MOS Wola zwycięski w potyczce IV ligi mężczyzn przeciw Victorii Józefów

W ostatnim meczu fazy półfinałowej IV ligi podopieczni trenera Krzysztofa Felczaka podejmowali zespół Victorii Józefów. Stawką tego meczu była możliwość udziału w grach barażowych o III ligę. Choć poprzedni mecz między tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Victorii, tym razem lepsi okazali się gospodarze wygrywając 3:1.

Po dwóch błędach z początku seta, zawodnicy MOS-u ruszyli do walki i z rzędu zdobyli 7 punktów (7:2). Po udanym początku w szeregi zespołu wkradło się rozluźnienie, czego efektem była utrata prowadzenia (11:10). Gra obu zespołów obfitowała w błędy, a goście wyrównali stan seta przy 18:18. Drużyną, która pierwsza opanowała nerwy, byli gospodarze, którzy wygrali partię 25:22.

Druga partia od początku nie układała się po myśli wolskich siatkarzy. Wiele ataków kończyło się na bloku przeciwnika. Nie można powiedzieć, że rozgrywający MOS-u miał łatwe zadanie, bo przyjęcie w zespole mocno szwankowało. Nie usprawiedliwia to jednak nie dogranych nawet wysokich, prostych piłek. Roszady w składzie, które przeprowadził trener Krzysztof Felczak też nie pomogły. Goście wyrównali stan meczu na 1:1.

Na początku trzeciego seta poziom gry gospodarzy nie uległ zmianie. Już przystanie 6:12 drużyna z Woli miała wykorzystane oba czasy. Żaden element nie funkcjonował dobrze. Goście przeważali w ataku, a jeśli silne rozwiązania przestawały funkcjonować, kiwali. Obrona gospodarzy miała ogromne problemy z dograniem piłek do taśmy. Przełom nastąpił przy stanie 9:12. Wolscy siatkarze wyraźnie się ożywili . Do gry wrócił pierwszy rozgrywający, a cała szóstka skupiona wykonywała swoje zadania (16:15). Emocjonującą końcówkę wygrał MOS 25:22.

Błędy z poprzednich setów powielane były i na początku czwartej partii. Obie drużyny grały jednak punkt za punkt do stanu 9:9. Wtedy MOS Wola wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta.

Skład MOSu: Dąbrowski, Prudzyński, Szczepaniak, Paszak, Kulik, Kraśniewski, Zambrowski, Siuta, Nieora, Surdyn, Głuch, Bujniak L

MOS Wola- Victoria Józefów 3:1 (25:22; 18:25; 25:22; 25:19)