Juniorzy MOS Wola jednak zagrają w 1/8 Mistrzostw Polski

Drużyna juniorów MOS Wola, mimo zajęcia czwartego miejsca na Mazowszu, będzie uczestniczyć w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski. Nasz zespół został dolosowany przez PZPS, z powodu wycofania się drużyny, MUKS Piętnastka Białystok.Siatkarze MOS Wola zagrają w Olsztynie od piątku do niedzieli.

W tegorocznych przepisach PZPS w sprawie organizacji rozgrywek o mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych znalazł się nowy przepis, według którego w 1/8 mistrzostw Polski mogą startować zespoły, które zajęły czwarte miejsce w swoim województwie, jeśli wycofa się jakiś zespół, który uzyskał awans, a nie chce startować w mistrzostwach. Drużyny, które zajęły czwarte miejsca, a chcą dalej startować, mogły zgłaszać swój akces do PZPS.

W ten sposób zgłosiły się cztery zespoły z czwartych miejsc, a początkowo zwolniło się jedno miejsce. W wyniku losowania do turnieju 1/8 mistrzostw Polski w Warszawie, organizowanego przez KS Metro, został dolosowany zespół Jastrzębski Węgiel II.

Okazało się jednak, w ostatniej chwili, że z turnieju w Olsztynie wycofał się zespół z Białegostoku. W drugim losowaniu dopisało  szczęście naszej drużynie i MOS Wola został dołączony do tego turnieju.

W Olsztynie zagrają: gospodarz UKS Chemik Olsztyn, SPS Lębork, Chemik I Bydgoszcz i MOS Wola Warszawa.