Aktualności

14.06.2013

Uroczyste spotkanie wicemistrzów Polski z władzami Dzielnicy Wola i kierownictwem MOS-u.

W sali pamiątek klubowych MOS Wola przy ul. Rogalińskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia udanego sezonu i zdobycia tytułu wicemistrzów Polski młodzików przez siatkarzy z warszawskiej Woli. Na spotkanie przybyło wielu gości.

 • Wspólne zdjęcie siatkarzy MOS Wola i gości: poseł Michał Szczerba,władze Dzielnicy Wola.
  Wspólne zdjęcie siatkarzy MOS Wola i gości: poseł Michał Szczerba,władze Dzielnicy Wola.
 • Od lewej burmistrz M.Sitarski, przewodniczaca E.Statkiewicz, P.Pawlak, dyr. P.Wasilewski i prezes K.Zimnicki
  Od lewej burmistrz M.Sitarski, przewodniczaca E.Statkiewicz, P.Pawlak, dyr. P.Wasilewski i prezes K.Zimnicki
 • Burmistrz Woli Marek Sitarski wręcza medalistom listy gratulacyjne od władz dzielnicy Wola.
  Burmistrz Woli Marek Sitarski wręcza medalistom listy gratulacyjne od władz dzielnicy Wola.
 • Wspólna fotka z władzami
  Wspólna fotka z władzami
 • Przewodnicząca Rady dzielnicy E>Statkiewicz i burmistrz M.Sitarski z koszulkami srebrnej drużyny MOS Wola.
  Przewodnicząca Rady dzielnicy E>Statkiewicz i burmistrz M.Sitarski z koszulkami srebrnej drużyny MOS Wola.
 • Trener Konrad Cop i kapitan Daniel Grzymała zawiszają fatogafię drużyny na ścianie medalistów w sali pamiątek.
  Trener Konrad Cop i kapitan Daniel Grzymała zawiszają fatogafię drużyny na ścianie medalistów w sali pamiątek.
 • A teraz wielki tort dla wicemistrzów Polski
  A teraz wielki tort dla wicemistrzów Polski
 • Nagrody dla siatkarzy MOS-u Wola wręcza pan Andrzej Warzywoda
  Nagrody dla siatkarzy MOS-u Wola wręcza pan Andrzej Warzywoda
 • Nagroda od klubu dla trenera Konrada Copa
  Nagroda od klubu dla trenera Konrada Copa

Uroczyste spotkanie z wicemistrzami Polski na podsumowaniu sezonu.

 

W sali pamiątek klubowych MOS Wola przy ul. Rogalińskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia udanego sezonu i zdobycia tytułu wicemistrzów Polski młodzików przez siatkarzy z warszawskiej Woli. Na spotkanie przybyło wielu gości.

 

Zebranych gości, zawodników i  ich rodziców przywitał dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego "Wola" Paweł Wasilewski.  Dyrektor wyraził radość z faktu, że siatkarze w tym roku nawiązali do najlepszych tradycji ośrodka, zdobywając już 28 medal mistrzostw Polski  oraz, że tak wielu przyjaciół MOS-u zechciało przyjąć zaproszenie i przybyło na dzisiejszą uroczystość.

Wśród gości  MOS-u  Wola był m.in. poseł na Sejm Rzeczpospolitej , Michał Szczerba, który przybył lekko spóźniony, bezpośrednio z obrad sejmowych. Władze dzielnicy Wola m.st. Warszawy reprezentowali : przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola, Ewa Statkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy, Paweł Pawlak, wiceburmistrz  Woli odpowiedzialny za sport, Marek Sitarski, kierownik  Wydziału Sportu Wiesław Kwiatkowski, starszy specjalista dzielnicy ds. sportu Jolanta Piątkowska, dyrektor sportowego Gimnazjum nr 48, Marzena Małaszkiewicz.

 

Następnie głos zabrał prezes Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Wola przy MOS-ie , Krzysztof Zimnicki. Prezes także serdecznie przywitał wszystkich gości oraz powiedział, że właśnie otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci założyciela Rady Rodziców Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola i jej wieloletniego przewodniczącego, Mariusza Wisa. Prezes podkreślił, że pan Mariusz Wis był bardzo aktywnym działaczem sportowym, który działał w naszym UMKS Wola. Był m.in. radnym dzielnicy Wola. Na prośbę prezesa uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć Zmarłego.

Przechodząc do podsumowania sukcesu naszych siatkarzy prezes Krzysztof Zimnicki podkreślił, że na wybitne osiągnięcie siatkarzy MOS Wola w kończącym się sezonie zapracowało bardzo liczne grono osób, którym prezes składał serdeczne podziękowania. Zawodnikom dziękował za kawał dobrej, rzetelnej roboty i mówił, że klub jest dumny z ich osiągnięcia.

 Prezes podkreślił, że w każdej dziedzinie, czy to będzie sztuka, muzyka, malarstwo, nauka czy sport, żeby być wśród najlepszych w Polsce, trzeba włożyć w tą działalność wiele pasji, poświęcenia i bardzo dużo ciężkiej pracy, często pełnej wyrzeczeń. Tylko wtedy można osiągnąć sukces.

Mówił o tym, że po raz pierwszy w historii klubu medalowy sukces odniósł tak młody trener, Konrad Cop. Pan Zimnicki zauważył, że inni trenerzy, którzy zdobywali ze swoimi drużynami medale mistrzostw Polski dla MOS-u, nigdy nie dokonali tego w tak młodym wieku.

Prezes pogratulował rodzicom młodych zawodników i dziękował za współpracę rodziców z klubem. Szczególne słowa uznania otrzymał pan Andrzej  Warzywoda, kierownik drużyny młodzików i dobry duch tego zespołu.

Prezes podziękował i  podkreślił ważną rolę współpracy pomiędzy MOS Wola a Sportowym Gimnazjum nr 48, gdzie większość naszych siatkarzy uczy się. Do MOS-u na uroczyste spotkanie przybyły z Gimnazjum 48 pani dyrektor  Marzena Małaszkiewicz  i  pani Jolanta Wojda – wychowawczyni  klasy sportowej siatkarzy.

Podkreślając pracę wielu osób, które zapracowały na sukces medalowy, prezes wymienił jeszcze ważną rolę trenera przygotowania siłowego – Bartłomieja Kuszewskiego i statystyka zespołu Bartosza Kaczmarka , wychowanka MOS-u Wola, który  w tym sezonie pełnił funkcję statystyka w Plus Lidze w AZS Politechnice, ale także pomagał trenerowi Konradowi Copowi przy naszym mosowskim zespole młodzików.

 

Następnie odbyła się uroczystość powieszenia zdjęcia drużyny wicemistrzów Polski na ścianie medalistów w sali pamiątek klubowych. Fotografię zespołu na ścianie, jako 28 portret,  zawiesili wspólnie trener Konrad Cop i kapitan zespołu Daniel Grzymała, przy aplauzie zebranych.

Na zakończenie tej części uroczystości prezes Zimnicki życzył, aby najlepsi z tu obecnych siatkarzy mogli w przyszłości powiesić swoje fotografie na przeciwległej ścianie – to znaczy na ścianie, gdzie wiszą portrety wychowanków MOS-u, medalistów mistrzostw Świata i Europy.

 

Następnie głos zabrał burmistrz Marek Sitarski. W imieniu władz dzielnicy Wola gratulował sukcesu i wyraził radość i uznanie za wielki sukces zespołu  oraz podziękował za promowanie dzielnicy Wola na terenie całej Polski. Dzielnica Wola przygotowała dla wszystkich medalistów listy gratulacyjne od władz dzielnicy oraz upominki . Burmistrz Sitarski i kierownik wydziału sportu pan Wiesław Kwiatkowski wręczyli wszystkim medalistom nagrody ufundowane przez dzielnicę. Gratulacje złożył także wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola pan Paweł Pawlak, który podkreślił, że kiedyś trenował siatkówkę w MOS Wola, ale jego rocznik medalu nie zdobył, natomiast w tamtym czasie medale zdobywały jego koleżanki z drużyny siatkarek pana trenera Mariana Bińkowskiego.

 

Klub UMKS MOS Wola także przygotował dla wszystkich medalistów nagrody. Zawodnicy otrzymali torby sportowe adidasa , książkę z historią MOS-u w formie  e-booka oraz okolicznościową , specjalnie przygotowaną koszulkę dla wicemistrzów Polski. Koszulkę otrzymali także zaproszeni goście.

Następnie wszyscy goście i siatkarze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego "Wola". Jedną z kolejnych atrakcji był wielki tort dla wicemistrzów Polski.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

 

Na stronie MOS Wola na facebooku można obejrzeć ponad 60 fotografii ze spotkania. Oto link do fotogalerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.521199914605575.1073741836.138726976186206&type=1

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy