Aktualności

10.02.2013

Kadetki MOS Wola mistrzyniami Mazowsza w pięknym stylu, bez porażki!

Pierwszy zespół MOS Wola w pięknym stylu zdobył tytuł mistrza Mazowsza sezonu 2012/2013. W ostatnim meczu nasze siatkarki pokonały Legionovię 3:1.Drugi, młodszy zespół MOS Wola nie dał rady wywalczyć brązowy medal, ale pokazał charakter i w ostatnim meczu wygrał 3:2 z Nadarzynem.

  • Kadetki MOS Wola Warszawa - mistrzynie Mazowsza sezonu 2012/2013
    Kadetki MOS Wola Warszawa - mistrzynie Mazowsza sezonu 2012/2013
  • Atak ze środka Izy Trocińskiej w meczu z Legionovią, wygranym 3:1
    Atak ze środka Izy Trocińskiej w meczu z Legionovią, wygranym 3:1
  • Złoto świetnie smakuje naszym siatkarkom
    Złoto świetnie smakuje naszym siatkarkom

Młodszy zespół MOS II Wola stoczył dziś dramatyczny bój z GLKS Nadarzyn i ostatecznie zwyciężył.

MOS II Wola - GLKS Nadarzyn 3:2 (33:31)(21:25)(24:26)(25:21)(15:13).

Nasz drugi zespół miał jeszcze szanse na brązowy medal, pod warunkiem zwycięstwa 3:0. Nie udało się, ale nasze siatkarki pokazały waleczność do ostatniej piłki i ostateczcznie wygrały mecz po pięciu setach.

W ostatnim meczu pięciodniowego turnieju spotkały się dwa dotychczas niepokonane zespoły. Pierwszy zespół MOS Wola wykazał dużą klasę i zdecydowanie wygrał dwa pierwsze sety. Potem było sporo zmian w składzie i lekki brak koncentracji, co wykorzystały rywalki, wygrywając seta trzeciego. Potem już drużyna MOS zdecydowanie panowała na parkiecie i wykazała swoją wyższość.

MOS I Wola - LTS Legionovia 3:1 (25:13)(25:12)(21:25)(25:14)

Mistrzostwo Mazowsza zdobyły:

Zuzanna Prus, Paulina Bałdyga, Katarzyna Jędrzejewska, Izabella Trocińska, Monika Lubiak, Paulina Jastrzębska, Małgorzata Szustak,  Wiktoria Filipiak, Gabriela Żywek, Małgorzata Nadowska, Nina Nawrot, Katarzyna Brudnicka oraz wspierajaca zespół, kontuzjowana Monika Błachut.

Trener I Artur Wójcik, trener II Jacek Banasik

Końcowa kolejność w turnieju finałowym:

1/ MOS Wola I Warszawa

2/ LTS Legionovia

3/ GLKS Nadarzyn

4/ UKS Volley Płock

5/ MOS II Wola

Po ostatnim spotkaniu odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i medali. W imieniu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej puchary i medale wręczali pan Sławomir Supa - wiceprezes MWZPS i Andrzej Wrotek przewodniczący Wydziału Szkolenia.

Serdeczne gratulacje drużynie i trenerom składa prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki, który przez 4 dni obserwował wszystkie mecze, ale z powodów osobistych nie mógł być obecny w ostatnim dniu zawodów.

Trener Artur Wójcik tak skomentował turniej:

- Dziewczęta do spotkań podchodziły z należytą koncentracją i zaangażowaniem, przez co pokazały swoje ogromne możliwości. Szybka gra w ataku, mocna zagrywka, dobry blok odbierały przeciwniczkom ochotę do gry. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół. Wszystkie zawodniczki udowodniły, że są drużynie potrzebne grając lub dając bardzo dobre i ważne zmiany. Droga do najwyższych celów jest długa i potrzebne jest: zdrowie, trochę szczęścia, dobra atmosfera i maksymalne zaangażowanie każdej zawodniczki. W formie jaką zaprezentowały zawodniczki na finałach zespół stać na walkę o najwyższe cele w tym sezonie.

Teraz nasze kadetki, które już jako mistrzynie Mazowsza awansowały do ćwierćfianłu Mistrzostw Polski, czekają na pozostałe drużyny, które będą grały 1/8 MP.

W terminie 15-17 marca odbędzie się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski, a gospodarzem turnieju będzie MOS Wola.

Informujemy, że na stronie MOS Wola na Facebooku można oglądać w fotogaleriach z każdego dnia turnieju około 150 fotek.

Oto link: http://www.facebook.com/moswola

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy