Szybkie zwycięstwo 3:0 siatkarzy MOS Wola w II lidze mężczyzn.

Drugoligowa drużyna siatkarzy MOS Wola trenera Krzysztofa Wójcika odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem w hali przy Rogalińskiej zespół gospodarzy zwyciężył 3:0 Stoczniowca Gdańsk.

Inauguracja nowego sezonu w hali MOS przy Rogalińskiej przyniosła szybkie zwycięstwo siatkarzom z Woli.

MOS Wola Warszawa - Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:17)(25:18)(25:22)

MOS Wola Warszawa: Piotr Cichocki, Rafał Obermeler, Jakub Filip, Tomasz Urbański, Mateusz Kańczok, Paweł Sęk, Patryk Bujniak (libero) oraz Szymon Gregorowicz, Konrad Nassalski, Adam Sobolewski, Jakub Monkiewicz, Mateusz Prudzyński

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Bartłomiej Szczypczyk, Bartosz Bednarczyk, Piotr Ilewicz, Andrzej Skórski, Mateusz Dziwierek, Maciej Rzepczyński, Jakub Papke (libero) oraz Daniel Godlewski, Marcin Wojtulewicz, Eryk Cabowski, Damian Gil

MVP meczu został wybrany Piotr Cichocki

Fotogaleria z meczu znajduje się na stronie MOS Wola na facebooku:

Oto relacja z meczu przy Rogalińskiej jaką zamieściła red. Katarzyna Ambroziak z portalu siatkarskiego Siatkanews.com :

" W drugiej kolejce II ligi mężczyzn w grupie IV, obyło się bez niespodzianek. Stołeczni siatkarze podejmowali na swojej własnej hali ekipę z Gdańska. Całe spotkanie trwało trochę ponad godzinę, gdyż gospodarze nie wykazali się zbyt wielką gościnnością, pokonując gdańszczan 3:0.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia warszawian, którzy już na początku wypracowali sobie dwupunktową przewagę. Nie na długo jednak mogli kontrolować spokojnie grę, gdyż zawodnicy znad morza szybko wyrównali stan punktowy w pierwszym secie. Walka toczyła się aż do szesnastego punktu zdobytego przez zawodników MOSu Wola, którzy pozwolili sobie jeszcze tylko na stratę dwóch oczek, wygrywając pierwszą partię 25:17.

Druga odsłona spotkania to również zacięta walka na początku seta i późniejsza dominacja gospodarzy. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji Piotra Cichockiego, Pawła Sęka oraz Tomasza Urbańskiego, siatkarze z warszawskiej Woli nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa wygrywając 25:18 w drugim secie, co oznaczało prowadzenie stołecznej ekipy już 2:0 w całym meczu.

Trzecia partia to najbardziej zacięte i emocjonujące akcje podczas całego spotkania. Mimo prowadzenia MOSu Wola 16:12, gościom udało się dogonić punktowo rywali i wyjść na prowadzenie 17:19. Dwa błędy w ataku po stronie drużyny z Gdańska, dało nadzieję gospodarzom na wygranie trzeciego seta, a zarazem całego spotkania. Skuteczny atak Tomasza Urbańskiego jak i również jego późniejszy as serwisowy, dały warszawianom dwie piłki meczowe. Spotkanie zakończyło się nieudanym atakiem Piotra Ilewicza z Gdańska. Trzeci set zakończył się triumfem 25:22 podopiecznych trenera Krzysztofa Wójcika, którzy po drugiej kolejce w rundzie zasadniczej posiadają komplet punktów."