Aktualności

31.05.2013

"KURIER WOLSKI" o wicemistrzostwie Polski siatkarzy MOS Wola

"KURIER WOLSKI" nr 109/410 z dnia 29 maja 2013 roku w artykule pt."Siatkarze MOS Wola wicemistrzami Polski" prezentuje sukces naszych siatkarzy odniesiony na turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski oraz zamieszcza dwa zdjęcia naszych siatkarzy.

KURIER WOLSKI z dnia 29 maja 2013 r.

"Siatkarze MOS Wola wicemistrzami Polski"

" Siatkarze z Rogalińskiej wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski na rozgrywanym w Wielkopolsce turnieju finałowym mistrzostw młodzików.

W turnieju, który odbył się w Zbąszynie i Nowym Tomyślu, startowało 8 najlepszych, wyłonionych w drodze eliminacji, drużyn w kraju. W dniach 16-19 maja br. siatkarze z Woli wygrali mecze z Wifamą Łódź, Kasztelanem Międzyrzecz, Serbinowem Biała Podlaska ( w każdym starciu z wynikiem 2:0). W półfinale pokonali 2:0 Dunajec Nowy Sącz, a w wielkim finale przegrali, po dramatycznym meczu, z Resovią Rzeszów 1:2 (25:21)(23:25)(14:16). Jest to 28. siatkarski medal MOS-u Wola, jednego z najlepszych ośrodków młodzieżowych w Polsce.

   - Sukces naszych siatkarzy przyjęliśmy z ogromną radością i satysfakcją. Cieszymy się, że to właśnie na Woli działa klub, który od lat odnosi wielkie sukcesy - mówi burmistrz Urszula Kierzkowska.

   - Jesteśmy szczęśliwi i dumni z naszych wspaniałych chłopców. Szczególnie cieszy fakt, że medal wywalczyła drużyna młodego szkoleniowca Konrada Copa. W ostatnich kilkunastu latach medale Mistrzostw Polski zdobywały zespoły naszych doświadczonych trenerów: Krzysztofa Zimnickiego i Krzysztofa Felczaka. Teraz medal wywalczył zespół młodego trenera. Gratuluję chłopakom i ich rodzicom, gratuluję młodemu szkoleniowcowi i dziękuję kolegom Felczakowi i Zimnickiemu, że cały czas pomagali młodemu koledze w dojściu do sukcesu - powiedział dyrektor MOS Wola, Paweł Wasilewski.

   Młodszych kolegów wspierali też absolwenci MOS-u, którzy z reprezentacją Polski przygotowują sie Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale do udziału w Lidze Światowej: Zbyszek Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek.

Tytuł wicemistrza Polski 2013 roku wywalczyli zawodnicy: Konrad Bączek, Paweł Borowski, Daniel Grzymała (kapitan), Aleksander Jass,  Adrian Kacperkiewicz, Bartosz  Kreft , Maciej Kuć ,  Maciej Kusiński, Mateusz  Laskowski,  Rafał Prokopczuk , Mateusz Rećko,  Kamil Rusak,  Adam Sieczka- Jankowski, Wiktor  Siewierski, Maksymilian Warzywoda, Kacper Żabicki. I trener Konrad Cop, II trener Krzysztof Felczak. "

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy