TURNIEJ WOLA - CUP 2004 - relacje i wyniki

Dwie rundy spotkań i uroczyste otwarcie mieliśmy w piątek. Turniej pod patronatem prezydenta Warszawy otworzył z-ca burmistrza Dzielnicy Wola - pan Mariusz Błaszczak. Urząd miasta reprezentowała z-ca dyrektora Biura Sportu , pani Barbara Krawczyk. W prog

Pierwsza runda spotkań odbyła się jednocześnie na trzech boiskach , w hali OSiR Wola na Redutowej.Oto wyniki pierwszych spotkań:
I  RUNDA
Berliner TSC  - S.di Pallavolo Anderlini Daytona Modena 2:1 (25:17)(23:25)(25:22)
AON hotVolleys Wiedeń - MTS Kacper Myszków 0:3 (23:25)(16:25)(20:25)
MOS Wola I Warszawa - MOS Wola II Warszawa 3:0 (25:9)(25:13)(25:11)

Najbardziej zacięty był mecz Niemców z Berlina z Włochami. Włosi graja dobrą,  techniczną siatkówkę,bardzo dobrze bronią w polu, ale nie mają odpowiedniej siły ataku. W meczu Myszkowa z Aon hotVolleys bardzo interesujący i wyrównany był I set. Potem myszkowianie wyrażnie przeważali. MTS Myszków przyjechał wzmocniony kilkoma zawodnikami z innych drużyn śląskich , m.in. Szymkiem  Piórkowskim  z Bielska.
W meczu dwóch drużyn z Woli , młodzi tylko walczyli na początku pierwszego seta.

II RUNDA
MOS Wola I Warszawa - S.di Pallavolo Anderlini Daytona Modena  3:0 (25:20)(25:17)(25:19)
Berliner TSC - MTS Kacper Myszków 3:0 (25:22)(26:24)(25:14)
Aon hotVolleys Wiedeń = MOS Wola II 3:0 (25:5)(25:13)(25:17)

W meczu MOS Wola I - Modena najbardziej wyrównany był I set. MOS Wola miał znacznie większą siłę ataku, Modena imponowała grą obronną. Bardzo dobry był drugi mecz, w którym mistrz Niemiec - Berliner TSC pokonał 3:0 wicemistrzów Polski , MTS Myszków 3:0. Myszków zagrał słabszy mecz, natomiast Niemcy bardzo dobry i stąd wysokie zwycięstwo drużyny berlińskiej. Szczególnie dobrze berlińczycy bronili w polu.

III RUNDA w sobotę
Scuola di Pallavolo Anderlini Modena - MOS Wola 90-91 II  3:0 (31:29)(25:13)(25:16)
MTS Kacper Myszków = MOS Wola I Warszawa  3:0 (25:14)(25:18)(25:19)
Berliner TSC = Aon hotVolleys Wiedeń 2 : 1 (25:20)(26:24)(23:25)

W pierwszym meczu młodsza drużyna MOS II zagrała bardzo odważnie i abitnie z drugą szóstką z Modeny i zmusiła trenera Włochów do wpuszczenia na parkiet swoich najlepszycg graczy.
W drugim meczu wicemistrz Polski Myszków pokonał gładko MOS Wolę I 3:0. Myszkowianie w I secie grali prawie bezbłędnie we wszystkich elementach i roznieśli nasz zespół. Potem przewaga Myszkowa nie była już tak wielka, ale nasi grali ospale, bez animuszu i zupełnie bez bloku. Pierwszy punkt blokiem MOS zdobył w II secie przy stanie 11:18. Na tle dobrze grającej druzynu gości , nasi zaprezentowali sie bardzo kiepsko.W ostatnim meczu tej rundy Niemcy zBerlina , po bardzo wyrównanym meczu ,szxzególnie w drugim i trecim secie, pokonali Aon hotVolleys Wien. Drużyna niemiecka jest więc bez porażki.

IV RUNDA sobota
S di Pallavolo Anderlini Modena - MTS Kacper Myszków 0:3 (13:25)(11:25)(21:25)
Berliner TSC  -  MOS Wola II 90-91    3:0 (25:11)(25:15)(25:9)
S di Pallavolo Anderlini Mosena - Aon hotVolleys Wieden  2:1 (15:25)(25:18)(25-20)

Ze względu na wyjazd Włochów w niedzielę przed południem ,uległa zmianie kolejność spotkań. Włosi rozegrali już wszystkie mecze,  natomiast MOS Wola I w niedziele musi rozegrać dwa mecze.

W IV rundzie Myszków dość łatwo pokonał Modenę, a Berliner TSC jeszcze łatwiej młodszy zespół MOS-u. Dramatyczny był mecz ostatni, w którym Modena , po doskonałej grze w obronie, pokonała Aon hotVolleys Wiedeń 2:1.Wysoki zespół z Wiednia nie był w stanie skończyć wielu akcji , mimo kilkakrotnych prób. Włosi wszystko podbijali.Na zakończenie swego udziału w turnieju Modena zagrała chyba swój najlepszy mecz w turnieju.

V RUNDA niedziela
MOS WOLA I Warszawa - Aon hot Volleys Wien 3:0 (25:21)(25:18)(25:19)
MTS Kacper Myszków  -  MOS Wola II 90-91  3:0 (25:11)(25:14)(25:13)
Berliner TSC (D)   -  MOS WOLA I Warszawa 2:1 (26:24)(18:25)(25:19)

Dobrze zagrała drużyna MOS Wola I z Aon hotVolleys ( reprezentacja Austrii) i wygrała pewnie 3:0, po długich fragmentach dobrej gry. Goście imponowali wzrostem (nawet  gracze  po 2 m wzrostu). W drugim meczu bez historii, pewna wygrana Myszkowa, chciaż młodzi z Woli się momentami stawiali.
Przed ostatnim meczem turnieju jeszcze trzy zespoły mogły wygrać w turnieju. MOS , chcąc wygrać turniej , musiał zwyciężyć 3:0. W pierwszym secie gra była dramatyczna, MOS długo prowadził, ale przegrał końcówkę 24:26 i ... już nie mógł wygrać turnieju. W drugim secie też były długie wymiany, obrony, asekuracje i MOS wygrał 25:18. O zwycięstwie Berliner TSC zadecydował początek ostatniej pratii, kiedy Niemcy objęli szybko wysokie prowadzenie, po serii błędów MOS-u na przyjęciu. Potem gra była wyrównana , ale przewaga Niemców utrzymywała się do końca. Najsłabszym elementem gry naszego zespołu była w obronie i przyjęcie. W ataku MOS Wola należał  do najlepszych drużyn w turnieju.