Kadetki MOS Wola mistrzyniami Mazowsza w pięknym stylu, bez porażki!

Pierwszy zespół MOS Wola w pięknym stylu zdobył tytuł mistrza Mazowsza sezonu 2012/2013. W ostatnim meczu nasze siatkarki pokonały Legionovię 3:1.Drugi, młodszy zespół MOS Wola nie dał rady wywalczyć brązowy medal, ale pokazał charakter i w ostatnim meczu wygrał 3:2 z Nadarzynem.

Młodszy zespół MOS II Wola stoczył dziś dramatyczny bój z GLKS Nadarzyn i ostatecznie zwyciężył.

MOS II Wola - GLKS Nadarzyn 3:2 (33:31)(21:25)(24:26)(25:21)(15:13).

Nasz drugi zespół miał jeszcze szanse na brązowy medal, pod warunkiem zwycięstwa 3:0. Nie udało się, ale nasze siatkarki pokazały waleczność do ostatniej piłki i ostateczcznie wygrały mecz po pięciu setach.

W ostatnim meczu pięciodniowego turnieju spotkały się dwa dotychczas niepokonane zespoły. Pierwszy zespół MOS Wola wykazał dużą klasę i zdecydowanie wygrał dwa pierwsze sety. Potem było sporo zmian w składzie i lekki brak koncentracji, co wykorzystały rywalki, wygrywając seta trzeciego. Potem już drużyna MOS zdecydowanie panowała na parkiecie i wykazała swoją wyższość.

MOS I Wola - LTS Legionovia 3:1 (25:13)(25:12)(21:25)(25:14)

Mistrzostwo Mazowsza zdobyły:

Zuzanna Prus, Paulina Bałdyga, Katarzyna Jędrzejewska, Izabella Trocińska, Monika Lubiak, Paulina Jastrzębska, Małgorzata Szustak,  Wiktoria Filipiak, Gabriela Żywek, Małgorzata Nadowska, Nina Nawrot, Katarzyna Brudnicka oraz wspierajaca zespół, kontuzjowana Monika Błachut.

5/ MOS II Wola

Po ostatnim spotkaniu odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i medali. W imieniu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej puchary i medale wręczali pan Sławomir Supa - wiceprezes MWZPS i Andrzej Wrotek przewodniczący Wydziału Szkolenia.

Serdeczne gratulacje drużynie i trenerom składa prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki, który przez 4 dni obserwował wszystkie mecze, ale z powodów osobistych nie mógł być obecny w ostatnim dniu zawodów.

Trener Artur Wójcik tak skomentował turniej:

- Dziewczęta do spotkań podchodziły z należytą koncentracją i zaangażowaniem, przez co pokazały swoje ogromne możliwości. Szybka gra w ataku, mocna zagrywka, dobry blok odbierały przeciwniczkom ochotę do gry. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół. Wszystkie zawodniczki udowodniły, że są drużynie potrzebne grając lub dając bardzo dobre i ważne zmiany. Droga do najwyższych celów jest długa i potrzebne jest: zdrowie, trochę szczęścia, dobra atmosfera i maksymalne zaangażowanie każdej zawodniczki. W formie jaką zaprezentowały zawodniczki na finałach zespół stać na walkę o najwyższe cele w tym sezonie.

Teraz nasze kadetki, które już jako mistrzynie Mazowsza awansowały do ćwierćfianłu Mistrzostw Polski, czekają na pozostałe drużyny, które będą grały 1/8 MP.

W terminie 15-17 marca odbędzie się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski, a gospodarzem turnieju będzie MOS Wola.

Informujemy, że na stronie MOS Wola na Facebooku można oglądać w fotogaleriach z każdego dnia turnieju około 150 fotek.