27.05.2012

Zespół kadetek MOS Wola piątą drużyną w Polsce ! Iza Szyjka z MOS Wola - najlepszą libero!

Drużyna kadetek MOS Wola trener Elżbiety Lizińczyk zajęła piąte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Łodzi, a Iza Szyjka została wybrana najlepszą libero Mistrzostw Polski! Mistrzyniami Polski zostały siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Mistrzami Polski kadetów zostali siatkarze MKS MDK Warszawa. Gratulacje!

• Drużyna kadetek MOS Wola z trenerami
    Drużyna kadetek MOS Wola z trenerami
  • Kadetki MOSu  podczas prezentacji przed meczem
    Kadetki MOSu podczas prezentacji przed meczem

Zespół kadetek MOS Wola trener Elzbiety Lizińczyk przez pięć dni uczestniczył w turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetek w Łodzi.

W pierwszym meczu nasze siatkarki zdecydowanie uległy utytułowanej Gwardii Wrocław 0:3 (20; 15; 15). Tylko w pierwszy secie trwała zacięta walka; od stanu 16:12 dla MOSu nasze siatkarki zdobyły tylko 4 punkty, a przeciwniczki 13 i ta przegrana miała wpływ na dalszą grę. Wrocławianki prezentowały się coraz lepiej, a nasze dziewczęta popełniały mnóstwo błędów.

Po drugim meczu z faworyzowanymi gospodyniami, humory w ekipie z Woli znacznie się poprawiły. Po bardzo dobrej grze 3:1 dla MOS Wola. Początek meczu był podobny do poprzedniego spotkania. Bardzo dobra gra naszych dziewcząt, które prowadziły przez 2/3 seta i przegrana końcówka do 22. Jednak trzy następne partie to popisowa gra MOS Wola. Dziewczęta przekonane przez Trenerkę, że nie mają już nic do stracenia zaczęły grać odważniej i skuteczniej. Trudną zagrywką odrzuciły przeciwniczki od siatki, a same wyprowadzały dynamiczne ataki po dobrym rozegraniu Oli Grzeszczak. Kolejne sety wygrane do 23, 21, 21.

Przed trzecim dniem rozgrywek sytuacja w naszej grupie była jasna. Zwycięscy pojedynków MOS – Dąbrowa Górnicza i Łódź – Wrocław, zapewniali sobie awans do pierwszej czwórki, przegranym pozostawała walka o miejsca 5-8. Niestety, mimo dobrej gry naszych kadetek przeciwniczki z Dąbrowy Górniczej okazały się lepsze wygrywając 3:1. I znów wyrównana walka w pierwszym secie do stany 22:22, później 3 punkty zdobywają przeciwniczki, wygrywając partię do 22. Drugi set tego meczu był najsłabszym rozegranym w tym turnieju przez nasze kadetki, które speszone niepowodzeniem w pierwszej partii oddały go bez walki do 12. Trzeci set to wyrównana gra o każdą piłkę i wygrana do 23. Jednak czwarta partia nie przedłużyła nadziei na awans naszego zespołu. Po bardzo dobrej grze z obu stron lepsze okazały się Dąbrowianki i one odtańczyły rytualny taniec radości ciesząc się z awansu do finałowej czwórki.

Tabela końcowa grupy B:

1 KS Dziewiątka Łódź 3 5 7:4 262:230
2 MKS Dąbrowa Górnicza 3 5 6:6 256:256
3 KS Gwardia Wrocław 3 4 6:6 246:244
4 UMKS MOS Wola Warszawa 3 4 4:7 229:263

Na rozpamiętywanie niepowodzenia nie było jednak czasu i w ekipie MOSu zapanowała mobilizacja, aby powalczyć po sportowemu o jak najwyższą lokatę i cel ten udało się zrealizować. Przeciwniczkami w meczu „na krzyż” były siatkarki Gedanii Gdańsk. W czterech setach po grze na dobrym poziomie, swoją wyższość potwierdziły dziewczęta z Woli wygrywając 3:1 (23; 21; -20; 19). W ostatnim dniu turnieju rywalem w grze o 5 miejsce był zespół Pogoni Proszowice. Dwa pierwsze sety to koncertowa gra MOS Wola i wygrane 27:25 i 25:15. Jednak trzeci set mimo prowadzenia 18:13 zakończył się przegraną w końcówce do 23. Podobnie set 4 25:27. Tie-Break to bardzo nerwowe widowisko, przy stale zmieniającym się kilkupunktowym prowadzeniu. Więcej odporności wykazały kadetki MOS i wygrana do 13.

Gedania Gdańsk - MOS Wola Warszawa 1:3 (23:25, 21:25, 25:20, 19:25)
Pogoń Proszowice - MOS Wola Warszawa 2:3 (25:27, 15:25, 25:23, 27:25, 13:15)

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski kadetek 2012:

1/ Pałac Bydgoszcz, 2/ AZS UMCS Lublin, 3/ MKS Dąbrowa Górnicza, 4/ KS Dziewiątka Łódź, 5/ UMKS MOS Wola Warszawa, 6/ Pogoń Proszowice, 7/ Gwardia Wrocław, 8/ Gedania Gdańsk.

Na uroczystym zakończeniu turnieju nasze dziewczęta otrzymały puchar za 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w sezonie 2011/2012. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki w zespole MOS otrzymała jak zwykle bardzo waleczna i skuteczna w każdym elemencie Paulina Bałdyga. Duże wyróżnienie spotkało Izę Szyjkę, którą trenerzy wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju wybrali najlepszą libero Mistrzostw Polski.

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI TURNIEJU:

Najlepsza przyjmująca: Agata Kucharczyk (Dziewiątka Łódź)
Najlepsza zagrywająca: Iga Jarosińska (AZS UMSC Lublin)
Najlepsza atakująca: Zuzanna Pieczka (Pałac Bydgoszcz)
Najlepsza blokująca: Bożena Wylężek (MKS Dąbrowa Górnicza)
Najlepsza libero: Izabela Szyjka (MOS Wola Warszawa)
Najlepsza rozgrywająca: Adrianna Kołodziejczyk (AZS UMCS Lublin)
MVP turnieju finałowego: Pola Nowakowska (Pałac Bydgoszcz)