Aktualności

30.04.2012

Najmłodsi siatkarze MOS Wola z rocznika 2000 pierwsi w Ostrołęce

Dnia 22 kwietnia w Ostrołęce odbył się drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Mazowsza w mini siatkówce chłopców pod patronatem Kinder + Sport. Po raz drugi z rzędu w kategorii „trójek” triumfowali młodzi siatkarze trenera Konrada Copa.

 • Siatkarze MOS Wola 2000 i 2001 z trenerami
  Siatkarze MOS Wola 2000 i 2001 z trenerami
 • MOS II w trakcie gier
  MOS II w trakcie gier
 • Siatkarze MOS I Wola grają mecz.
  Siatkarze MOS I Wola grają mecz.
 • W czasie przerwy dla odpoczynku z trenerami.
  W czasie przerwy dla odpoczynku z trenerami.

Pierwsi rozgrywki rozpoczęli najmłodsi siatkarze z rocznika 2001. Niestety mimo ambitnej postawy żadnej z naszych par nie udało się awansować do turnieju głównego. Trener Konrad Cop desygnował do gry następujący skład:

MOS I:Kacper Jędrzejczyk, Oskar Kaczmarczyk

MOS II:Michał Nowak, Jakub Markiewicz

Po etapie eliminacji „dwójek” zawody rozpoczęli gracze rocznika 2000, którzy grali w "trójkach". MOS I po wygraniu pierwszego turnieju miał zapewniony awans do turnieju głównego.

Skład rocznika 2000 trenera Konrada Copa:

MOS I: Michał Skibiński, Filip Szymański, Maciej Trociński

MOS II: Jan Warszawski, Bartłomiej Kreft, Kamil Król , Jakub Filipczak

Pozytywnie zaprezentowali się chłopcy z MOS-u II , w którym wystąpiło dwóch debiutantów.  Na słowa pochwały zasługuje występ Bartka Krefta, który w bardzo efektowny sposób kończył swoje ataki. Chłopcom do awansu do turnieju głównego zabrakło zwycięstwa z siatkarzami z Radomia, z którymi przegrali 13-15.
MOS I podobnie jak na pierwszych zawodach z cyklu Kinder+Sport nie przegrał żadnego meczu. Choć teraz było dużo trudniej. Chłopcy w trzech ostatnich meczach zafundowali sobie i przybyłym kibicom istne dreszczowce rodem z filmów Hitchcocka. Mecze z Plasem (23-21), Wyszkowem (16-14) i w finale z Metrem Warszawa (18-16) młodzi Mosowcy wygrywali na przewagi. Po dwóch turniejach zawodnicy MOS-u zapewnili sobie pierwsze miejsce przed turniejem finałowym. Finał Mistrzostw Mazowsza odbędzie się 19 maja na hali warszawskiego Metra.

Występ drużyny UMKS MOS Wola podsumował trener Konrad Cop:

„Gratulacje należą się chłopcom za charakter i wiarę do końca w korzystny rezultat. W trzech spotkaniach to rywale mieli piłki meczowe, ale byliśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Takie wygrywanie końcówek dodaje pewności siebie. Postaramy się potwierdzić naszą dominację na Mazowszu w turnieju finałowym. Słowa podziękowania należą się trenerowi Szymonowi Musiałowi, który pomagał mi  w prowadzeniu zespołów.
Korzystając z okazji chciałem w imieniu drużyny życzyć Filipowi szybkiego powrotu do zdrowia."

Dodał: RK

Jeżeli zauważysz błędne lub nieaktualne informacje napisz o tym do nas: klub@moswola.pl

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy