Aktualności

15.07.2013

Polski Związek Piłki Siatkowej wprowadza zmiany w rozgrywkach II ligi mężczyzn w sezonie 2013/2014.

PZPS ogłosił komunikat w sprawie zmian w systemie rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2013/2014. A nasza drużyna II-ligowa poszukuje zawodnika na pozycję rozgrywającego. Chętni proszeni są o kontakt z trenerem Krzysztofem Wójcikiem pod adresem e-mail krzysztof_wojcik@wp.pl.

  • Drużyna siatkarzy MOS Wola w czasie przerwy w ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi mężczyzn
    Drużyna siatkarzy MOS Wola w czasie przerwy w ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi mężczyzn

Oto komunikat PZPS:

Dzisiaj, we wtorek 15 lipca br. PrezydiumZarządu  Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęło uchwałę w sprawie zatwierdzenia systemu rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2013/2014.

W związku z ogromnym zainteresowaniem klubów udziałem w rozgrywkach II ligi, na wniosek Wydziału Rozgrywek – Prezydium Zarządu  PZPS podjęło decyzję dotyczącą poszerzenia i nowego podziału terytorialnego rozgrywek tego szczebla w sezonie 2013/2014.

W najbliższym sezonie w rozgrywkach II ligi mężczyzn wystąpią 53 kluby podzielone na pięć grup po dziewięć zespołów i jedną grupa w składzie ośmiodrużynowym. To w porównaniu z poprzednim sezonem o 11 zespołów więcej.

Istotnej zmianie ulegnie także system rozgrywek.

Runda zasadnicza

W rundzie zasadniczej zespoły zagrają po 16 meczów (14 w przypadku grupy ośmiozespołowej)  każdy z każdym; mecz i rewanż. W następnym etapie nie będą brać udziału Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały (grupa 3) i Świnoujścia (grupa 1).

Runda II – mecze o awans do I ligi

W drugiej rundzie zespoły z grup liczących po 9 klubów, które zajmą miejsca 1 – 5 w rundzie  I otrzymują przed rozpoczęciem rundy II odpowiednio:

- za miejsce 1 – 9 punków

- za miejsce 2 – 6 punków

- za miejsce 3 – 3 punkty

- za miejsce 4 – 1 punkt

- za miejsce 5 – 0 punktów

Uwaga: w tabeli nie uwzględnia się punktacji uzyskanej w rundzie I.

W tej fazie kluby grają  mecz i rewanż; każdy z każdym – po osiem spotkań.

Do turniejów półfinałowych awansują drużyny z miejsc 1 i 2.

W drugiej rundzie zespoły z grupy liczącej 8 klubów, które zajmą miejsca 1 – 4 otrzymują przed rozpoczęciem rundy II odpowiednio:

- za miejsce 1 – 9 punków

- za miejsce 2 – 6 punków

- za miejsce 3 – 3 punkty

- za miejsce 4 – 0 punktów

Uwaga: w tabeli nie uwzględnia się punktacji uzyskanej w rundzie I.

Do turniejów półfinałowych awansują drużyny z miejsc 1 i 2.

 

Turnieje półfinałowe, z udziałem 12 klubów odbywać się będą według następującego klucza:

Trzy grupy po cztery zespoły: 

a)      Pierwszy z grupy 1, Drugi z grupy 2, Pierwszy z grupy 2,  Drugi z grupy 1

b)       Pierwszy z grupy 3, Drugi z grupy 4,  Pierwszy z grupy 4, Drugi z grupy 3

c)        Pierwszy z grupy 5,  Drugi grupy 6, Pierwszy grupy 6,  Drugi z grupy 5

Rozgrywki na tym etapie odbywają się według tabeli Bergera.

Awans do turnieju finałowego uzyskają zespoły, które zajmą miejsca 1 i 2.

 

Turniej finałowy o wejście do I ligi odbywać się będzie z udziałem 6 klubów podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy. O składzie grup decydować będzie losowanie z zastrzeżeniem, że w jednej grupie nie mogą się znaleźć wszyscy zwycięzcy półfinałów.

Do bezpośredniej walki o I ligę prawo uzyskają zespoły z 1 i 2 miejsc w grupach, grające o awans „na krzyż”. Do I ligi awansują dwie – zwycięskie drużyny.

Organizatorzy turniejów półfinałowych i wyłonieni zostaną w drodze otwartego konkursu.

 

Runda II – walka o utrzymanie

W drugiej rundzie zespoły z grup liczących po 9 klubów, które zajmą miejsca 6 – 9 otrzymują przed rozpoczęciem rundy II odpowiednio:

- za miejsce 6 – 9 punków

- za miejsce 7 – 6 punków

- za miejsce 8 – 3 punkty

- za miejsce 9 – 0 punktów

Uwaga: w tabeli nie uwzględnia się punktacji uzyskanej w rundzie I.

 

W drugiej rundzie zespoły z grupy liczącej  8 klubów, które zajmą miejsca 5 – 8 otrzymują przed rozpoczęciem rundy II odpowiednio:

- za miejsce 5 – 9 punków

- za miejsce 6 – 6 punków

- za miejsce 7 – 3 punkty

- za miejsce 8 – 0 punktów

Uwaga: w tabeli nie uwzględnia się punktacji uzyskanej w rundzie I.

W tej fazie kluby grają  mecz i rewanż; każdy z każdym – po sześć spotkań. Z II ligi spada ostatnia drużyna po drugiej fazie rozgrywek.

 

Przewidywany skład grup II ligi mężczyzn

Grupa 1: północno – zachodnia

1. AZS UAM Poznań

2. Krispol Września

3. Morze-Bałtyk Szczecin

4. Olimpia Sulęcin

5. GTPS Gorzów Wlkp.

6. LO MS Świnoujście

7. Orzeł Międzyrzecz

8. Wilki Wilczyn

9. Orion Sulechów

Grupa 2: południowo – zachodnia

1. Juvenia Głuchołazy

2. Victoria Wałbrzych

3. Gwardia Wrocław

4. Bielawianka Bielawa

5. AZS UZ Zielona Góra

6. Sobieski Żagań

7. Astra Nowa Sól

8. Chrobry Głogów

9. Ołavia Oława

Grupa 3: centralna

1. Czarni Rząśnia

2. Caro Rzeczyca

3. AKS UŁ Łódź

4. Bzura Ozorków

5. Lechia Tomaszów Maz.

6. SMS PZPS Spała

7. MKS Kalisz

8. Exact Systems Częstochowa

9. Salos SL Ostrów Wlkp.

Grupa 4: północno – wschodnia

1. AZS UWM Olsztyn

2. Pronar Parkiet Hajnówka

3. MKS MOS Wola Warszawa

4. Centrum Augustów

5. Huragan Wołomin

6. Huragan Międzyrzec Podlaski

7. AZS UW Warszawa

8. Wicher Wilkasy

9. Stoczniowiec Gdańsk

Grupa 5: południowa

1. Volley Rybnik

2. Warta Zawiercie

3. AZS Politechnika Opolska

4. Rafako Racibórz

5. Czarni Katowice

6. KS Jastrzębie Zdrój II

7. Górnik Radlin

8. UKS Strzelce Opolskie

Grupa 6: południowo-wschodnia

1. Wisłok Strzyżów

2. Karpaty Krosno

3. STS Skarżysko-Kamienna

4. Błękitni Ropczyce

5. Contimax MOSiR Bochnia

6. Hutnik Dobry Wynik Kraków

7. MKS Andrychów

8. TS Volleyball Sanok

9. Energetyk Jaworzno

źródło: pzps

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy