Zespół kadetek MOS Wola piątą drużyną w Polsce ! Iza Szyjka z MOS Wola - najlepszą libero!

Drużyna kadetek MOS Wola trener Elżbiety Lizińczyk zajęła piąte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Łodzi, a Iza Szyjka została wybrana najlepszą libero Mistrzostw Polski! Mistrzyniami Polski zostały siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Mistrzami Polski kadetów zostali siatkarze MKS MDK Warszawa. Gratulacje!

Zespół kadetek MOS Wola trener Elzbiety Lizińczyk przez pięć dni uczestniczył w turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetek w Łodzi.

W pierwszym meczu nasze siatkarki zdecydowanie uległy utytułowanej Gwardii Wrocław 0:3 (20; 15; 15). Tylko w pierwszy secie trwała zacięta walka; od stanu 16:12 dla MOSu nasze siatkarki zdobyły tylko 4 punkty, a przeciwniczki 13 i ta przegrana miała wpływ na dalszą grę. Wrocławianki prezentowały się coraz lepiej, a nasze dziewczęta popełniały mnóstwo błędów.

Po drugim meczu z faworyzowanymi gospodyniami, humory w ekipie z Woli znacznie się poprawiły. Po bardzo dobrej grze 3:1 dla MOS Wola. Początek meczu był podobny do poprzedniego spotkania. Bardzo dobra gra naszych dziewcząt, które prowadziły przez 2/3 seta i przegrana końcówka do 22. Jednak trzy następne partie to popisowa gra MOS Wola. Dziewczęta przekonane przez Trenerkę, że nie mają już nic do stracenia zaczęły grać odważniej i skuteczniej. Trudną zagrywką odrzuciły przeciwniczki od siatki, a same wyprowadzały dynamiczne ataki po dobrym rozegraniu Oli Grzeszczak. Kolejne sety wygrane do 23, 21, 21.

Przed trzecim dniem rozgrywek sytuacja w naszej grupie była jasna. Zwycięscy pojedynków MOS – Dąbrowa Górnicza i Łódź – Wrocław, zapewniali sobie awans do pierwszej czwórki, przegranym pozostawała walka o miejsca 5-8. Niestety, mimo dobrej gry naszych kadetek przeciwniczki z Dąbrowy Górniczej okazały się lepsze wygrywając 3:1. I znów wyrównana walka w pierwszym secie do stany 22:22, później 3 punkty zdobywają przeciwniczki, wygrywając partię do 22. Drugi set tego meczu był najsłabszym rozegranym w tym turnieju przez nasze kadetki, które speszone niepowodzeniem w pierwszej partii oddały go bez walki do 12. Trzeci set to wyrównana gra o każdą piłkę i wygrana do 23. Jednak czwarta partia nie przedłużyła nadziei na awans naszego zespołu. Po bardzo dobrej grze z obu stron lepsze okazały się Dąbrowianki i one odtańczyły rytualny taniec radości ciesząc się z awansu do finałowej czwórki.

Tabela końcowa grupy B:

1 KS Dziewiątka Łódź 3 5 7:4 262:230
2 MKS Dąbrowa Górnicza 3 5 6:6 256:256
3 KS Gwardia Wrocław 3 4 6:6 246:244
4 UMKS MOS Wola Warszawa 3 4 4:7 229:263

Na rozpamiętywanie niepowodzenia nie było jednak czasu i w ekipie MOSu zapanowała mobilizacja, aby powalczyć po sportowemu o jak najwyższą lokatę i cel ten udało się zrealizować. Przeciwniczkami w meczu „na krzyż” były siatkarki Gedanii Gdańsk. W czterech setach po grze na dobrym poziomie, swoją wyższość potwierdziły dziewczęta z Woli wygrywając 3:1 (23; 21; -20; 19). W ostatnim dniu turnieju rywalem w grze o 5 miejsce był zespół Pogoni Proszowice. Dwa pierwsze sety to koncertowa gra MOS Wola i wygrane 27:25 i 25:15. Jednak trzeci set mimo prowadzenia 18:13 zakończył się przegraną w końcówce do 23. Podobnie set 4 25:27. Tie-Break to bardzo nerwowe widowisko, przy stale zmieniającym się kilkupunktowym prowadzeniu. Więcej odporności wykazały kadetki MOS i wygrana do 13.

Gedania Gdańsk - MOS Wola Warszawa 1:3 (23:25, 21:25, 25:20, 19:25)
Pogoń Proszowice - MOS Wola Warszawa 2:3 (25:27, 15:25, 25:23, 27:25, 13:15)

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski kadetek 2012:

1/ Pałac Bydgoszcz, 2/ AZS UMCS Lublin, 3/ MKS Dąbrowa Górnicza, 4/ KS Dziewiątka Łódź, 5/ UMKS MOS Wola Warszawa, 6/ Pogoń Proszowice, 7/ Gwardia Wrocław, 8/ Gedania Gdańsk.

Na uroczystym zakończeniu turnieju nasze dziewczęta otrzymały puchar za 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w sezonie 2011/2012. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki w zespole MOS otrzymała jak zwykle bardzo waleczna i skuteczna w każdym elemencie Paulina Bałdyga. Duże wyróżnienie spotkało Izę Szyjkę, którą trenerzy wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju wybrali najlepszą libero Mistrzostw Polski.

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI TURNIEJU:

Najlepsza przyjmująca: Agata Kucharczyk (Dziewiątka Łódź)
Najlepsza zagrywająca: Iga Jarosińska (AZS UMSC Lublin)
Najlepsza atakująca: Zuzanna Pieczka (Pałac Bydgoszcz)
Najlepsza blokująca: Bożena Wylężek (MKS Dąbrowa Górnicza)
Najlepsza libero: Izabela Szyjka (MOS Wola Warszawa)
Najlepsza rozgrywająca: Adrianna Kołodziejczyk (AZS UMCS Lublin)
MVP turnieju finałowego: Pola Nowakowska (Pałac Bydgoszcz)