Aktualności

14.01.2013

Młodzicy MOS Wola przegrali pierwszy mecz w Mistrzostwach Mazowsza w tym sezonie

Drużyna młodzików MOS Wola grała w Radomiu ostatni turniej rundy zasadniczej w Mistrzostwach Mazowsza. Nasza drużyna przegrała jedyny w tym sezonie mecz w oficjalnych rozgrywkach i zajęła drugie miejsce w radomskim turnieju.

  • Drużyna młodzików MOS Wola
    Drużyna młodzików MOS Wola

W dniach 12-13 stycznia w Radomiu odbył się ostatni, czwarty turniej eliminacyjny o Mistrzostwo Mazowsza młodzików. Drużyna MOS Wola trenera Konrada Copa zajęła w nich drugie miejsce.

Skład MOS Wola:

Maksymilian Warzywoda, Maciej Kuć, Daniel Grzymała (c), Adrian Kacperkiewicz, Mateusz Rećko, Wiktor Siewierski, Konrad Bączek, Mateusz Laskowski (l), Kacper Żabicki, Maciej Kusiński, Adam Sieczka-Jankowski, Aleksander Jass, Rafał Prokopczuk, Bartosz Kreft.

Wyniki spotkań:

MOS Wola  - UKS Olimp Ostrołęka 2-0 (16, 18)
MOS Wola – Czarni Radom 2-0 (21, 18)
MOS Wola – MKS MDK Warszawa 0-2 (-22, 20)
MOS Wola – KS Metro II Warszawa 2-0 (13, 18)
MOS Wola – Metro Warszawa 2-0 (16,15)

Podopieczni trenera Konrada Copa zajęli 2 miejsce w zawodach, mając gorszy stosunek setów od drużyny MDK-u Warszawa. Trzecie miejsce zajęła drużyna Czarnych Radom, przed Metrem Warszawa. Młodzicy MOS-u przed przystąpieniem do turnieju mieli zapewnione pierwsze miejsce w łącznej klasyfikacji rundy zasadniczej.

Turniej i całe eliminacje podsumował trener Konrad Cop:

„ Jestem zadowolony z postawy zespołu, ponieważ zagraliśmy kolejne dobre zawody. Najlepiej wypadliśmy w starciach z drużyną gospodarzy oraz Metra. Ponieśliśmy również pierwszą porażkę w lidze z zespołem MDK-u, któremu gratuluję zwycięstwa turnieju w Radomiu. Szczególnie dwóch zawodników trenera Rybaka napsuło nam sporo krwi swoją zagrywką, natomiast my zagrywaliśmy słabiej i w konsekwencji mieliśmy problem z ustawieniem szczelnego bloku.
Cieszy mnie powrót do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Matuesza Laskowskiego, który zagrał na nowej dla siebie pozycji libero i spisał się naprawdę dobrze. Z uwagi na brak w składzie w tym turnieju naszych nominalnych atakujących, na tej pozycji wystąpił z konieczności Daniel Grzymała, a na przyjęciu całe zawody rozegrał Mateusz Rećko. Występ obu zawodników należy ocenić pozytywnie. Należy wspomnieć o bardzo dobrych zmianach Kacpra Żabickiego, którego ochrzciliśmy „Ruckiem”. Na boisku miała szansę się zaprezentować cala trzynastka zawodników, których miałem do dyspozycji.
W łącznej klasyfikacji w czterech turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Mazowsza rozegraliśmy dwadzieścia spotkań, z czego wygraliśmy dziewiętnaście, tracąc przy tym cztery sety. Jest to na pewno dobry wynik, jednak mamy świadomość, że najważniejsze dopiero przed nami. W dniach 2-3 marca w hali przy ul. Rogalińskiej zostanie rozegrany finał Mistrzostw Mazowsza, który będzie przepustką do Mistrzostw Polski”.

dodał: xawery

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy