Dziewczęta UMKS MOS Wola trzecie w Białymstoku na turnieju minisiatkówki o Puchar Prezydenta miasta.

W dniach 17-18 listopada 2012 r. w Białymstoku odbył się XIII Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta. UMKS MOS Wola Warszawa reprezentowały dwa składy drużyny dziewcząt rocznika 2000.

Dziewczęta w ciągu dwóch dni zawodów rozegrały po 10 spotkań w grupach eliminacyjnych i finałowych. Pierwszy skład, po przegranych z LTS Legionovia I (18:20) oraz BAS I Białystok (15:20) zdobył medal brązowy. Drugi zespół, odnosząc dwa zwycięstwa oraz trzy porażki w grupie finałowej, ostatecznie zajął IX miejsce w stawce 18 zespołów.

Dziewczęta, prowadzone w zastępstwie przez trenera Mateusza Jaworskiego, straciły zbyt dużo punktów po błędach własnych a w ich szeregach widoczne było zdenerwowanie i dekoncentracja. Wywiezienie trofeum z tak trudnego terenu należy jednak uznać za sukces.

Najlepszą atakującą Turnieju czwórek dziewcząt została Zosia Parzydło z UMKS MOS Wola Warszawa I.

Wyjazd został zorganizowany wspólnie ze zwyciężczyniami zawodów - LTS Legionovia. Przyjazna atmosfera w ciągu trzech dni pozwala mieć nadzieję na kolejne wyjazdy zaprzyjaźnionych drużyn.

Po turnieju trener Jaworski powiedział:

Na co dzień pracuję z męskimi grupami UMKS MOS Wola. Muszę przyznać, że na tym etapie siatkarskim dziewczęta prezentują się bardzo dobrze i nie jeden zespół chłopięcy miał by problemy w boiskowym starciu. Oba nasze zespoły rozpoczęły turniej z animuszem i wielką chęcią do gry. Pierwszego dnia nie było mocnych na I zespół MOSu. Drugi o mały włos nie awansował do grupy finałowej. Wyczerpująca formuła grania, a właściwie "czekania" na grę dały się we znaki dziewczętom dnia następnego. Zdecydowanie uszła para z naszych zespołów, co się odbiło na wynikach. Szansa na triumf "jedynki" i czołowa lokata "dwójki", przemknęła koło nosa. Na pewno apetyty były większe.