Aktualności

28.10.2013

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się 27. Międzynarodowy Turniej WOLA-CUP 2013.

W terminie 8-10 listopada odbędzie się 27.Turniej Wola-Cup 2013. Prezentujemy plakat turnieju i krótką historię Wola-Cup.Turnieje odbywają się od 1980 roku i dotychczas na Woli startowało 60 klubów zagranicznych z 16 krajów oraz setki drużyn z całej Polski.W tym roku wystartuje 20 drużyn z 4 krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.

  • Plakat 27. Międzynarodowego Turnieju WOLA-CUP autorstwa pana Janusza Pileckiego.
    Plakat 27. Międzynarodowego Turnieju WOLA-CUP autorstwa pana Janusza Pileckiego.
  • Mapa prezentująca kluby zagraniczne, które przyjeżdżały na Turnieje WOLA-CUP
    Mapa prezentująca kluby zagraniczne, które przyjeżdżały na Turnieje WOLA-CUP
  • Turniej dofinansowany ze środków m.st. Warszawy
    Turniej dofinansowany ze środków m.st. Warszawy

 

 

Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowały na Woli drużyny z 60 klubów zagranicznych z 16 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wiele świetnych siatkarek i siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostało wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W turniejach "WOLA-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek i Fabian Drzyzga.

W wolskim turnieju startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Niemiec, Danii, Austrii, Szwecji. M.in. w wieku młodzika i kadeta występował na parkietach Woli reprezentant Niemiec, Bjoern Andrae.

Turniej "WOLA-CUP" cieszy się dobrą opinią w wielu krajach, zarówno z tego powodu, że jest bardzo dobra organizacja, ale także zagwarantowany jest wysoki poziom sportowy. Dlatego oprócz zespołów klubowych z całej Europy, w wolskich turniejach startowały młodzieżowe reprezentacje narodowe innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Austrii, Danii i Litwy.

 

Na 27. Międzynarodowy Turniej "WOLA-CUP" przyjadą ekipy zagraniczne: z Austrii HotVolleys Wiedeń, dwa kluby z Niemiec Berliner TSC i VC Dresden, ze Słowacji Slavia Svidnik oraz czołowe drużyny z całej Polski.

Turniej rozgrywany będzie na trzech boiskach jednocześnie w hali Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25?33 w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików (rocznik 1999) oraz minisiatkówki (rocznik 2001).

Turniej w takiej formule, z udziałem 20 drużyn może być rozgrywany dzięki dofinansowaniu przez m.st.Warszawę.

Miło nam poinformować, że Rada i Zarząd Dzielnicy Wola (http://www.wola.waw.pl) obejmie patronatem honorowym 27. edycję Międzynarodowego Turnieju "WOLA-CUP".

Już niebawem opublikujemy terminarz gier w turnieju i więcej szczegółów.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy