Aktualności

22.05.2013

Prezentujemy drużynę UMKS MOS Wola Warszawa - wicemistrzów Polski 2013 w kategorii młodzików

Warto przedstawić bliżej bohaterów ostatnich dni, wicemistrzów Polski młodzików. Poprosiliśmy trenera drużyny, Konrada Copa o zaprezentowanie swoich srebrnych siatkarzy.

 • Ekipa MOS Wola Warszawa na mistrzostwach Polski młodzików w Zbąszynie i Nowym Tomyślu.
  Ekipa MOS Wola Warszawa na mistrzostwach Polski młodzików w Zbąszynie i Nowym Tomyślu.
 • Radość drużyny MOS Wola po udanej akcji w wygranym 2:0 meczu z Wifamą Łodź.
  Radość drużyny MOS Wola po udanej akcji w wygranym 2:0 meczu z Wifamą Łodź.
 • Atak Daniela Grzymały w meczu z Wifamą Łódź.
  Atak Daniela Grzymały w meczu z Wifamą Łódź.
 • Siatkarzom towarzyszyły dziesiątki cheleaderek w obydwu miastach rozgrywkowych
  Siatkarzom towarzyszyły dziesiątki cheleaderek w obydwu miastach rozgrywkowych
 • Na trybunach Klub Kibica siatkarzy MOS Wola
  Na trybunach Klub Kibica siatkarzy MOS Wola
 • Kolejka fanek naszej drużyny po autografy wolskich siatkarzy na koszulkach
  Kolejka fanek naszej drużyny po autografy wolskich siatkarzy na koszulkach
 • Wspólna fotka naszych siatkarzy z fankami drużyny.
  Wspólna fotka naszych siatkarzy z fankami drużyny.
 • Po meczu podziękowania siatkarzy naszym kibicom za doping w czasie meczu
  Po meczu podziękowania siatkarzy naszym kibicom za doping w czasie meczu

 

Sylwetki zawodników, którzy zdobyli  srebrne medale Mistrzostw Polski i  tytuł wicemistrzów Polski  młodzików prezentuje nam ich trener Konrad Cop:

Daniel Grzymała – przyjmujący, wzrost:  190cm; kapitan zespołu i ogromny pasjonat siatkówki. Moja prawa ręka. Zawodnik obdarzony nieprzeciętnym zasięgiem (339cm) i dużym potencjałem. Zwycięzca Pucharu Polski w Zabrzu. Musi poprawić jakość przyjęcia i umiejętność radzenia sobie ze stresem meczowym, jeżeli chce należeć do najlepszych. Wybrany najlepszym przyjmującym mistrzostw Polski.

Adrian Kacperkiewicz – przyjmujący, wzrost: 186 cm. Zwycięzca Pucharu Polski w Zabrzu w kategorii trójek. Gracz, który braki techniczne nadrabia niesamowitą ambicją i walecznością. Nieobce mu są chwile błysku… Musi dojrzeć jednak mentalnie i życiowo, jeżeli chce grać w siatkówkę na najwyższym poziomie. Zdecydowanie musi poprawić zaangażowanie na zadaniach analitycznych w procesie treningowym.

Maksymilian Warzywoda – rozgrywający, wzrost: 184 cm. Przygodę z siatkówką zaczynał w UKS Plas Warszawa u trenera Pawła Proniewicza.  Bardzo oddany drużynie. Wykonuje dużo pracy społecznej w zespole. Zrobił duży postęp od minisiatkówki.  Powinien popracować nad szybkością rozegrania i graniem przerzutami.

Kamil  Rusak – atakujący, wzrost: 190 cm. Zwycięzca Pucharu Polski w Zabrzu. Największe objawienie turnieju finałowego. Zawodnik, który w ostatnim czasie borykał się z problemami zdrowotnymi. Gdy udało się je przezwyciężyć  to przygotował wspaniałą formę na mistrzostwa. To on dał sygnał do walki w kluczowym meczu z Łodzią. Musi poprawić sumienne i systematyczne podejście do procesu treningu.

Wiktor Siewierski – środkowy, wzrost:  191 cm. Zwycięzca Pucharu Polski w Zabrzu. Zrobił największy postęp od minisiatkówki  w zespole. Wcześniej trochę spijał śmietankę sukcesu w Zabrzu. W tym sezonie należał do najważniejszych postaci w drużynie. Największy walczak i  buntownik w ekipie. Jeżeli  jego „ego” nie będzie stało wyżej niż sukces zespołu , to ma papiery na duże granie.

Konrad Bączek – środkowy, wzrost: 204 cm. Zawodnik o nieprzeciętnych warunkach fizycznych w skali  kraju, o bardzo krótkim stażu treningowym. Najlepszy blokujący mistrzostw Polski. Wkłada ogromnie dużo serca w treningi  i mecze. Musi znacznie poprawić zagrywkę, szybkość przemieszczania i  umiejętność koncentracji na następnej akcji.

Mateusz Laskowski – atakujący, wzrost: 186 cm.  Zawodnik wypożyczony z OSiR Żyrardów od trenera  Janusza Kalińskiego. Na początku sezonu doznał kontuzji, która wykluczyła go z rozgrywek eliminacyjnych. Jednak wrócił niesamowicie zmotywowany i  walnie przyczynił się do naszego Mistrzostwa Mazowsza. Rozegrał świetny turniej na Słowacji  i  był pierwszym atakującym na turnieju ćwierćfinałowym i półfinałowym. Dobry duch zespołu. Musi nabrać więcej pewności siebie i poprawić kierunki ataku.

Kacper Żabicki – libero, wzrost: 176 cm. „Żabka” fazę eliminacyjną i Mistrzostwa Mazowsza rozgrywał na pozycji libero, później musiał przestawić  się na pozycję przyjmującego. Lepiej broni niż przyjmuje. Miał dobre zmiany zadaniowe na mistrzostwach. Powinien lepiej radzić sobie z emocjami  na meczach.

Mateusz Rećko – przyjmujący/środkowy, wzrost: 194 cm. Śmieje się, że jest moim „adoptowanym synem” w Warszawie. „Reksiu” przyszedł do nas z Sokółki i trenuje siatkówkę od lipca… A mimo to, dawał bardzo dobre zmiany na mistrzostwach. Duży talent ruchowy z niesamowitym zasięgiem (340 cm) , który dla siatkówki zaryzykował wiele i na tym wygrał. Odważny i wiecznie uśmiechnięty…

Maciej Kuć – rozgrywający, wzrost:  180 cm. Drugi rozgrywający, który rozegrał wiele spotkań w tym sezonie. Dosyć twardy psychicznie i dający dobre zmiany. Mógł zostać bohaterem spotkania finałowego, gdybyśmy je wygrali. Zagrał dwa asy w końcówce  pierwszego seta, a w drugim dobrze prowadził  grę. Musi znacznie poprawić technikę indywidualną.

Adam Sieczka-Jankowski – środkowy, wzrost: 190 cm. Trenuje siatkówkę dwa lata. Bardzo pozytywna postać. Niestety ma częste wahania formy. Jeśli  się ustabilizuje to może być bardzo pomocny.

Paweł Borowski – przyjmujący, wzrost 185 cm. Zawodnik rocznika 1999. Wszedł do „12” na turniej finałowy z powodu kontuzji Alexa. „Pablito” jest melodią przyszłości. Bardzo uczynny i obdarzony regularną zagrywką z wyskoku.

Aleksander Jass – przyjmujący, wzrost: 180. Kapitan młodszego rocznika młodzika. Wypadł z meczowej dwunastki na turniej finałowy, z powodu skręcenia stawu skokowego. Bardzo pomocny w treningu. Musi popracować nad przyjęciem i kierunkami ataku.

Maciej Kusiński – środkowy, wzrost: 191 cm. Gdyby nie częste kontuzje to mógłby walczyć o pozycję trzeciego środkowego. Duży społecznik w zespole. Bardzo pracowity i pokorny.

Rafał Prokopczuk – rozgrywający, wzrost: 181. Zawodnik rocznika 1999. Bardzo lubi prowadzić  szybką  grę, czym zaskarbia sobie moją sympatię. Musi poprawić dokładność rozegrania piłki oraz wystawę piłki wysokiej.

Bartosz Kreft – rozgrywający, wzrost: 186 cm. Bardzo młody zawodnik rocznika 2000. Świeżo upieczony mistrz Mazowsza  w minisiatkówce, w Drzonkowie będzie walczył o medal Pucharu Polski. Z uwagi na parametry, inteligencję i niezłą technikę indywidualną awansował do szerokiego składu młodzika.  Ma zadatki na dobrego rozgrywającego.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy