Sukces kadetek MOS Wola w Sulechowie. Trzy zwycięstwa i awans z pierwszego miejsca do półfinałów Mistrzostw Polski.

Bardzo udanie dla MOS-u Wola zakończył się ćwierćfinałowy turniej o Mistrzostwo Polski rozgrywany w Sulechowie w dniach 20-22.04.2012. Przeciwniczkami naszych dziewcząt były: Zawisza Sulechów, SMS Opole i Gedania Gdańsk. Nasze kadetki osiągnęły duży sukces wygrywając wszystkie spotkania i zajmując 1 miejsce w turnieju.

W pierwszym meczu rozegranym w piątek (20.04.2012) przeciwniczkami była drużyna gospodarzy, Zawiszy Sulechów. W pierwszym secie do stanu po 13 gra była wyrównana. Potem przy ogłuszającym dopingu kibiców z Sulechowa przeciwniczki „odskoczyły” na 19:13. Następnie Zawisza prowadził 23:17 i gdy wydawało się, że pierwszą partię MOS przegra, na zagrywkę poszła kapitanka zespołu MOS-u Ola Świercz. Wykonała serię trudnych do przyjęcia zagrywek i na prowadzenie „wyszły” nasze dziewczęta 25:24. W emocjonującej końcówce, gdzie oba zespoły  miały piłki setowe, szczęście dopisało naszemu zespołowi, który partię zakończył 28:26.

Ta wygrana miała decydujący wpływ na dalszy przebieg meczu, w którym dominacja naszych dziewcząt nie podlegała dyskusji. Sporo emocji było jeszcze w końcowym fragmencie drugiego seta, kiedy to MOS prowadził 22:17, by potem stracić 5 punktów, ale partię wygrał 25:23. W trzecim secie przeciwniczki nie stawiały żadnego oporu, a dziewczętom MOS-u „wychodziło” wszystko. Set wygrany 25:9.

W drugim dniu (21.04.2012) MOS grał z SMS Opole uważanym przez kibiców za faworyta turnieju. Bardzo zmotywowane i zdeterminowane zawodniczki MOS-u rozegrały chyba najlepsze spotkanie w swojej karierze. Funkcjonowały bardzo dobrze wszystkie elementy, zaczynając od trudnej zagrywki, poprzez dobre przyjęcie, wspaniałe obrony, świetne rozegranie, umożliwiające atakującym pokazanie w pełni swoim możliwości. Przeciwniczki mimo że walczyły bardzo ambitnie, nie były w stanie sprostać doskonale w tym dniu dysponowanym MOSiankom. Sety wygrane kolejno do 18; 11; 16. Radość naszego zespołu była wielka ponieważ w tym momencie awans do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetek stał się faktem.

Ale nasze dziewczęta nie osiadły na laurach i ostatniego dnia znów pokazały sportowy charakter. Stawką spotkania z Gedanią Gdańsk, która także miała zapewniony awans, było pierwsze miejsce w turnieju. W pełnym dramaturgii spotkaniu, znów większym opanowaniem i dojrzałością w grze okazały się nasze zawodniczki, zwyciężając po ciężkim boju 3:2. Kolejno w setach: 25:22; 15:25; 25:17; 25:27; 15:10.

Turniej w Sulechowie pokazał, że systematyczna praca i mobilizacja na boisku przynosi efekty.

Na sukces zapracowały:

Ania Bratman, Magda Bratman, Ola Świercz, Ola Grzeszczak, Iza Szyjka, Paulina Bałdyga, Iza Trocińska, Kasia Jędrzejewska, Julita Dziekańska, Ania Karcz oraz Kamila Gawlik.

Trener: Elżbieta Lizińczyk
Trener II: Stanisław Lizińczyk

Turniej Półfinałowy nasze kadetki zagrają w Rzeszowie 11-13 maja 2012. Przeciwniczkami będzie: Barnim Goleniów, Pogoń Proszowice i MKS V LO Rzeszów.