Aktualności

20.11.2012

Patryk Strzeżek na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników w lidze belgijskiej.

Patryk STRZEŻEK, wychowanek MOS Wola występujący w tym sezonie w lidze belgijskiej w klubie VCB Waremme, spisuje się bardzo dobrze. Po siedmiu kolejkach belgijskiej ekstraklasy Patryk znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników ligi belgijskiej , ze zdobytymi 132 punktami.

  • Patryk Strzeżek, atakujący w klubie VBC Waremme, jest na pierwszym miejscu wśród najlepiej punktujących zawodników w lidze belgijskiej.
    Patryk Strzeżek, atakujący w klubie VBC Waremme, jest na pierwszym miejscu wśród najlepiej punktujących zawodników w lidze belgijskiej.
  • Patryk Strzeżek atakuje w meczu z liderem ligi belgijskiej Noliko Maaseik.
    Patryk Strzeżek atakuje w meczu z liderem ligi belgijskiej Noliko Maaseik.

W tabeli ligowej prowadzą dwie znane w Europie firmy, Noliko Maaseik przed Knack Roeselare. Drużyna Patryka Strzeżka, VBC Waremme jest na 8 miejscu, a Patryk jest gwiazdą tego zespołu.

- Do zakończenia pierwszej rundy pozostały dwa mecze – mówi Patryk. Moja drużyna zajmuje ósmą lokatę, a gwarancję gry w play-offach daje miejsce szóste, które jest dla nas jak najbardziej realne. W kilku meczach brakowało nam naprawdę niewiele, żeby wyniki były całkiem inne.

Jak oceniasz swój zespół?

Ciężko trenujemy nad poprawą naszej gry i uważam,  że z dnia na dzień widać tego efekty. Zespół budowany był niemal od podstaw i potrzeba było czasu, żeby wszystko poukładać. Poziom samej ligi jest bardzo dobry, co pozytywnie mnie zaskoczyło. Uważam że jest to dobre miejsce dla mojego rozwoju. Gram pełne mecze i dostaję wiele piłek, z czego się bardzo cieszę. W ten sposób zdobywam cenne doświadczenie. Staram się wywiązywać ze swojej pracy jak najlepiej, dając z siebie wszystko zarówno na treningach jak i w meczach. Działacze klubu są zadowoleni z mojej gry i z tego,  że prowadzę w klasyfikacji najlepiej punktujących, jednak dla mnie jest to sprawą drugorzędną, wolałbym żeby moja drużyna prowadziła w lidze.

Co porabiasz w Belgii, jak spędzasz wolny czas?

Wolny czas, którego nie mamy za wiele, bo oprócz treningów mam 3 razy w tygodniu lekcje francuskiego, raczej poświęcam na odpoczynek. Jednak czasami odwiedzam jakieś ciekawe miejsca, których w Belgii jest sporo. Bardzo dobrze czuję się w tym kraju, jednak chciałbym żeby to był tylko jeden z przystanków w mojej karierze.

 

rozmawiał: Xawery

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy