Aktualności

09.05.2004

Młodzicy awansowali z drugiego miejsca w Jastrzębiu

Po bardzo dobrym meczu , młodzicy MOS Wola przegrali mecz o I miesce z Jastrzębiem 1:2, ale z drugiego miejsca awansowali do finałów mistrzostw Polski

Na zakończenie turnieju odbył się mecz decydujący  o I miejscu turnieju ćwierćfinałowego MP młodzików. Spotkały sie dwa niepokonane zespoły: 

MOS Wola - Jastrzębie 1:2 (20:25)(27:25)(9:15)
Składy drużyn:
KS Jastrzębie Borynia: G.Surma, M.Krajewski, D.Drużga, S.Piórkowski, J.Warmijak, G.Lolo, J.Kujawski (libero) oraz P.Kosiński
UMKS MOS WOLA Warszawa: R.Iliński, F.Drzyzga, P.Podolak, K.Kostrzewa, I.Łukasik, J.Fryłow, K.Jonak (libero) oraz P.Smoderek. Ponadto w drużynie A.Walerzak, M.Marchwicki, B.Kaczmarek, I.Wujkowski.

Mecz stał na wysokim  poziomie i obfitował w wiele udanych , długich akcji siatkarskich. Świetne zagrywki z wyskoku , szczególnie w wykonaniu graczy Jastrzębia, wiele soczystych ataków, udanych obron i kontrataków mogło się podobać dość licznie zgromadzonej publiczności, która nie szczędziła braw zawodnikom obydwu drużyn.
Jastrzębie miało lepszą zagrywkę i ataki ze skrzydeł, MOS Wola lepszy był w bloku i w akcjach z krótkiej w kontratakach. W sumie udane siatkarskie widowisko, godne nie tylko turnieju półfinałowego, ale nawet finału.
Najlepsi w Jastrzębiu: G.Surma, S.Piórkowski, D.Drużga i G. Lolo
Najlepsi w MOS Wola: K.Kostrzewa, I.Łukasik, F.Drzyzga

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Grzegorza Surmę z Jastrzębia, a najlepszym rozgrywającym turnieju wybrano Fabiana Drzyzgę z MOS Wola.Najlepszym atakującym - Szymona Piórkowskiego grającego w Jastrzębiu.
Nagrody wręczali dyrektor KS Jastrzębie pan Zdzisław Grodecki i libero mistrzów Polski 2004 w siatkówce seniorów Krzysztof Wójcik.

Szymon Piórkowski otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika Jastrzębia , a Fabian Drzyzga nagrodę dla najlepszego gracza MOS Wola.

GRATULUJEMY młodzikom MOS WOLA awansu do finału mistrzostw Polski !

MOS Wola tylko raz (rocznik 1983) był w finałach mistrzostw Polski młodzików. W następnych latach MOS Wola przekazywał swych najlepszych młodzików do KS Metro i nasz klub nie startował w mistrzostwach, a  gracze z Woli  grali w młodzikach w barwach klubu z Ursynowa, by po wieku młodzika wrócić  do MOS Wola. Ostatnio kluby MOS Wola i Metro startują oddzielnie.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy