Kolejny dobry mecz siatkarzy MOS Wola w IV lidze mężczyzn.

W rozgrywanym w czwartkowy wieczór na Rogalińskiej meczu IV ligi MOS Wola podejmował Jedynkę Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. W poprzednim meczu między tymi drużynami lepsi byli Nowodworzanie wygrywając 3:2.

Pierwszy set zarówno goście jak i gospodarze rozpoczęli od błędów, ale szybko oba zespoły się zreflektowały i rozpoczęły grę. Set był wyrównany. Zdecydowanie więcej błędów popełnili zawodnicy drużyny przeciwnej, zwłaszcza w końcówce, w której po własnych, nie wymuszonych stratach schodzili jako przegrani.

W drugiej odsłonie tego meczu prowadzenie na przemian obejmowali gospodarze potem goście. Gra obu zespołów falowała, a dobre zagrania mieszały się ze szkolnymi błędami. Przy dobrym rozegraniu gospodarzy, przyjezdni mieli wielkie kłopoty w bloku. Warunki fizyczne przemawiały na korzyść naszego zespołu. Koniec partii drugiej należał jednak do siatkarzy z Nowego Dworu, którzy z wyniku 22:24 potrafili się podnieść i wygrali 28:26.

Przy stanie 1:1 w setach, trzecią partię z większą motywacją rozpoczęli wolscy siatkarze od początku obejmując prowadzenie. Przewaga momentami wynosiła 6 punktów (20:14). By po chwili prowadzić już tylko 21:19. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21 dla MOSu.

W secie czwartym goście nie dawali za wygraną i walczyli do końca. Żaden z zespołów nie mógł objąć wyraźnego prowadzenia i odskoczyć na kilka punktów. Na szczęście końcówkę gospodarze rozegrali na swoją korzyść wygrywając seta i cały mecz.

MOS Wola - Jedynka Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (25:20; 26:28; 25:21; 25:23)

Skład MOSu: Dybowski, Prudzyński, Szczepaniak, Paszak, Koc, Kulik, Kraśniewski, Siuta, Surdyn, Głuch