Juniorzy MOS WOLA mistrzami Mazowsza !

Drużyna juniorów MOS Wola , po bardzo dobrym meczu, pokonała w meczu finałowym 3:0 drużynę Metra i zdobyła tytuł mistrzów Mazowsza. Gratulacje !

W meczu na szczycie rozgrywek juniorskich na Mazowszu spotkały się drużyny MOS Wola i Metra. W hali MOS-u przy ul.Rogalińskiej byliśmy świadkami bardzo interesującego meczu.

MOS WOLA - KS Metro 3:0 (28:26)(25:13)(25:22)

MOS Wola : G.Łomacz, K.Skrzypkowski, W.Świrydowicz, D.Wójcicki, M.Gorzewski, M.Stępień, P.Kowal (libero) oraz B.Zrajkowski, K.Mazowiecki.

KS Metro : T.Walendzik, B.Jajszczak, M.Kałasz, A.Wrona, J.Radomski,Ł.Grobelny, B.Stańczak (libero) oraz P.Mikołajczak,R.Pucuła, A.Sotek,K.Wierzbowski.

Pierwszy set to wyrównana walka o każdą piłkę, ale również sporo blędów , szczególnie błędów zagrywki. W miarę trwania meczu gra była coraz lepsza. W końcówce seta  Metro uzyskało kilkupunktową przewagę, miało setbole i wydawało się , że wygra pierwszego seta. MOS Wola jednak nie poddawał się, wzmocnił zagrywkę i byliśmy świadkami bardzo dobrego siatkarskiego widowiska. Po dramatycznych wymianach ciosów i serii efektownych obron , końcówkę wygrał MOS Wola i partia zakończyłą się wynikiem 28 : 26 dla MOS Wola.

Drugi set to popisowa gra MOS Wola. Po czterech kolejnych udanych trójblokach i serii śmiałych zagrywek MOS-u , siatkarze Metra jakby spasowali i nie byli w stanie odwrócić losów tej partii. Set 25:13 dla MOS Wola.

Trzecia partia to siatkówka na bardzo wysokim poziomie. Metro otrząsnęło się z fatalnej porażki w secie drugim i po wejściu na boisko K. Wierzbowskiego znowu uwierzyło w siebie. MOS Wola grał jednak rozluźniony i na bardzo wysokim poziomie. W ataku wszystko kończył Dominik Wójcicki, dobrze przyjmował i atakował Mateusz Gorzewski. Bardzo dobrze  funkcjonował blok MOS-u, bardzo często potrójny.
Siatkarze z Woli  uzyskali  dużą przewagę, ale Metro nie zamierzało kapitulować. Widzowie byli świadkami doskonałego widowiska. Wola utrzymała jednak swoją przewagę i wygrała trzeciego seta 25:22.

Trener Krzysztof Felczak, poproszony o komentarz , stwierdził , że był to mecz na najwyższym poziomie, jaki widział w tym sezonie w rozgrywkach juniorskich na Mazowszu. Obydwa zespoły pokazały mnóstwo ciekawych akcji na wysokim poziomie.
Na zakończenie dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki wręczył drużynom puchary za tytuł mistrza i wicemistrza Mazowsza, ufundowane przez władze Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.
Obydwa zespoły awansowały do rozgrywek centralnych PZPS i życzymy im powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.