Aktualności

21.05.2012

Drużyna młodziczek MOS Wola na piątym miejscu w Polsce, ale pozostał niedosyt.

Drużyna młodziczek MOS Wola trenera Stanisława Lizińczyka zajęła piąte miejsce w turnieju finałowym w Iławie, ale oczekiwania były większe i pozostał niedosyt. Naszym młodziczkom nie udało się niestety przełamać niemocy drużyn z Woli w tej kategorii wiekowej, bo MOS Wola zdobył 27 medali w Mistrzostwach Polski, ale jeszcze nigdy nie udało się zdobyć medalu w kategorii młodzik/czka.

  • Młodziczki MOS Wola na mistrzostwach Polski w Iławie.
    Młodziczki MOS Wola na mistrzostwach Polski w Iławie.

 

Nasza drużyna młodziczek bardzo słabo i pechowo zagrała w dwóch pierwszych meczach, przegrywając po 1:2 z SKS Szóstka Biała Podlaska i z Dargfil Tomaszów Maz. W ten sposób przepadła szansa awansu do wymarzonej strefy medalowej.

I mimo, że nasze dziewczęta wygrały trzy pozostałe mecze, zajmując piąte miejsce w Polsce i wyrównując najlepszy rezultat naszego klubu w finałach mistrzostw Polski w kategorii młodzik/czka, to pozostał duży niedosyt, ponieważ dziewczęta stać było na wywalczenie medalu.

Mistrzyniami Polski zostały młodziczki UKS Orzeł Malbork, srebrne medale wywalczyła Gedania Gdańsk, zaś brązowe siatkarki MKS Zryw Volley Iława. Dalsze miejsca zajęły: 4/ MUKS Dargfil Tomaszów Maz. 5/ UMKS MOS Wola Warszawa, 6/ MKS Pogoń Proszowice, 7/ MKS Świdnica, 8/ SKS Szóstka Biała Podlaska.

Drużyny młodziczek i młodzików MOS Wola sześć razy grały w turniejach finałowych Mistrzostw Polski, ale nigdy nie udało się awansować do strefy medalowej.

Oto zestawienie udziału drużyn MOS Wola w finałach mistrzostw Polski młodzików i młodziczek.

 

Miejsce drużyny MOS Wola

Rok

Drużyna

Miejsce finałów

Trener drużyny

   5

2004

młodzicy

Kędzierzyn-Koźle

Krzysztof Zimnicki

   5

2012

młodziczki

Iława

Stanisław Lizińczyk

   6

2002

młodziczki

Jaworzno

Stanisław Lizińczyk

   7

2007

młodzicy

Drawsko Pom.

Artur Wójcik

   8

1998

młodzicy

Świnoujście

Mirosław Grygoruk

   8

2011

młodziczki

Stary Sącz

Artur Wójcik

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy