Aktualności

04.10.2012

"ALAN - CUDOWNY CHŁOPIEC z POLSKI". "VC DRESDEN POZYSKAŁ POLSKI SUPERTALENT" - tak piszą niemieckie gazety o naszym siatkarzu.

Trzech wychowanków MOS Wola zagra w bieżącym sezonie w ligach zagranicznych. Michał Peciakowski gra w Austrii, Patryk Strzeżek w Belgii, natomiast najmłodszy z nich, Alan Wasilewski zagra w niemieckiej Bundeslidze, w VC Dresden. W trzech kolejnych artykułach przedstawimy naszych siatkarzy. Dziś na początek ALAN WASILEWSKI.

  • Artykuł o Alanie w gazecie niemieckiej "MORGENPOST" z dnia 2 października 2012.
    Artykuł o Alanie w gazecie niemieckiej "MORGENPOST" z dnia 2 października 2012.
  • Alan Wasilewski  na konferencji prasowej. Obok Jan Pretschek, trener i menedżer w VC Dresden, który od kilkunastu lat współpracuje z trenerami Felczakiem i Zimnickim z MOS Wola
    Alan Wasilewski na konferencji prasowej. Obok Jan Pretschek, trener i menedżer w VC Dresden, który od kilkunastu lat współpracuje z trenerami Felczakiem i Zimnickim z MOS Wola

W ostatnich dniach w Niemczech głośno jest o Alanie Wasilewskim, wychowanku MOS Wola, który podpisał kontrakt z beniaminkiem Bundesligi - VC Dresden. Konferencja prasowa na której zaprezentowano Alana, wywiady prasowe - to bardzo miłe pierwsze dni w Niemczech.

Oto co relacjonuje nam Alan: "- Drużyna bardzo dobrze mnie przyjęła. Przywitali mnie z uśmiechem na ustach. Już od pierwszego treningu zacząłem dogadywać się z drużyną. Jest to młody zespół, który chce się jak najlepiej pokazać. Podobnie jest ze mną. Jest to duża szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności nabytych podczas trenowania w MOS Wola Warszawa. Trener był bardzo zadowolony, że dołączyłem do jego zespołu. Podobnie jest z resztą sztabu szkoleniowego. Wszystko wygląda profesjonalnie.

Kilka dni po moim przyjeździe została zorganizowana konferencja prasowa, na której zostałem przedstawiony. Podczas tej konferencji zadano mi pytania na temat mojej przeszłości, moich zainteresowań i  o planach związanych z przyjściem tutaj, do Bundesligi. Było to dla mnie coś nowego i bardzo miło to wspominam. Wydaje mi się że niemiecka siatkówka różni się od polskiej . Gra opiera się na dokładnym i szybkim przyjęciu oraz jeszcze szybciej rozegranej piłce do atakującego. Uważam że nadchodzący sezon będzie bardzo ciekawy, gdyż VC Dresden jest beniaminkiem i będzie walczył z każdym przeciwnikiem o jak najlepszy wynik.".

Gazeta MORGENPOST z dnia 2 października 2012 cały artykuł poświęciła młodemu siatkarzowi z Polski, który zasilił klub z Drezna. Artykuł nosi tytuł: "VC pozyskał środkowego bloku z Polski. ALAN CUDOWNY CHŁOPIEC".

W artykule czytamy m.in.: "Trener VC Sven Doerendhal otrzymał gracza swoich życzeń. Beniaminek Bundesligi podpisał wczoraj kontrakt z Alanem Wasilewskim z Polski. Wasilewski, 21-letni środkowy bloku jest wspaniałym chłopcem. W młodości grał w tenisa stołowego, ale w wieku 18 lat przeszedł na wyższą siatkę. Kiedy polscy siatkarze zostali mistrzami Europy Alan ze swoim kolegą poszli na trening siatkówki rekreacyjnej Hobby-Team. Tam szybko Alan ujawnił swój talent. W MOS WOLA Warszawa rozpoczął swój siatkarski szlak i po otrzymaniu dobrych podstaw grał w klubowej drużynie w 2 lidze.

"- Jest wprost niewiarygodne, fenomenalne to, co Alan w ciagu trzech lat się nauczył. On jest bardzo skocznym graczem, który bardzo dużo widzi. Jego potencjał jest bez końca" - tak o przyszłości Alana mówi jego trener w VC Dresden.

Inna gazeta "Die Sachsiche SPORTZEITUNG" (Saksońska Gazeta Sportowa) w artykule z dnia 1 października pt."VC DRESDEN POZYSKAŁ POLSKI SUPERTALENT" przedstawia naszego siatkarza.

Czytamy m.in." Wielka niespodzianka stała sie faktem. Alan Wasilewski, polski środkowy bloku, który już w czasie okresu przygotowań do sezonu grał na próbę w drużynie z Drezna w turnieju towarzyskim "Carconnt-Cup", teraz stał się oficjalnie zawodnikiem VC Dresden. Wasilewskiego cechuje wielki talent, gra dopiero od 3 lat w siatkówkę. Alan pochodzi z siatkarskiej rodziny - już jego ojciec był reprezentantem Polski." I dalej czytamy: " MOS Wola Warszawa jest od wielu lat partnerem VC Dresden i już kilka młodzieżowych drużyn klubu VC gościło w Warszawie.

- To co teraz, po trzech latach treningu siatkarskiego gra Alan jest fenomenalne. Osobiście jeszcze nigdy coś takiego w tak krótkim czasie nie widziałem - powiedział trener Sven Dorendhal."

Alanowi życzymy sukcesów w lidze niemieckiej i czekamy na relacje z pobytu w Dreźnie.

dodał: Xawery

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy