Aktualności

28.10.2012

Twierdza Radom nadal niezdobyta

W dniu 27 października 2012 r. w Radomiu odbył się I Ogólnopolski Turniej Czwórek Dziewcząt o Puchar Prezesa RTBS Administrator. Organizatorem zawodów, po raz pierwszy w swojej krótkiej historii, został UKS 6 Radom. W zawodach rozgrywanych w dwóch salach sportowych przy ulicy Traugutta wzięło udział osiem drużyn, z których każda wystawiła po dwa składy.Dwa zespoły MOS-u Wola zajęły kolejno IV i IX miejsce.

 • Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju
  Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju
 • Akcja ofensywna MOSU Wola I
  Akcja ofensywna MOSU Wola I
 • MOS Wola I
  MOS Wola I
 • MOS Wola II
  MOS Wola II
 • Zwyciężczynie turnieju. UKS 6 Radom
  Zwyciężczynie turnieju. UKS 6 Radom

Relacja zamieszczona przez minisiatka.pl:

Turniej rozpoczął się z lekkim opóźnieniem wynikającym z nagłego ataku zimy. Wszystkie drużyny wyjeżdżały ze swoich miast jesienią, aby do Radomia dotrzeć już w kolejnej porze roku. Na szczęście zawodniczki, trenerzy i kibice dotarli cali i zdrowi, więc zawody mogły odbyć się zgodnie z przyjętym planem podziału na grupy eliminacyjne.

Z każdej z grup eliminacyjnych dwa zwycięskie zespoły wchodziły do dwóch grup walczących o miejsca 1-8, a składy z miejsc 3 i 4 do dwóch grup starających się o miejsca 9-16.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju:


I miejsce – UKS 6 Radom I
II miejsce – MMKS Kłodzko I
III miejsce – UKS Plas Warszawa I
IV miejsce – UMKS MOS Wola Warszawa I
V miejsce – Praska 30 Warszawa I
VI miejsce – LTS Legionovia I
VII miejsce – LTS Legionovia II
VIII miejsce – Joker Tomaszów Mazowiecki I
IX miejsce – UMKS MOS Wola Warszawa II
X miejsce – MMKS Kłodzko II
XI miejsce – Praska 30 Warszawa II
XII miejsce – UKS Plas Warszawa II
XIII miejsce – Dargfil Tomaszów Mazowiecki I
XIV miejsce – Dargfil Tomaszów Mazowiecki II
XV miejsce – UKS 6 Radom II
XVI miejsce – Joker Tomaszów Mazowiecki II

Turniej pokazał rozkład sił rocznika 2000 mazowieckich dziewcząt, który znamy z poprzednich lat. Nadal na czele znajdują się aktualne Mistrzynie Polski trójek dziewcząt z Radomia, które próbują „złapać” drużyny UKS Plas Warszawa (brązowe medalistki Mistrzostw Mazowsza) oraz UMKS MOS Wola Warszawa (zdobywczynie IV miejsca Mistrzostw Mazowsza). W stawce brakuje tylko UKS Rosario Lubowidz, które tradycyjnie rocznikiem 2000 uzupełnia składy młodziczek młodszych.

MMKS Kłodzko, które pokonało 400 km aby spotkać się z najmocniejszymi składami Mazowsza, pokazało mądra taktycznie siatkówkę i wielkie serce do walki. Aktualne Mistrzynie Dolnośląskiego potrafiły podnieść się z bardzo trudnej sytuacji w meczu półfinałowym z UMKS MOS Wola Warszawa I i ze stanu 5:13 doprowadzić do zwycięstwa 25:23.

Finał stanowił koncert pewnym swoich umiejętności zawodniczek z Radomia. Po raz drugi tego dnia potwierdziły swoją wyższość nad zespołem MMKS Kłodzko I, wygrywając 25:18.

Kończąc relację odniosę się do lekko patetycznego tytułu, aby stwierdzić, że mury twierdzy zaczynają kruszeć. UKS Plas Warszawa, z niezwykle równym pod względem umiejętności i wysokimskładem, jest o dwie piłki od UKS 6 Radom. Półfinałowy pojedynek stanowił koncert ofensywnej gry, która zakończyła się wynikiem 26:24. Radomianki , Plas czeka na rewanż już 11 listopada, na Praskim Festiwalu Siatkówki w Warszawie. A po piętach depcze MOS Wola Warszawa, której pierwszy skład od roku nawiązuje wyrównaną, lecz zawsze przegraną „o włos”, rywalizację z dziewczętami Plasu.

Sklad MOS Wola I: Zosia Parzydło, Julka Aleksandrow, Oliwia Jakóbowicz, Sabina Porwat, Natalia Marek

Skład MOS Wola II: Zosia Bindulska, Zosia Krajewska, Julka Siuta, Gabrysia Surma, Marysia Dulińska

Cały artykuł na stronie minisiatka.pl

LINK: http://www.minisiatka.pl/relacje-z-turniejow/i-turniej-rtbs-administrator-radom-27-10-2012,58.html

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy