Aktualności

21.04.2012

Damian Wojtaszek objął patronat nad nowym projektem AZS Politechniki i UMKS MOS Wola.

AZS Politechnika Warszawska i UMKS MOS Wola współpracują od kilku lat, m.in. młodzi siatkarze MOS Wola grają w zespole AZS PW w Młodej Lidze.Ostatnio dwaj absolwenci MOS-u Wola Przemek Smoliński i Mateusz Biernat zagrali w Meczu Gwiazd Młodej Ligi. Damian Wojtaszek z AZS PW,absolwent MOS Wola,a obecnie wyróżniający się libero w Plus Lidze objął patronat nad nowym projektem współpracy.

 • Damian Wojtaszek
  Damian Wojtaszek

 

Oto informacja o współpracy, która ukazała się na stronie AZS Politechniki Warszawskiej:

" AZS Politechnika Warszawska w ramach współpracy z UMKS MOS Wola Warszawa objęła patronatem zespół juniorów tego młodzieżowego klubu w sezonie rozgrywkowym 2012/13.

Przypomnijmy, że współpraca tych dwóch klubów trwa już od kilku lat. Barwy Politechniki w rozgrywkach Młodej Ligi reprezentują młodzi zawodnicy z Woli. Poza tym kibicom siatkówki doskonale znane są losy absolwentów MOS Wola: Zbigniewa Bartmana, Grzegorza Łomacza, Damiana Wojtaszka, Michała Peciakowskiego, Janusza Gałązki czy też Macieja Gorzkiewicza, którzy udanie prezentowali się w zespole „Inżynierów” w rozgrywkach PlusLigi. Absolwenci MOS Wola trafiali także do innych klubów PlusLigi. Wspomnieć tu wystarczy choćby Fabiana Drzyzgę, Bartosza Gawryszewskiego, Waldemara Świrydowicza, Michała Żurka czy śp. Arkadiusza Gołasia.

W kolejnym sezonie, w ramach współpracy, AZS Politechnika Warszawska zamierza wspomóc szkolenie zespołu juniorów UMKS MOS Wola prowadzonego przez Krzysztofa Felczaka. Najlepsi juniorzy otrzymają zaproszenie do udziału w rozgrywkach Młodej Ligi, na treningi zespołu pierwszego zespołu oraz zostaną objęci specjalną opieką szkoleniową i medyczną przez klub PlusLigi.

W związku z tym AZS Politechnika Warszawska zaprasza do zespołu juniorów z Woli chłopców urodzonych w latach 1994, 1995 i 1996, którzy pragną w przyszłości reprezentować klub w rozgrywkach PlusLigi. Szczególnie mile widziani są chłopcy urodzeni w 1996 roku, gdyż właśnie prowadzony jest nabór do klasy siatkarskiej w LIX Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego. Oczekujemy na zgłoszenia chłopców z pasją do uprawiania siatkówki, o dobrych warunkach fizycznych i wysokim poziomie motoryki. Projekt klasy siatkarskiej przewiduje zajęcia treningowe pod opieką szkoleniowców UMKS MOS Wola (rano i popołudniu) oraz naukę w wybranych profilach. Dla zainteresowanych możliwe jest także zakwaterowanie w internacie (taką drogę przeszli m.in. Grzegorz Łomacz i Damian Wojtaszek). Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionej ankiety na adres bvolley@wp.pl. Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia.

Nad projektem patronat objął wspomniany wyżej absolwent MOS Wola, a obecnie libero AZS Politechniki Warszawskiej - Damian Wojtaszek. - Pochodzę z Milicza i to tam stawiałem swoje pierwsze siatkarskie kroki. Chciałem się jednak rozwijać, kilka lat temu podjąłem więc decyzję o przenosinach do Warszawy - powiedział Wojtaszek, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów z MOS Wola w 2007 r. - Zamieszkałem w internacie. Rano uczęszczałem na trening, później szedłem do szkoły, a wieczorem ponownie stawiałem się w sali treningowej. To były fajne czasy - uśmiechnął się. - Z perspektywy lat powiedzieć mogę, że decyzja o przeprowadzce do stolicy była słuszna i otworzyła przede mną drzwi do zawodowej siatkówki na najwyższym poziomie - dodał. - Wszystkich młodych zawodników zachęcam do wzięcia udziału w rekrutacji. Naprawdę warto. Do zobaczenia już za kilka lat na boiskach PlusLigi!"

źródło: www.azspw.com

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (4)

Dodaj komentarz
 • Każdy sposób zbajerowania kogoś żeby do nas przyszedł jest dobry więc i to może być ale lepiej by chyba było zatrzymać tych co odchodzą, a nie szukać kogo tu nabrać na "współpracę' z AZS. Zresztą nic nie wskazuje żeby mieli w przyszłym roku grać w PLS (kasa dla zawodników) i maja teraz inne zmartwienia niż my i "współpraca" z nami.
  Aparta92
  2012/04/22 20:07
 • AZS Politechnika - Klub bankrut, który nie płaci od kilku miesięcy pensji swoim zawodnikom, obejmuje patronat i okazuje się, że ma jakąś kasę? Albo kpiny, albo żarty, albo jakieś oszustwo.Dziękuję.
  Ginura
  2012/04/23 20:39