Najmłodsi siatkarze MOS Wola startowali w Ostrołęce w eliminacjach Turnieju Kinder+Sport.

W Ostrołęce w turnieju Kinder+Sport startowali chłopcy z MOS Wola w dwójkach, trójkach i czwórkach. Ich przeciwnikami byli rówieśnicy z całego Mazowsza.

W sobotę 23.03.2013 r. w Ostrołęce został rozegrany I Turniej eliminacyjny mini siatkówki w kategorii: Dwójek i Trójek i Czwórek województwa mazowieckiego Kinder+Sport.

Nasz klub reprezentowały drużyny we wszystkich kategoriach.

W Dwójkach wystawiliśmy dwa zespoły. To był pierwszy turniej dla chłopców najmłodszego rocznika. Była trema i pierwsze doświadczenia, radość zwycięstw i gorycz porażek. Najważniejsze że chłopcy walczyli ambitnie w sportowej atmosferze od pierwszego do ostatniego spotkania. Jeszcze dużo pracy przed nimi, ale ich pierwszy występ należy ocenić pozytywnie. W kolejnym turnieju powinno być jeszcze lepiej.

MOS I - Żuromin I (15:3)

Ostatecznie MOS II zajął 8 miejsce, a MOS I 15 miejsce.

Maciek Pielasa

Dwie drużyny:  MOS I oraz MOS III awansowały do 2 rundy, czyli do najlepszych 25 zespołów rozgrywek. W  drugiej rundzie po bardzo wyrównanych spotkaniach z najlepszymi zespołami woj. mazowieckiego Mos I Wola zajął 2 miejsce w grupie (niestety regulamin zawodów przewidywał dla drugich miejsc jedynie walkę o miejsca 6-10). Mos Wola  III zajął miejsce 4,  co umożliwiało grę o miejsca 16-20 ( z powodów organizacyjnych nie grano o te miejsca). W meczach o miejsce 6 widoczne było zmęczenie. Zawodnicy MOS-u pomimo wielkich starań i zaangażowania nie dali rady przeciwko bardziej doświadczonym zawodnikom i ostatecznie zajęli 9 miejsce. Jak na pierwszy turniej tych chłopców, to wykazali się bardzo dobrą postawą byli zmotywowani, zaangażowani, do końca walczyli o każdy punkt.