Aktualności

11.11.2012

MOS Wola Warszawa w kategorii młodzików oraz Piast Krotoszyn w minisiatkówce - zwyciężcami 26.Turnieju WOLA-CUP 2012.

Zakończył się 26.Międzynarodowy Turniej Siatkówki Młodzieżowej WOLA-CUP 2012.W kategorii młodzików zwyciężyli siatkarze MOS Wola trenera Konrada Copa, natomiast w kategorii minisiatkówki Puchar Woli pojechał do Krotoszyna.

 • Drużyna młodzików MOS Wola wygrała 26.Turniej WOLA-CUP 2012
  Drużyna młodzików MOS Wola wygrała 26.Turniej WOLA-CUP 2012
 • Trójblok w wykonaniu młodzików MOS Wola w finale z Wifamą Łódz wygranym 2:1
  Trójblok w wykonaniu młodzików MOS Wola w finale z Wifamą Łódz wygranym 2:1
 • Mecz finałowy w mini pomiędzy Plasem Warszawa i Piastem Krotoszyn
  Mecz finałowy w mini pomiędzy Plasem Warszawa i Piastem Krotoszyn
 • Zwycięzcy w kategorii mini - Piast Krotoszyn z Pucharem Woli 2012
  Zwycięzcy w kategorii mini - Piast Krotoszyn z Pucharem Woli 2012
 • Drużyny na zakończeniu turnieju minisiatkówki 26.Wola- CUP
  Drużyny na zakończeniu turnieju minisiatkówki 26.Wola- CUP
 • Mecz finałowy w kategorii młodzików MOS Wola Warszawa - Wifama Łódź 2:1
  Mecz finałowy w kategorii młodzików MOS Wola Warszawa - Wifama Łódź 2:1
 • Turniej dofinansowany przez m.st.Warszawę
  Turniej dofinansowany przez m.st.Warszawę
 • Finał najmłodszych uczestników WOLA-CUP
  Finał najmłodszych uczestników WOLA-CUP

MOS Wola Warszawa zorganizował 26.edycję tradycyjnego turnieju „WOLA-CUP” 2012. Turniej , a właściwie dwa turnieje jednocześnie, odbył się w dniach 9-11 listopada br. i rozgrywany był w dwóch wolskich halach sportowych, na sześciu boiskach jednocześnie w kategorii młodzika i minisiatkówki. Rozegrano 96 meczów.

Uczestniczyły 32 zespoły chłopców z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.

W uroczystym otwarciu w hali Reduta brały udział wszystkie 32 zespoły. Gości turnieju powitali prezes UMKS MOS Wola, Krzysztof Zimnicki  i dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola, Mieczysław Zmysłowski. Warto podkreślić, że turniej odbył się dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy, a  honorowy patronat nad turniejem objęli Rada i Zarząd Dzielnicy Wola.

Zespół Sportu na Woli reprezentowali kierownik Wiesław Kwiatkowski i pani Jolanta Piątkowska. Obecni byli także: dyrektor OSiR Wola Bartosz Kusior, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Dzielnicy Wola Marek Backiel, dyrektor Gimnazjum nr 48, pani Marzena Małaszkiewicz.

Na turniej przyjechała delegacja sportu szkolnego z Północnej Nadrenii-Westfalii z klubu Everswinkel, który systematycznie współpracuje z MOS Wola w zakresie wymiany młodzieży, a działacze tego klubu przyjeżdżają na wszystkie najważniejsze wydarzenia w MOS Wola. W Warszawie na turnieju „WOLA-CUP” obecni byli pani Maria Sokolovski, Karl Stelthove i Friehelm Westermann.

Prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki witając gości i prezentując historię turniejów Wola-CUP powiedział, że on osobiście uczestniczy już przy organizacji turnieju po raz 21. Prezes przypomniał, że w turniejach WOLA-CUP uczestniczyli jako młodzi chłopcy znakomici potem siatkarze jak  późniejsi  reprezentanci Polski:  Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga.

Paweł Wasilewski, który pełni funkcję dyrektora MOS Wola od września br., powitał wszystkie przybyłe na wolski turniej drużyny oraz ich opiekunów.

Gry w turnieju odbywały się w hali Reduta przy ul. Redutowej (turniej młodzików) oraz w hali Gimnazjum 48 (turniej mini siatkówki). Mecze w turnieju stały na wysokim poziomie sportowym, a organizatorzy zaprosili cztery drużyny zagraniczne: hotVolleys z Austrii, VC Dresden i Berliner TSC z Niemiec oraz Slavię Svidnik ze Słowacji, a także czołowe zespoły z całej Polski.

Po trzydniowych zmaganiach w 26.Wola-Cup w kategorii młodzików wygrali gospodarze z UMKS MOS Wola Warszawa, przed Wifamą Łódź i  hotVolleys Wiedeń. W turnieju mini (czwórki) wygrali chłopcy z UKS Piast Krotoszyn, przed UKS Plas Warszawa i UMKS MOS Wola Warszawa. W meczu o pierwsze miejsce MOS Wola  - Wifama  2:1(16:25)(25:23)(15:11).

Wszystkie 32 uczestniczące w turnieju drużyny nagrodzono pucharami, a najlepszych medalami. Najlepszy zawodnik każdej drużyny otrzymał wyróżnienie i statuetkę siatkarza.

Nagrody wszystkim zespołom wręczał poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Michał Szczerba, który jest sympatykiem siatkówki i obserwował z zaciekawieniem w całości obydwa mecze finałowe, w młodszej i starszej kategorii wiekowej. Towarzyszyli mu radny Dzielnicy Wola Adam Hać oraz koordynator Szkolnych Ośrodków Sportowych, Adam Nowik (przed laty zdobywca medalu mistrzostw Polski w barwach MOS Wola).

Relację z turnieju nadała TVP Info Warszawa. Oto link do relacji: http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/09112012-2200/9055004

O wrażenia i ocenę turnieju poprosiliśmy bezpośrednich organizatorów.

Dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski powiedział:

-              To był bardzo udany, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo turniej. Graliśmy w dwóch halach niezależne zawody, z udziałem ponad 300 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. W przedsięwzięcie zaangażowanych było wiele osób: trenerów, rodziców oraz wolontariuszy. Dzięki temu udało się bezpiecznie przeprowadzić 26. edycję Wola Cup, bez większych problemów. Szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych chłopców, którzy wspierali nas w sprawach organizacyjnych oraz przez wiele godzin każdego dnia turnieju pomagali w obydwu halach sportowych, przy Redutowej i Deotymy.

Ze względów ekonomicznych zdecydowaliśmy się zorganizować jeden turniej, ale dla dwóch kategorii wiekowych. Dzięki dofinansowaniu przez m.st. Warszawę, wsparciu władz dzielnicy i objęciu patronatem honorowym przez Radę i Zarząd Dzielnicy udało się zrealizować to przedsięwzięcie. Bardzo udanie wypadła inauguracja turnieju w OSIR Reduta. 3- sektorowa, profesjonalnie przygotowana hala świetnie spełniła swe zadanie, dzięki czemu sprawnie udało się przeprowadzić rozgrywki w kat. „młodzik”. Wspaniałą atmosferę stworzyła licznie zgromadzona publiczność, która głośnym dopingiem motywowała do walki swoich ulubieńców.

Gratuluję również osiągniętych przez nasze drużyny wyników sportowych. Pierwsze miejsce w kategorii „młodzik” i 3 miejsce w „mini” zawodników trenera Konrada Copa jest wielkim sukcesem. Dostrzegam także duże zaangażowanie pozostałych zespołów MOS Wola w turnieju. Nie wszyscy mają szansę na medale, ważne jest,  że nasi najmłodsi zawodnicy są bardzo ambitni i prezentują coraz wyższy poziom.”

 

Prezes UMKS MOS Wola, Krzysztof Zimnicki tak skomentował turniej 26.WOLA-CUP:

 

„- Oglądaliśmy naprawdę wspaniałe święto siatkówki młodzieżowej. Prawie sto meczów w turnieju, to duża dawka dla młodych adeptów siatkówki. Każdy zespół rozegrał sześć spotkań, co zapewne bardzo ucieszyło wszystkich trenerów i zawodników. W obydwu turniejach oglądaliśmy wiele wspaniałych, zaciętych pojedynków, stojących na wysokim  poziomie. Pokazało się bardzo wielu wysokich i sprawnych chłopców, co świadczy o prawidłowej selekcji.

Dziękuję wszystkim , którzy włączyli się do przygotowania i organizacji zawodów. Dziękuję gospodarzom pięknych wolskich hal sportowych, pani dyrektor Gimnazjum nr 48 Marzenie Małaszkiewicz (w tym gimnazjum jest siatkarski Szkolny Ośrodek Sportowy)  i  dyrektorowi OSiR Wola, panu Bartoszowi Kusiorowi , za udostępnienie obiektów, które przez trzy dni gościły 300 młodych siatkarzy z zagranicy i z Polski.

W sumie około 100 osób pomagało przeprowadzić  turniej. Nauczyciele-trenerzy naszego ośrodka, wielkie grono rodziców, cały zespół pracowników MOS Wola, absolwenci MOS-u, wolontariusze, pracownicy obiektów sportowych – wszyscy włączyli się w organizację „WOLA-CUP”. Tylko w kategorii młodzika funkcję pierwszego sędziego pełnili profesjonalni sędziowie z MWZPS, a pomagali nasi zawodnicy ze starszych grup. W turnieju minisiatkówki sędziowali nasi kadeci, juniorzy i zawodnicy II-ligowego zespołu mężczyzn.

 Po raz pierwszy na otwarciu i zamknięciu turnieju zaprezentowały się nasze  siatkarskie cheerleaderki. Zespół dziewcząt w MOS Wola powstał we wrześniu i dzięki intensywnej pracy opiekunki, pani Julity Bysiec-Osińskiej , osiągnął już wysoki poziom i zebrał zasłużone oklaski.

Taki turniej dla 32 drużyn to naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Myślę, że udane, o czym mogą świadczyć dziesiątki  gratulacji i podziękowań od opiekunów uczestniczących drużyn. Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękuję.

Bardzo ucieszył nas poziom gry i wynik sportowy drużyn MOS Wola. Gratuluję naszemu zespołowi młodzików trenera Konrada Copa, który zwyciężył w dobrym stylu i zdobył Puchar Woli. Czekaliśmy na to dobrych kilka lat, bo ostatnio w roku 2005 w 19.WOLA-CUP zwyciężył w turnieju kadetów rocznik 1989 MOS-u z Fabianem Drzyzgą i Patrykiem Strzeżkiem na czele, wygrywając decydujące spotkanie 2:1 z SMS Spała. Bardzo dobre trzecie miejsce w tegorocznym 26.Wola-Cup  zajęli chłopcy z rocznika 2000 trenera Konrada Copa, których w tym turnieju prowadził trener Krzysztof Dziubański. Także inne nasze zespoły wykazały wiele ambicji i na pewno zdobyły mnóstwo doświadczeń, startując w tym turnieju, często jako młodsi od rywali.”

 

WYNIKI  KOŃCOWE W KATEGORII MINISIATKÓWKI (CZWÓRKI)

Miejsce

Drużyna w kategorii mini siatkówki (czwórki)

Wyróżniony zawodnik

1.

UKS PIAST  Krotoszyn

Patryk Foltynowicz

2.

UKS PLAS Warszawa

Kacper Andrzejewski

3.

UMKS MOS I Wola Warszawa

Michał Skibiński

4.

SP 19 Kędzierzyn Koźle

Dominik Kaczmarczyk

5.

Wifama Łódź

Jakub  Brdak

6.

BAS Białystok

Daniel Rudnicki

7.

KS Metro I Warszawa

Stanisław Starzyński

8.

SP 11 Kędzierzyn Koźle

Patryk Lach

9.

Resovia  Rzeszów

Radosław Kij

10.

UMKS MOS II Wola Warszawa

Konrad Stokłosiński

11.

UKS Serbinów Biała Podlaska

Kacper Kopcewicz

12.

KS Metro II Warszawa

Marcin Ziemiański

13.

Berliner TSC Niemcy

Eric Brux

14.

Gimnazjum nr 48 Warszawa

Robert Kaznowski

15.

OSiR  Żyrardów

Piotr Gładkowski

16.

UMKS MOS III Wola Warszawa

Sebastian Smak

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii Młodzików

Miejsce

Drużyna w kategorii młodzików

Wyróżniony zawodnik

1.

UMKS MOS I Wola Warszawa

Kamil Rusak

2.

Wifama Łódź

Łukasz Rajchelt

3.

Hot Volleys Wiedeń Austria

Omid Akbari

4.

Olimp Ostrołęka

Paweł Zdrojewski

5.

UKS Serbinów Biała Podlaska

Konrad Wągrocki

6.

Jastrzębski Węgiel

Szymon Rakoczy

7.

Lechia Tomaszów

Daniel Reszka

8.

Chemik Bydgoszcz

Jakub Sawiełajc

9.

Gwardia Wrocław

Tomasz Jajor

10.

Slavia Svidnik  Słowacja

Stanislav Hrozda

11.

Metro Warszawa

Jan Niziński

12.

BAS Białystok

Patryk Kolczykiewicz

13.

VC Dresden Niemcy

Paul Schneider

14.

UMKS MOS II Wola

Paweł Borowski

15.

UKS Plas Warszawa

Łukasz Kwarciński

16.

Wrzos Międzyborów

---

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy