Drużyna kadetek MOS Wola na piątym miejscu w Polsce

Zespół kadetek MOS Wola trenera Artura Wójcika odniósł dwa zwycięstwa w ostatnich spotkaniach na turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Kętrzynie i ostatecznie zajął piąte miejsce w mistrzostwach.

W przedostatnim dniu turnieju rozegrany został mecz pomiędzy czwartą drużyną z grupy A a trzecią z grupy B, czyli między UMKS-em MOS Wola i STS-em Sandecją. Obie drużyny walczyły wytrwale, mecz zakończył się dopiero tie-breakiem. W trzecim secie siatkarki ze stolicy pokazywały, że są w stanie pokonać swoje rywalki nawet z przewagą czternastu punktów (25 :11). MVP meczu została Katarzyna Jędrzejewska.

MKS MOS Wola Warszawa - STS Sandecja Nowy Sącz 3:2
(23:25, 16:25, 25:11, 26:24, 16:14)

W ostatnim dniu zawodów odbyły się mecze o poszczególne miejsca.

Oto relacja z meczu naszych siatkarek, jaka ukazała się na Strefie Siatkówki:

UMKS MOS Wola Warszawa - MKS San Pajda I Jarosław 3:1
(25:14, 25:16, 19:25, 25:23)

"W meczu o piątą lokatę UMKS MOS Wola Warszawa pokonał podkarpacki zespół - MKS San Pajda Jarosław w czterech setach. Jarosławianki po druzgocących porażkach w pierwszej i drugiej odsłonie przeciwstawiły się rywalkom w trzeciej, zwyciężając 25:19. Czwarta partia ponownie padła łupem siatkarek ze stolicy i to one mogły cieszyć się piątym miejscem w Polsce wśród kadetek.

- Cieszymy się z tej lokaty. Piąte miejsce w Polsce jest wysokie, ale pozostał mały niedosyt. Niestety, przegrywaliśmy końcówki ważnych spotkań w grupie. Z Impelem Gwardią Wrocław prowadziliśmy 2:1 oraz 23:21 i przegraliśmy tę partię, a następnie tie-breaka - powiedział trener stołecznej drużyny, Artur Wójcik. MVP meczu wybrano Monikę Lubiak."