Aktualności

08.11.2012

Zapraszamy na 26. Międzynarodowy Turniej "WOLA-CUP" z udziałem 32 drużyn z czterech krajów.

W dniach 9-11 listopada nasz klub organizuje 26.Turniej "WOLA-CUP" z udziałem 32 drużyn chłopców z czterech krajów:Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dla młodzików (rocznik 1998) i minisiatkówki (rocznik 2000). Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki.

  • Plakat 26.Turnieju "WOLA-CUP" autorstwa pana Janusza Pileckiego.
    Plakat 26.Turnieju "WOLA-CUP" autorstwa pana Janusza Pileckiego.

Na 26. Międzynarodowy Turniej "WOLA-CUP" przyjadą ekipy zagraniczne: z Austrii hotVolleys Wiedeń, z Niemiec Berliner TSC i VC Dresden, ze Słowacji Slavia Svidnik oraz czołowe drużyny z całej Polski.

 

26. Turniej "WOLA-CUP" odbędzie się w dwóch wolskich halach sportowych, jednocześnie na sześciu boiskach.

Młodzicy grać będą w hali OSiR Wola "Reduta" przy ul. Redutowej 37.

Drużyny minisiatkówki swoje mecze rozgrywać będą w hali Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33.

 

Turniej w takiej formule, z udziałem aż 32 drużyn może być rozgrywany dzięki dofinansowaniu przez m.st.Warszawę. Miło nam poinformować, że Rada i Zarząd Dzielnicy Wola (http://www.wola.waw.pl) obejmie patronatem honorowym 26.edycję Międzynarodowego Turnieju "WOLA-CUP".

Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowały na Woli drużyny z 60 klubów zagranicznych z 16 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wiele świetnych siatkarek i siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostało wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W "WOLA-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga.

W wolskim turnieju startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Niemiec, Danii, Austrii, Szwecji. M.in. w wieku młodzika i kadeta występował na parkietach Woli reprezentant Niemiec, Bjoern Andrae.

Turniej "WOLA-CUP" cieszy się dobrą opinią w wielu krajach, zarówno z tego powodu, że jest bardzo dobra organizacja, ale także zagwarantowany jest wysoki poziom sportowy. Dlatego oprócz zespołów klubowych z całej Europy, w wolskich turniejach startowały młodzieżowe reprezentacje narodowe innych krajów, np.Związku Radzieckiego, Austrii, Danii i Litwy.

 

Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na święto siatkarskiej młodzieży na Woli.

Oto regulaminy i terminarze rozgrywek Turnieju "WOLA-CUP" 2012:

    

 

 

Regulamin turnieju:

  1. Miejsce rozegrania turnieju: hala OSiR Wola „Reduta” ul. Redutowa 37 Warszawa. Uczestniczą młodzicy – rocznik 1998 i młodsi.
  2. Mecze będą rozgrywane do 2 wygranych setów, każdy z każdym w grupie. Pierwsze dwie drużyny z grupy uzyskują prawo do gry o miejsca  1-8. Drużyny z miejsc 3 i 4 grają o miejsca 9-16. O kolejności w grupie decyduje kolejno: liczba zwycięstw, stosunek wygranych setów, stosunek małych punktów, bezpośrednie spotkanie.
  3. Po rozegraniu ćwierćfinałów utworzone zostaną gr. półfinałowe: „E” o miejsca 1-4, „F” o miejsca 5-8, „G” o miejsca 9-12 i „H” o miejsca 13-16. W poszczególnych grupach półfinałowych gramy systemem pucharowym 1-4 i 2-3.
  4. Organizator zapewnia piłki do rozgrzewki.
  5. Obowiązuje zmiana obuwia.
  6. Prosimy o przybycie drużyn na uroczyste rozpoczęcia turnieju w sobotę godz. 9,00.

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

1. Wifama Łódź

1. AON Wiedeń

1. Serbinów BP

1. MOS Wola I

2. Jastrzębski Węgiel

2. Gwardia Wrocław

2. SlaviaSvidnik

2. Lechia  Tomaszów

3. Metro W-wa

3. Olimp Ostrołęka

3. Chemik Bydgoszcz

3. VC Dresden

4. BAS Białystok

4. MOS Wola II

4. Wrzos Międzyborów

4. UKS Plas W-wa

 

Turniej jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Stołecznego Warszawy.

 

PIĄTEK 09.11.2012

Sektor 1

Sektor 2

Sektor 3

16.00(1)Gwardia Wrocław-MOS II

(2) Metro W-wa – BAS Białystok

(3) MOS Wola I - UKS Plas W-wa

17.00(4)SlaviaSvidnik- Wrzos

(5) Jatrzębski W – BAS Białystok

(6) Lechia Tomaszów–UKS PlasWwa

18.00(7)Serbinów BP - Chemik

(8)MOS II – AON Wiedeń

(9) VC Dresden –MOS Wola I

SOBOTA 10.11.2012

9.00 UROCZYSTE OTWARCIE OBYDWU KATEGORII WIEKOWYCH

9.45(10) BKS Chemik - Wrzos

(11)Olimp – GwardiaWrocław

(12) Wifama Łódź-Metro W-wa

10.45(13) Serbinów BP -  SlaviaSvidnik

(14) Wifama Łódź – Jastrzębski W

(15) MOS Wola I – Lechia Tomaszów

11.45(16)Serbinów BP–Wrzos

(17) AON Wiedeń– Olimp

(18) VC Dresden – UKS Plas W-wa

12.45(19)  BKS Chemik–SlaviaSvidnik

(20)Gwardia Wrocław-AON Wieden

(21) Jastrzębski – Metro W-wa

13.45(22) MOS Wola II-Olimp

(23)Wifama Łódź –BAS Białystok

(24) Lechia – VC Dresden

PRZERWA OBIADOWA

ĆWIERĆFINAŁY

16.30       (25)A1 –D2

(26)        B1- C2

(27)     A2 – D1

17.30   (28)B2 – C1

(29)         A3 –D4

(30)     A4 – D3

18.30      (31)B3 – C4

(32)         B4 – C3

 

NIEDZIELA 11.11.2012

9.00H1(p.29) – H4(p.32)

H2(p.30) – H3(p.31)

G1(w.29) – G4(w.32)

10.00         G2(w.30) –G3(w.31)

F1(p.25) – F4(p.28)

F2(p.26) – F3(p.27)

11.00          E1(w.25) –E4(w.28)

E2(w.26) – E3(w.27)

o miejsce 15

12.00      o miejsce 13

o miejsce 11

o miejsce 9

13.00       o miejsce 7

o miejsce 5

o miejsce 3

14.00  SPOTKANIE FINAŁOWE o I miejsce

15.00 WRĘCZENIE PUCHARÓW, MEDALI I NAGRÓD

 

 


Regulamin i zasady gry:

 

§  Udział biorą zespoły 4 osobowe (+2 rezerw.) chłopców – rocznik 2000

§  systemem każdy z każdym w grupach eliminacyjnych, 1 set grany do 25 punktów z przewagą dwóch punktów

§  możliwość dwóch zmian i zmian powrotnych w secie

§  boisko 7,0 m x 7,0 m wysokość siatki, 230 cm

§  piłka "5"

§  drużynie przysługują dwa czasy po 30 sek. 

§  obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki

§  atakować w pierwszej linii i zastawiać nie może zawodnik zagrywający, który jest także zawodnikiem obrony podczas zagrywek drużyny przeciwnej aż do momentu rotacji

 

 

Pierwsze  dwie drużyny z grupy uzyskują prawo do gry o miejsca 1-8 (gr. E, F). Drużyny z miejsc 3 i 4 grają o miejsca  9-16 (gr. G, H). O kolejności w grupie decyduje kolejno: liczba zwycięstw, stosunek wygranych setów, stosunek małych punktów, bezpośrednie spotkanie. Zwycięzcy grup ćwierćfinałowych spotkają się z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupach równoległych. Organizator zapewnia piłki do rozgrzewki.

 Miejsce rozegrania turnieju: Hala sportowa Gimnazjum im. Jana Pawła II nr 48, ul. Deotymy 25/33 Warszawa

Serdecznie prosimy o przybycie na uroczyste otwarcie turnieju w hali OSiR „REDUTA” ul. Redutowa 37 w sobotę o godz. 9,00

 

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

1.Resovia Rzeszów

1. Piast Krotoszyn

1. BAS Białystok

1. MOS Wola I

2. UKS Plas W-wa

2. Serbinów BP

2. SP19 Kędzierzyn

2. Wifama Łódź

3. SP11 Kędzierzyn

3. Metro W-wa

3. TSC Berlin

3. OSiR Żyrardów

4. MOS Wola II

4. MOS Wola III

4. Metro II W-wa

4. KS  Guzów

 

Turniej jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Stołecznego Warszawy.


 

 

PIĄTEK 09.11.2012

Sektor 1

Sektor 2

Sektor 3

16.30(1) Plas W-wa–SP 11 Kędzierzyn                

(2) Piast Krotoszyn-Metro I W-wa

(3)  BAS Białystok- Metro II
 W-wa

17.15 (4)MOS Wola I–OSiR Żyrardów

(5) SP19 Kędzierzyn-TSC Berlin

(6)   Metro W-wa –MOS Wola III

18.00 (7) Resovia – MOS Wola II

(8) OSiR Żyrardów –  Guzów

 (9)  Serbinów BP –MOS Wola III

SOBOTA 10.11.2012

9.00 UROCZYSTE OTWARCIE TURNIEJU OBYDWU KATEGORII WIEKOWYCH W HALI OSiR , UL. REDUTOWA 37

10.00 (10)  MOS II - SP 11 Kędzierzyn                     

(11)MOS Wola I-Wifama Łódź

(12) BAS Białystok-TSC Berlin

10.45 (13) Resovia -  Plas W-wa

 (14)  Piast Krotoszyn –Serbinów BP

(15) SP19 Kędzierzyn – Metro II

11.30(16)MOS Wola I – Guzów

(17) Resovia – SP 11 Kędzierzyn               

(18) Serbinów BP - Metro W-wa

12.15 (19)  MOS Wola II  - Plas W-wa

(20)Wifama Łódź -  OSiR Żyrardów

(21)  BAS Białystok – SP19 Kędzierzyn

13.00  (22)TSC Berlin-Metro II

(23)Wifama Łódź- Guzów

(24)MOS Wola III–Piast Krotoszyn

PRZERWA OBIADOWA

ĆWIERĆFINAŁY

16.00(25)A1 –D2

(26)        B1- C2

(27)     A2 – D1

16.45 (28)B2 – C1

(29)         A3 –D4

(30)     A4 – D3

17.30(31)B3 – C4

(32)         B4 – C3

 

NIEDZIELA 11.11.2012

9.00H1(p.29) – H4(p.32)

H2(p.30) – H3(p.31)

G1(w.29) – G4(w.32)

9.45 G2(w.30) –G3(w.31)

F1(p.25) – F4(p.28)

F2(p.26) – F3(p.27)

10.30          E1(w.25) –E4(w.28)

E2(w.26) – E3(w.27)

o miejsce 15

11.15 o miejsce 13

o miejsce 11

o miejsce 9

12.00       o miejsce 7

o miejsce 5

o miejsce 3

13.00 SPOTKANIE FINAŁOWE o I miejsce

13.45 WRĘCZENIE PUCHARÓW, MEDALI I NAGRÓD

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy