Aktualności

24.03.2013

Młodziczki MOS WOLA pierwsze w 1/8 Mistrzostw Polski

W dniach 23-24.03 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się kolejna faza Mistrzostw Polski Młodziczek. Drużyna trenerów Jacka Banasika i Radosława Krukowskiego z trzema wygranymi meczami na koncie, zapewniła sobie awans do ¼ Mistrzostw Polski.

 • Zawodniczki UMKS z trenerami Jackiem Banasikiem i Radosławem Krukowskim
  Zawodniczki UMKS z trenerami Jackiem Banasikiem i Radosławem Krukowskim
 • Mecz Szesnastka Łódź - UMKS MOS Wola
  Mecz Szesnastka Łódź - UMKS MOS Wola
 • Wierni kibice
  Wierni kibice
 • Jedna z wielu udanych akcji ofensywnych
  Jedna z wielu udanych akcji ofensywnych
 • Wygrana turnieju bardzo wzmocniła morale zespołu
  Wygrana turnieju bardzo wzmocniła morale zespołu

Nasze zawodniczki wygrały pewnie wszystkie spotkania. W sobotę dziewczęta zagrały dwa mecze. Pierwszy z gospodyniami turnieju, Jedynką Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (25:11; 25:8) oraz z TPS Lublin pewnie zwyciężając 2:0 (25:17; 25:9). W niedzielę  zmierzyły się z łodziankami, które również wygrały swoje poprzednie spotkania. Podopieczne trenerów Banasika i Krukowskiego  potwierdziły swoją wysoką formę pokonując „szesnastkę” 2:1 (19:25; 25:13; 15:5).

Na turniej ¼ UMKS MOS Wola uda się do Kluczborka, w którym obok naszego zespołu wystąpią zespoły z Legionowa, Wieliczki i Kluczborka.

Grę naszych  podopiecznych obserwowali: Andrzej Peć, obecny trener reprezentacji Polski juniorek i jednocześnie trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu oraz Artur Wójcik, trener kadetek UMKS MOS Wola.

Komentarz Trenera Jacka Banasika:

„Uważam, że nasze zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom na tym turnieju. Dziewczyny w każdym elemencie pokazały się z dobrej strony, popełniając nieliczne błędy własne. Po przegranym pierwszym secie z Łodzią, wciąż wierzyłem, że wspólnie damy radę podnieść się i zwyciężyć. Uwierzyliśmy w siebie i wygraliśmy to spotkanie z końcowym rezultatem 2:1. Nasze zwycięstwo zawdzięczamy również rodzicom, którzy wiernie wspierali i dopingowali naszą drużynę. Atmosfera panująca po ostatnim spotkaniu była fantastyczna i zdumiewająca. Nigdy nie widziałem swojej drużyny tak szczęśliwej i bawiącej się po wygranym spotkaniu. Dziewczyny celebrując zwycięstwo w całym turnieju zaprezentowały wszystkim nowe przyśpiewki odzwierciedlające ich walkę i zapał do gry.”

Skład zespołu MOS Wola Warszawa :

Marta Krajewska (kapitan),  Ada Adamek, Natalia Kurpiewska, Dominika Staniaszek, Monika Waligóra, Weronika Trzpioła, Weronika Antosiak, Wiktoria Bentkowska, Natalia Mróz, Beata Skuza.

Tak się bawi MOS Wola:

 

Dodał: RK
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy