Juniorki MOS Wola przegrały 1:3 mecz na szczycie ze Spartą Warszawa.

Drużyna juniorek MOS Wola mecz ze Spartą Warszawa w I lidze mazowieckiej rozpoczęła fatalnie. Dopiero w trzeciej i czwartej partii gra była wyrównana, chwilami dramatyczna i dostarczyła publiczności wiele emocji. Mecz wygrała Sparta 3:1, będąc lepszym zespołem.

Prezentujemy artykuł red. Katarzyny Ambroziak, który ukazał sie po meczu na portalu siatkarskim Siatkanews:

Sparta lepsza od MOS Wola w warszawskich derbach juniorek

W środowe popołudnie odbyły się derby Warszawy w pierwszej lidze wojewódzkiej juniorek. Brązowe medalistki Mistrzostw Mazowsza z zeszłego sezonu – UMKS MOS Wola Warszawa, podejmowały u siebie w hali przy ulicy Rogalińskiej aktualne Mistrzynie województwa mazowieckiego – MUKS Spartę Warszawa.

Obie ekipy wyszły na parkiet niezwykle zdeterminowane, co pokazywały na parkiecie. Od początku spotkania to zawodniczki trenera Jacka Pasińskiego dyktowały warunki gry i skutecznie powiększały swoją przewagę punktową. Juniorki Sparty grały w pierwszej partii spotkania bardzo poprawnie, pokazując swoją wyższość we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu zwyciężyły w pierwszym secie 11:25.

Dopiero w drugiej partii, siatkarki MOSu Wola nawiązały wyrównaną walkę z gośćmi. Dobra współpraca Aleksandry Grzeszczak ze skrzydłowymi Katarzyną Jędrzejewską oraz Moniką Lubiak przekładała się na zdobycze punktowe. Nie trwało to jednak długo, gdyż po drugiej stronie siatki rozwijała się na nowo kolaboracja rozgrywającej Patrycji Tomczyk ze wszystkimi zawodniczkami ze swojej drużyny.  Dzięki dobrej grze podopiecznych trenera Pasińskiego, zawodniczki ze Sparty wygrały kolejną partię meczu 17:25, dzięki czemu w całym spotkaniu prowadziły już 0:2.

W  trzecim secie nastąpiło nagłe przełamanie w drużynie gospodyń. Przy stanie 10:13 dla zespołu MUKS Sparty Warszawa – Joanna Sałyga, doznała kontuzji prawej nogi. To odmieniło nastawienie gości, które nie umiały odnaleźć się po tym wydarzeniu. Wykorzystały to gospodynie, które skutecznie zdobywały kolejne punkty. Siatkarki MOSu Wola nie wypuściły z rąk prowadzenia w tym secie i wygrały tę partię 25:20.

Czwarta i, jak się później okazało, ostatnia odsłona meczu to najbardziej emocjonująca partia w całym spotkaniu.  Efektowne i długie wymiany po obu stronach boiska dawały gospodyniom wielką szansę, a przede wszystkim nadzieję na piątego seta. Gra „punkt za punkt” i walka o każdą piłkę, sprawiały że zdobycie każdego punktu było nagradzane przez licznie zgromadzonych kibiców głośnymi owacjami. Przy stanie 21:21 na zagrywce w drużynie gości pojawiła się Patrycja Tomczyk. Jej as serwisowy zagwarantował drużynie Sparty wygraną. Podłamane, po tak łatwej stracie punktu, podopieczne trenera Artura Wójcika nie potrafiły dokładnie przyjąć zagrywanej przez przeciwniczki piłki, co poskutkowało przegraniem przez nie czwartej partii 21:25 oraz całego meczu 1:3.

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Sparta Warszawa

1:3

(11:25, 17:25, 25:20, 21:25)

Składy poszczególnych drużyn:

UMKS MOS Wola Warszawa: Aleksandra Grzeszczak, Monika Lubiak, Magdalena Bratman, Aleksandra Świercz, Zuzanna Prus, Małgorzata Szustak, Izabella Szyjka (libero) oraz Anna Karcz, Magdalena Latos, Luiza Drzewiecka, Paulina Jastrzębska

MUKS Sparta Warszawa: Patrycja Tomczyk, Monika Bociek, Joanna Sałyga, Klaudia Alagierska, Marta Duda, Julia Pogorzelska , Karolina Szmigielska (libero) oraz Anna Widera, Monika Chudek, Weronika Szafraniak, Karolina Sidor

Na stronie MOS Wola na Facebooku w fotogalerii prezentujemy ponad 20 fotek z tego meczu. Oto link do fotogalerii: