje nam jeszcze trochę zimnej krwi w drugiej części seta, jednak śmiało mogę pochwalić wszystkich chłopaków za postępy, które zrobili.”