Aktualności

28.10.2013

Młodziczki MOS Wola piąte w międzynarodowym turnieju w Berlinie.

W dniach 26-27.10.2013 odbył się międzynarodowy turniej piłki siatkowej pod nazwą „Linden Volley Cup 2013” organizowany przez VC Preuβen e.V. z Berlina. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły i ostatecznie zajęły 5 miejsce w tym silnie obsadzonym turnieju.

 • Młodziczki przed Bramą Brandenburską
  Młodziczki przed Bramą Brandenburską
 • Dziewczęta na tle wieży telewizyjnej
  Dziewczęta na tle wieży telewizyjnej
 • Cieszące się dziewczęta po wygranej akcji
  Cieszące się dziewczęta po wygranej akcji
 • Mecz finałowy Dansport Prag (Czechy) - VC Parchim (Niemcy)
  Mecz finałowy Dansport Prag (Czechy) - VC Parchim (Niemcy)
 • Żywo reagujące zawodniczki UMKS MOS Wola
  Żywo reagujące zawodniczki UMKS MOS Wola
 • Sabina Porwat -grający kapitan zespołu odbiera nagrody za 5 miejsce
  Sabina Porwat -grający kapitan zespołu odbiera nagrody za 5 miejsce
 • MVP turnieju została zawodniczka UMKS MOS Wola Aleksandra Hamuda
  MVP turnieju została zawodniczka UMKS MOS Wola Aleksandra Hamuda
 • Młodziczki po zakończonym turnieju
  Młodziczki po zakończonym turnieju

W miniony weekend Młodziczki  trenera Radosława Krukowskiego wyruszyły w podróż do Berlina by rozegrać swój pierwszy turniej poza granicami Polski. Organizatorzy zapewnili świetną organizację, dużo gier, miłą atmosferę i międzynarodowe towarzystwo. W zawodach uczestniczyły zespoły z pięciu europejskich państw: Czech, Słowacji, Belgii, Niemiec i Polski.

W turnieju uczestniczyły dziewczęta z roczników ’98 i młodsze, a grano na siatce na wys. 224cm. Co było nie lada wyzwaniem dla początkujących siatkarek z Woli (na co dzień grających z siatką na wys. 215cm.) Grano w trzech grupach eliminacyjnych, z których pierwszy zespół grał w grupie finałowej automatycznie, dwa następne rozgrywały baraże o wejście do walki  o miejsca 1-6, a czwarty zespół bezpośrednio trafiał do grup walczących o miejsca 7-12. Wolskie dziewczęta zajmując trzecią lokatę w grupie spotkały się w barażu z drugim zespołem grupy 3 i nie dając przeciwniczkom szans (z wynikiem 2:0) awansowały do grup finałowych. Był to zdecydowanie najlepszy mecz turnieju w wykonaniu podopiecznych trenera Krukowskiego, w którym dziewczęta zagrały bardzo odważnie, zespołowo i na wysokim poziomie technicznym.

Następnie utworzono dwie grupy mające prawo gry o miejsca 1-6 i dwie o 7-12. W tym etapie turnieju młodziczki UMKS MOS Wola zagrały bardzo słabo oddając pole silniejszym: VC Parchim (Niemcy) i BV Vorwärtse.V. (Niemcy)

W ostatnim meczu turnieju zmierzyliśmy się z gospodarzami w walce o piątą lokatę.  Gospodynie mając za sobą publiczność , doping innych miejscowych zespołów  i odrobinę „innej” pomocy wygrały pierwszego seta 25:23.  Drugi i trzeci set stał się łupem naszych zawodniczek, które pokazały charakter i determinację oraz wyrachowanie, którego wcześniej brakowało. Wygraliśmy kolejno 25:16 i 15:7, ostatecznie kończąc udział w turnieju na piątym miejscu.

Komentarz trenera Krukowskiego:

Jechaliśmy na ten turniej pełni obaw o siłę zespołu, możliwości kadrowe i brak doświadczenia w takich przedsięwzięciach. Teraz po fakcie mogę śmiało powiedzieć, że niesłusznie. Dziewczęta świetnie się odnalazły w międzynarodowym towarzystwie , a na boisku stanowiły zespół. Oczywiście nadal jest wiele do poprawy, ale to początek drogi jaką musimy przebyć. Doświadczenie nabrane na boiskach tego turnieju będzie procentować w przyszłości. Jakość gry rośnie wraz z ilością rozegranych meczów, a tych było sporo. W sumie rozegraliśmy 15 setów przez dwa dni. Znamy swoje słabe strony i wiemy nad czym mamy pracować. W jakich elementach zespół funkcjonuje, a co jest naszą piętą achillesową. Najważniejsze by dziewczęta rozumiały, że tylko dzięki ciężkiej pracy będziemy robić postępy. Duży udział w osiągniętym miejscu miała Aleksandra Hamuda, którą organizatorzy uznali najlepszą zawodniczką turnieju i uhonorowali nagrodą indywidualną. Ja jednak gratuluję wszystkim dziewczetom sportowej postawy.

Warto zaznaczyć, że finał turnieju stanowiły zespoły walczące w eliminacjach z UMKS MOS Wola.

Wyniki:

Grupa eliminacyjna

MOS – Dansport Prag (Czechy) 0:2
MOS – VC Parchim (Niemcy) 1:1
MOS – VfB Suhl 91 e.V. (Niemcy) 2:0

Baraż:

MOS – Morstel VC (Belgia) 2:0

Grupa 1-6

MOS – VC Parchim (Niemcy) 0:2
MOS - BV Vorwärtse.V. (Niemcy) 0:2

Miejsce 5-6

MOS - VC Preuβen e.V. (Niemcy) 2:1

Kolejność końcowa:

 1. Dansport Prag (Czechy)
 2. VC Parchim (Niemcy)
 3. VOC Amigos Zoersel (Belgia)
 4. BV Vorwärtse.V. (Niemcy)
 5. UMKS MOS Wola Warszawa
 6. VC Preuβen e.V. (Niemcy)
 7. SG Einheit Zepernick e.V. (Niemcy)
 8. Morstel VC (Belgia)
 9. VfB Suhl 91 e.V. (Niemcy)
 10. VK Senec (Słowacja)
 11. Blue Soft Mazowia Pomiechówek
 12. VV Grimma e.V. (Niemcy)

Skład MOS Wola: S. Porwat (C), Z. Bindulska (L), N. Marek (L), A. Hamuda, Z. Parzydło, J. Siuta, N. Curyło, Z. Gruszczyńska, O. Gajowniczek, M. Kusy, M. Dulińska, J. Piwowarczyk.

Fotogaleria: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.586728924719340.1073741884.138726976186206&type=1

Dodał: RK

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy