Aktualności

23.09.2013

Drugoligowy zespół MOS Wola na czwartym miejscu w Dreźnie, ale drużyna miała okazję do gry z silnymi zespołami.

Drugoligowa drużyna MOS Wola uczestniczyła w Dreźnie w silnie obsadzonym turnieju "Carconnect-Cup 2013" z udziałem 5 zespołów. Zdaniem trenera Krzysztofa Wójcika było sporo dobrej gry, a nasi siatkarze najlepiej zagrali z zespołami ekstraklasy Niemiec i Czech.

 • MOS Wola w czasie turnieju w Dreźnie
  MOS Wola w czasie turnieju w Dreźnie
 • Trener K.Wójcik prze zespole w czasie meczu na turnieju w Dreźnie
  Trener K.Wójcik prze zespole w czasie meczu na turnieju w Dreźnie
 • Wieczorem po turnieju zwiedzanie Drezna
  Wieczorem po turnieju zwiedzanie Drezna
 • W czasie wieczornej przechadzki po Dreźnie
  W czasie wieczornej przechadzki po Dreźnie

 

 

Drużyna MOS Wola rozegrała nastepujące mecze w Dreźnie:

MOS Wola - VC Dresden 2:1 (24, - 17, 9)
Skład: Filip, Sęk, Monkiewicz, Kańczok, Urbański, Cichocki, Bujniak (libero) oraz Obermeler, Gregorowicz, Sobolewski, Nassalski
 
MOS Wola - Victoria Wałbrzych (-20,-22)
Skład: Gregorowicz, Sobolewski, Kozdroń, Obermeler, Urbański, Nassalski, Kowalczyk (libero) oraz: Sęk, Filip, Kańczok, Cichocki
 
MOS Wola - CZU Praha (23, -21,-11)" 
Skład:  Filip, Sęk, Obermeler, Kanczok, Urbański, Cichocki, Bujniak (libero) oraz Poros, Monkiewicz, Gregorowicz, Sobolewski
 
MOS Wola - GSVE Delitzsch (-24, 23, -11)
Skład: Gregorowicz, Poros, Monkiewicz, Kozdroń, Sobolewski, Nassalski, Kowalczyk (libero) oraz Sęk
 
 
Trener Krzysztof Wójcik tak krótko ocenił wyjazd do Drezna:   
 
   " - Turniej dość specyficzny, bo przy 5 zespołach rozgrywany był jednego dnia systemem każdy z każdym i przez to dość wyczerpujący. W turnieju graliśmy w różnych zestawieniach, a cala 14 naszych zawodników miała okazję sprawdzić się na tle silnych rywali. Najważniejsze dla nas było właśnie to, żeby tydzień przed startem w II lidze zagrać z mocnymi zespołami.
 
Jestem zadowolony, że pokazaliśmy dobrą grę z drużynami z najwyższych lig Niemiec i Czech. Szkoda meczu z zespołem ekstraklasy czeskiej CZU Praha, który niestety przegraliśmy w końcówce drugiego seta, grając wcześniej dobrą siatkówkę. Gdybyśmy wygrali ten mecz, to ostatnie spotkanie byłoby meczem o wygraną w turnieju, a tak zajęliśmy 4 miejsce.
 
Po tym co zaprezentowaliśmy w Dreźnie myślę, że można z optymizmem patrzeć na początek ligi. Dziękujemy klubowi z Drezna za zaproszenie i miłe przyjęcie oraz możliwość gry z silnymi przeciwnikami. Niemiecki klub był fundatorem naszego pobytu w Dreźnie, jako podziękowanie za wypożyczenie na kolejny sezon naszego zawodnika Alana Wasilewskiego do gry w Bundeslidze.
Po turnieju dzięki Alanowi Wasilewskiemu, który gra w Dreźnie, mieliśmy zapewnione dodatkowe atrakcje i udaliśmy się na nocne zwiedzanie Drezna, ponieważ wcześniej nie było na to czasu.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy