Zwycięstwo juniorek MOS Wola w Legionowie.

Drużyna juniorek trener Elżbiety Lizińczyk odniosła cenne, wysokie zwycięstwo 3:0 w wyjazdowym meczu z Legionovią w Legionowie, po dobrej grze.

ZWYCIĘSTWO JUNIOREK MOSU WOLA W LEGIONOWIE

Bardzo udany występ zanotowały nasze juniorki w hali LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, pewnie pokonując miejscową drużynę Legionovii 3:0 (25:14, 25:19, 25:18).

Mimo że wynik sugeruje łatwe zwycięstwo podopiecznych trenerki E. Lizińczyk, to na boisku nie brakowało wielu zaciętych akcji na bardzo wysokim poziomie sportowym, a drużyna gospodyń prawie do końca walczyła o jak najlepszy wynik.

Pierwszy set to koncertowa gra MOSu. Pewna, atakująca zagrywka utrudniała wyprowadzenie ataku przeciwniczkom, a dobre przyjęcie i rozegranie piłki po własnej stronie umożliwiało kończenia akcji efektownymi zbiciami przez nasze atakujące. Wyrównana tylko pierwsza połowa seta, później prowadzenie MOSu 15:10, 18:13 i 25:14 !

Początek drugiego seta nie zapowiadał końcowego sukcesu w tej partii. Podrażnione przeciwniczki wzmocniły zagrywkę, pewniej atakowały i teraz one przeważały czterema-pięcioma punktami. Pierwszy remis udało się osiągnąć siatkarkom MOSu dopiero przy stanie 17:17, w czym duża zasługa świetnie serwującej w tym fragmencie Kasi Jędrzejewskiej. Końcówka seta to błędy przeciwniczek i pewna, dojrzała gra warszawianek, które pozwoliły legionowiankom zdobyć tylko 2 punkty, same kończąc partię po pierwszym setbolu.

Trzeci set "pod dyktando" MOS-u; choć początkowo wysokie prowadzenie 8:3, stopniało po paru błędach w przyjęciu do 8:7. Jednak po kilku minutach, znów zdecydowana przewaga naszych dziewcząt (18:12) i przeciwniczki chyba zwątpiły w możliwość wygrania seta, bo popełniały coraz więcej błędów. Tak też się stało i dziewczęta z Rogalińskiej mogły z podniesionym czołem opuścić boisko.

W pomeczowym wywiadzie trenerka Lizińczyk wyróżniła wszystkie dziewczęta, które w pełni na taką pochwałę zasłużyły.

Skład MOSu: A. Kołtuniak, A. Grzeszczak, M. Lubiak, K. Jędrzejewska, A. Bratman, A. Świercz, I. Szyjka, M. Robaszkiewicz, A. Karcz i O. Wątroba-Sikorska.